ارز دیجیتال بیت کوین

آیا دوباره ارز دیجیتال بیت کوین نزولی میشود؟ آینده بیت کوین چه میشود؟

ارز دیجیتال بیت کوین اولین و بهترین رمز ارز دنیا است و در صدر جدول ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. ولی اکنون درحال طی کردن یک روند نزولی است و عده‌ای نگران هستند که مبادا سقوط سال ۲۰۱۸ تکرار شود. اما دلیل این سیر کاهشی چند ماهه چیست؟ آیا این روند همانند سال ۲۰۱۸ طولانی و گسترده خواهد بود؟ پاسخ داده‌ها به این سوالات چیست؟ آینده بیت کوین و یا پیش بینی‌ قیمت بیت کوین در آینده به چه صورت است؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و بررسی داده‌ها و تحلیل‌های صورت گرفته تا پایان مقاله همراه ما باشید.

علت سقوط ارز دیجیتال بیت کوین در سال ۲۰۱۸ چه بود؟

در سال ۲۰۱۸ عرضه اولیه ارزهای دیجیتال (ICO) بسیاری به بازار معرفی و ارائه شدند. افزایش قیمت و هیجان ناشی از این عرضه­های اولیه‌ در نهایت موجب سقوط بازار در این سال شدند. استارت‌آپ‌ها به بهانه ایجاد پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک چین توانستند میلیاردها دلار سرمایه را جذب کنند. اما متاسفانه اکثر آن‌ها عرضه نشدند و مشخص شد برخی از آن‌ها نیز کلاهبردار بوده‌اند.

به واسطه این هیجانات و افزایش قیمت‌ها ارزش بازار ارز دیجیتال بیت کوین در ژانویه ۲۰۱۸ یعنی. دی ماه سال ۱۳۹۶ به ۷۰۰ میلیارد دلار رسید. اما در دسامبر ۲۰۱۸ (یعنی آذر ۱۳۹۷) این حباب ترکید و ارزش بازار بیت کوین به ۱۰۲میلیارد دلار سقوط کرد. درنهایت بیت کوین نسبت به اوج قیمت تاریخی خود که ۱۹,۸۹۱ دلار بود ۸۵.۲۷ درصد کاهش یافت و سقوط کرد. اما این روند پایدار نبود و ارز دیجیتال بیت کوین مجدد به روند صعودی خود بازگشت.

نمودار عملکرد بیت کوین در سال ۲۰۱۸ ، حباب و سقوط قمیتی پس از آن

ارز دیجیتال بیت کوین

دلیل افزایش قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در سال ۲۰۲۱ و۲۰۲۰

فعالیت‌های مربوط به حوزه اقتصاد کلان باعث افزایش قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در سال ۲۰۲۱ شد. همچنین تقاضای قوی و تعداد محدود بیت کوین‌ها در دنیا یکی دیگر ازعوامل افزایش قیمت این ارز دیجیتال به‌شمار می‌رود. حمایت برخی افراد معروف و ورود شرکت‌های بزرگی مانند Square به این بازار نیز باعث رشد مجدد بیت کوین شدند. این شرکت مربوط به خدمات مالی، تجاری، بازرگانی و شرکت پرداخت تلفن همراه باعث شد. بیت کوین علاوه بر مشترکان خرد و معمولی متقاضیان کلان را نیز به خود جذب کند.

با این حال سرمایه‌گذاران به دنبال پناهگاهی امن برای فرار از سیاست‌های پولی ضعیف بانک‌های مرکزی در سراسر جهان بودند. اما اقدامات بانک‌های مرکزی برای حفاظت از اقتصاد در مقابل پیامدهای مربوط به ویروس کرونا. موجب بدهکاری جهانی به مبلغ بیش از ۲۸۱ تریلیون دلار شد. طبق پیش‌بینی موسسه مالی اینترنشنال فایننس نرخ استقراض در سال ۲۰۲۱، می‌تواند ۱۰تریلیون دلار دیگر نیز افزایش پیدا کند.

نمودار نرح بدهکاری جهانی

ارز دیجیتال بیت کوین

 

چرا بیت کوین در سال ۲۰۲۱ وارد روند نزولی شد؟

در اوایل سال۱۴۰۰ هشدارهای جدید از سوی مقامات چینی اعلام شد که در رابطه با تحت فشار گذاشتن رمزارزها بود.  با درخواست دولت چین برای محدود کردن استخراج و معاملات ارز دیجیتال بیت‌ کوین. این رمز ارز روند نزولی در پیش گرفت و ضربه بزرگی به این بازار وارد شد. فروش اجباری و عواقب احتمالی مالیات ایالات متحده نیز یکی از دلایل کاهش قیمت این ارز دیجیتال بود.

ایلان ماسک نیز به دلیل مصرف بیش از حد انرژی بیت کوین، آن را مورد انتقاد قرار داد. همین موضوع باعث کاهش قیمت ارز دیجیتال بیت کوین و متضرر شدن سرمایه‌داران آن شد. بعداز این خبر طی یک هفته قیمت بیت‌کوین حدود۲۴درصد کاهش یافت اما مجددا رشدکرد و وارد کانال ۳۰هزار دلاری شد. البته لازم به ذکر است همزمان با کاهش قیمت بیت کوین سایر ارزهای دیجیتال نیز دچار افت قیمت شدند. برای مثال در آن یک هفته اتریوم حدود ۳۸درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

به طور کلی سقوط قیمت ارز دیجیتال بیت‌ کوین زمانی شروع شد. که ایلان ماسک پذیرش این بیت کوین به عنوان وجه پرداختی برای خرید خودروهای تسلا را تعلیق کرد. درنهایت با صدور بیانیه‌ بانک مرکزی چین مبی‌بر هشدار نسبت به استفاده از ارزهای مجازی، این روند نزولی افزایش پیداکرد. با انتشار این خبر که ممکن است برای معاملات بیش از ۱۰هزار دلار، گزارش به اداره مالیاتی نیاز باشد. نوسانات قیمتی بیت کوین افزایش یافت. در نهایت قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به پایین‌ترین سطح خود در آن زمان رسید. و برخی تحلیل‌گران آینده بیت کوین را تا سقوط به کانال ۳۰هزار دلاری و حتی کمتر از آن پیش‌بینی کردند.

روند بازار بیت کوین در سال ۲۰۲۱ چه تفاوتی با سال ۲۰۱۸ دارد؟

در حال حاضر ارز دیجیتال بیت کوین نسبت به اوج تاریخی خود ۳۵ درصد کاهش یافته است. اما طبق داده‌ها برخلاف سال ۲۰۱۸، نقش سرمایه‌گذاران بلند مدت در این سقوط گسترده کم‌رنگ است. گزارشات و تحلیل‌های بسیاری در این رابطه صورت گرفته است. به گزارش کوین تلگراف، طبق داده‌های ارائه ‌شده از سوی گلاسنود ممکن است اصلاح و روند کاهشی این ارز رمز در حد سال ۲۰۱۸ نگران کننده نباشد.

همچنین طبق تحلیل‌های گلاسنود سرمایه‌دارانی که بیت کوین‌های خود را بیش‌تر از یک سال نگهداری کرده‌اند، نسبت به کسانی که. آن‌ها را ۳ تا ۶ ماه نگهداری کرده‌اند، تمایل چندانی به نقد کردن ارزهای دیجیتال خود ندارند. این مطلب به نحوی نشان دهنده این است که سقوط ۲۰۱۸ برای بیت کوین تکرار نمی‌شود. زیرا در سقوط قیمتی بیت کوین از ۱۹,۸۹۱ دلار به ۳,۱۲۸ دلار در سال ۲۰۱۸ تمام سرمایه‌گذاران آن نقش داشته‌اند.

با توجه به داده‌های گلاسنود درباره رفتار «هولد کردن» قدرتمند بیت کوین و عدم تمایل سرمایه‌داران برای فروش کوین‌های خود. می‌توان آینده بیت کوین را نسبت به سال ۲۰۱۸ پیش بینی کرد. طبق این موارد پیش بینی می‌شود بیت کوین سقوطی در حد سال ۲۰۱۸ را تجربه نمی‌کند و می‌تواند از یک سقوط عظیم و گسترده نجات پیدا کند. نمودار زیر یک مجموعه داده مربوط به دوره اصلاح بیت کوین را از محدوده ۶۵,۰۰۰ دلار از ۱۴ آوریل تا حدود ۴۴,۰۰۰ دلار در روز دوشنبه ۹ اوت نمایش می‌دهد.

نمودار پیشینه تراکنش‌های خرج‌ شده بیت کوین

اینده بیت کوین

پیش بینی آینده ارز دیجیتال بیت کوین

افراد بسیاری آینده بیت کوین را با استفاده از داده‌ها و تحلیل‌های مختلف پیش بینی کرده‌اند. برخی اعتقاد دارند قیمت ارز دیجیتال بیت کوین تا چند سال آینده به ۱ میلیون دلار  خواهد رسید. برخی نیز این پیش‌بینی را توهمی بیش نمی‌دانند و معتقدند قیمت بیت کوین نهایتا به ۱۰۰دلار یا حتی صفر می‌رسد. تمام این پیش‌بینی‌ها حدس و گمان‌هایی بر اساس داده‌ها و تحلیل‌ها است و هیچ کدام حتمی نیستند.

بازار گاوی و صعودی بیت کوین باعث شده است. تعدادی از سرمایه‌گذاران سنتی و تحلیل‌گران بانک Citibank و JPMorgan قیمت بیت کوین را بالای ۳۰۰هزار دلار پیش بینی کنند. بنیان‌گذاران صرافی Gemini نیز پیش بینی کرده‌اند که قیمت این ارز دیجیتال در دراز مدت به ۵۰۰ هزار دلار می‌رسد. تحلیل‌گر معروفی به نام  Will Wooبازار بیت کوین را در سال ۲۰۲۱ پیش بینی کرده است. وی قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار را برای آینده این ارز دیجیتال در نظر گرفته است.

حال پس از شروع روند نزولی ارز دیجیتال بیت کوین پیش بینی‌ها شمایل متفاوتی به خود گرفته‌اند. برای مثال؛ بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی‌مورگان پیش‌بینی کرده است. در صورتی که سلطه بیت‌کوین ۵۰ درصد افزایش یابد ممکن است روند نزولی بازار تمام شود. تحلیل‌گر ارشد این بانک با نام نیکولاس پارنیگیرتزوگلو پیش‌بینی کرده است که اگر تسلط بیت‌کوین به بالای ۵۰ درصد برسد ممکن است روند نزولی بیت‌کوین پایان یابد.

بررسی میزان سلطه بیت کوین

به گفته این تحلیلگر با توجه به اینکه در ماه آوریل سلطه بیت‌کوین حدود ۶۰ درصد بوده است و اکنون کاهش یافته است. این موضوع یک سیگنال منفی برای بازار محسوب می‌شود و نشان می‌دهد علاقه به این رمزارز کاهش یافته است. به گفته یکی دیگر از تحلیلگران این بانک، سرمایه گذاری بلند مدت در بازار رمز ارزها سودده است. او امیدوار است پس از روند نوسانی در کوتاه مدت، بازار به یک ثبات نسبتا مطلوب برسد. اما جیمی دیمون مدیرعامل بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی‌مورگان در کنگره آمریکا، اعتقاد دارد که مردم باید از بیت‌کوین دوری کنند.

با وجود تمام تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های صورت گرفته ورود احساسی به بازار ارز دیجیتال بیت کوین می‌تواند بسیار خطرناک باشد. تعدادزیادی از تحلیگران نیز باشک و تردید به این بازار نگاه می‌کنند و عقیده دارند باید محافظه کارانه گام برداشت. در این شرایط و با توجه به نکات گفته شده توصیه می‌شود. قبل از تصمیم گیری جهت ورود به این بازار حتما با تحلیل‌گران و افراد باتجربه مشورت کنید.

سعی کنید از سیگنال ارز دیجیتال معتبر استفاده کنید و به‌دور از احساس به این بازار وارد شوید. سیگنال‌های خرید و فروش بیت کوین در صورت معتبر بودن می‌توانند شما را به سود برساند و از ضرر مالی تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنند. اخبار را دنبال کنید و باعلم و منطق اقدام به ترید کنید تا سرمایه خودرا حفظ کنید وبه سود برسید.

اینده بیت کوین

جمع بندی آینده ارز دیجیتال بیت کوین

در حال حاضر ارز دیجیتال بیت کوین در یک مدار نزولی قرار دارد. بسیاری از سرمایه‌گذاران این بازار نگران آینده بیت کوین هستند که سقوط قیمتی سال ۲۰۱۸ تکرار نشود. اما داده‌ها و رفتار تریدران نوید بخش آینده‌ای صعودی برای این رمز ارز است. تا کنون پیش بینی‌های زیادی برای این ارز دیجتیال صورت گرفته است که اکثر آن‌ها آینده را مثبت و صعودی می‌دانند. بسیاری معتقدند سال ۲۰۲۱ تکرار سال ۲۰۱۸ نخواهد بود و دلایل خود را در غالب نمودار گزارش داده‌اند. اما با تمام این تفاسیر باید بسیار محتاطانه و به دور از احساس و جو به این بازار وارد شوید.

برای عضویت در کانال سیگنال دهی رایگان بایننس ایرانی با فلتر شکن روشن اینجا کلیک کنید

 

 

Search
Generic filters
بدون دیدگاه
بیت کوین
امتیاز دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,190.48
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,895.53
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 43.34
cardano
Cardano (ADA) $ 0.535324
xrp
XRP (XRP) $ 0.380896
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 0.999547
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.29
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071507
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.89
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.46