معرفی بهترین ارزهای وب 3

وب 3 چیست؟ ❤️ بهترین ارزهای دیجیتال متاورس!

امروزه اینترنت نسل دوم روی همه بخش‌های زندگی تاثیرگذار بوده و با امکانات متنوع به رشد و گسترش مشاغل کمک شایانی می‌کند. با پیشرفت علم و تکنولوژی، نسل دوم اینترنت به کاربران این امکان را داده است تا از طریق شبکه‌های مجازی یا اپلیکیشن‌های مختلف به تولید و انتشار محتوا اقدام کنند. 

در حال حاضر صحبت از نسل جدید اینترنت به نام «وببه میان آمده است که از قابلیت‌ها و ویژگی‌های متنوعی چون امنیت، سرعت، کیفیت بالای خدمات، حریم خصوصی وبرخوردار می‌باشد. 

وب 3 یا متاورس در مقایسه با نسل‌های قبلی اینترنت، ایمن‌تر و غیرمتمرکزتر بوده و کاربران سراسر جهان نسبت به پیاده‌سازی آن استقبال خوبی نشان داده‌اند. اینترنت نسل سوم یا Web3 ایده نوینی برای گسترش اینترنت جهانی بوده که ساختار آن مبتنی بر فناوری بلاک چین است.

 ایده وب 3 با امکانات بی‌نظیری که بلاک چین در اختیار آن قرار داده است، از حالت تئوری خارج شده و به عملی شدن بسیار نزدیک است.

محیط و فضای کاربری در دنیای واقعیت مجازی متاورس که ماهیت غیرمتمرکز دارد، تحت کنترل و نظارت نهادهای متمرکز مانند دولت‌ها و سازمان‌های خاص نخواهد بود. در حال حاضر حال تعدادی بازی متاورسی و توکن این فناوری رونق پیدا کرده‌اند تا در آینده دنیای واقعی را تحت تاثیر قرار دهند. 

حال بسیاری از افراد این سوال را در ذهن دارند که متاورس چیست؟ بهترین ارزهای دیجیتال متاورس کدام موارد هستند؟ در اینجا تلاش خواهیم کرد تا اطلاعات کامل و جامعی در ارتباط با این موضوع در اختیارتان قرار دهیم؛ بنابراین توصیه می‌کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.  

متاورس چیست؟

متاورس (metaverse) از دو واژه متا (Meta) به معنای برتر و ورس  (Verse)به معنای جهانی تشکیل شده است که بدین ترتیب عبارت متاورس به معنی دنیای برتر یا فراتر از جهان می‌باشد. متاورس یک پروژه واقعیت مجازی جهت پیوند جهان فیزیکی با زندگی دیجیتال، دنیای آواتارها واست.

 متاورس به عنوان یک شبکه مجازی عمل کرده و کاربران می‌توانند در آن با یکدیگر و سایر اجزای محیط اطراف تعامل داشته باشند. در حقیقت افراد در دنیای متاورس به صورت مجازی و آنلاین فعالیت خواهند داشت.

 دنیای مجازی متاورس، انواع شبکه‌های اجتماعی، بازی‌های ویدئویی، فناوری واقعیت مجازی (VR)، واقعیت افزوده (AR) و بلاک چین را با یکدیگر ادغام می‌کند. با گسترش بلاک چین در دنیای فناوری، متاورس هم به بازی‌های بلاک چینی ورود کرده که در این بازی‌ها، افراد می‌توانند آیتم‌های بازی را در قالب توکن خریداری و معامله کنند. 

در حال حاضر خرید و فروش بهترین ارزهای دیجیتال متاورس در بازار رمز ارز رونق یافته است و کاربران به دنبال جمع‌آوری یا معامله بهترین ارزهای دیجیتال متاورس هستند تا بتوانند سود خوبی کسب کنند.

معرفی بهترین ارزهای دیجیتال متاورس

متاورس حوزه بسیار داغ و جذابی در بازار ارز دیجیتال محسوب می‌شود. در دنیای متاورس این امکان برای کاربران فراهم شده است تا بتوانند مانند دنیای واقعی به خرید و فروش اقدام کنند.

انجام معامله در دنیای متاورس با استفاده از ارزهای این حوزه صورت می‌پذیرد. در این بخش قصد داریم تا برخی از بهترین ارزهای دیجیتال متاورس را معرفی کنیم:

  • ارز دیجیتال مانا (MANA)
  • ارز دیجیتال سندباکس (Sandbox)
  • ارز دیجیتال بلاک توپیا (Bloktopia)
  • ارز دیجیتال اکسی (AXS)
  • ارز دیجیتال انجین کوین (ENJ)

ارز دیجیتال مانا (MANA)

ارز مانا به عنوان توکن اختصاصی پلتفرم دیسنترالند (Decentraland) شناخته می‌شود. بازی دیسنترالند یک جهان مجازی و واقعیت افزوده مشابه متاورس است که این امکان را برای کاربران فراهم کرده تا با تولید محتوا و برنامه‌های گوناگون به کسب درآمد بپردازند. 

ارز دیجیتال مانا در واقع توکن بازی دیسنترالند بوده که بر روی بستر اتریوم اجرا شده و  برای پرداخت‌های درون بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 مطابق داده‌های آماری، ارز مانا دارای بازاری حدود 1.5میلیارد دلاری بوده در مارکت ارزهای دیجیتال رتبه 35 را به خود اختصاص داده و سهم ۰.۱۲ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. رشد قیمت مانا کاملا به مقبولیت و محبوبیت پروژه‌های متاورسی و پلتفرم دیسنترالند بستگی دارد. 

ارز دیجیتال سندباکس (Sandbox)

ارز سند یک اکوسیستم بازی بر بستر اتریوم است که به عنوان توکن دنیای مجازی غیرمتمرکز شناخته می‌شود. در واقع سندباکس یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین بوده که کاربران، می‌توانند در آن دارایی‌های مجازی خود را در یک فضای واقعیت مجازی طراحی کرده، به اشتراک بگذارند و بفروشند. 

ارز دیجیتال SAND یکی از بهترین ارزهای دیجیتال متاورس به‌حساب می‌آید که با استانداردERC-20  کار می‌کند. ارز سندباکس دارای ارزش بازار حدود 1.3میلیارد دلار بوده و در مارکت ارزهای دیجیتال رتبه 40 را دارد و سهم ۰.11 درصدی از کل بازار را در اختیار گرفته است.

ارز دیجیتال بلاک توپیا (Bloktopia)

ارز بلاک توپیا یکی دیگر از توکن‌های واقعیت مجازی در دنیای کریپتوکارنسی به‌حساب می‌آید که کاربران، می‌توانند در یک محیط جذاب و فراگیر به فعالیت بپردازند.

 بلاک توپین‌ها، می‌توانند از طریق مالکیت املاک و مستغلات، درآمد تبلیغات، بازی کردن، ساخت شبکه وبه کسب درآمد بپردازند. این ارز دیجیتال در بسیاری از صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز خرید و فروش شده و به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال متاورس شناخته می‌شود. 

در بلاک توپیا از پیشرفته‌‌ترین موتور‌های مولد سهبعدی جهان برای ایجاد انگاره‌ها و تجربه کاربری بهتر، بهره‌گرفته  شده است. ارز بلاک توپیا با ارزش بازار حدود ۳۴.۴ میلیون دلار در رتبه ۴۷۱ بازار قرار گرفته و سهم ۰.۰۰۲ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

ارز دیجیتال اکسی (AXS)

ارز اکسی اینفینیتی  (Axie Infinity)به عنوان توکن بازی مبتنی بر NFT شناخته می‌شود که بر روی بلاک چین اتریوم قرار دارد.

 توکن مربوط به پروژه اکسی، ارز دیجیتال AXS بوده که مبتنی بر استاندارد ERC20 است. کاربران می‌توانند در این پروژه با بازی به خرید و فروش ارز دیجیتال اکسی اقدام کنند. شخصیت‌‌های بازی در محیط اکسی، توکن‌‌های تغییرناپذیر (NFT) هستند که تحت مالکیت و کنترل بازیکنان قرار دارند

ارز اکسی به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال متاورس با ارزش بازار حدود ۱.۰۳ میلیارد دلار و سهم ۰.۰۸ درصدی از کل بازار در رتبه 49 بازار رمز ارز قرار دارد.

ارز دیجیتال انجین کوین (ENJ)

ارز انجین کوین یکی دیگر از بهترین ارزهای دیجیتال متاورس به‌شمار می‌آید که بر روی پلتفرم واقعیت مجازی متاورس با استاندارد ERC-20 توسعه پیدا کرده است.

 ارز دیجیتال انجین کوین به عنوان ابزاری برای خرید و فعال‌سازی آیتم‌های درون بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارز انجین کوین با ارزش بازار حدود ۴۸۳.۶۳ میلیون دلار در رتبه ۷۷ بازار قرار گرفته و سهم ۰.۰۴ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. 

بدون تردید این ارز دیجیتال هم با پیشرفت پلتفرم‌های ارائه دهنده بازی مبتنی بر واقعیت‌های مجازی با رشد مواجه خواهد شد.

بهترین شت کوین ‌‌های متاورسی

در حال حاضر در کنار بهترین ارزهای دیجیتال متاورس، شاهد عرضه و رشد انفجاری شت کوین‌ها در حوزه متاورس هستیم. شت کوین‌ها به دارایی‌هایی اطلاق می‌شود که معمولا با قصد شوخی، بدون پشتوانه و تیم توسعه قوی راه‌اندازی و به بازار عرضه می‌شوند.

شت کوین‌ها معمولا عرضه بالا و قیمت بسیار پایینی دارند و چنانچه شروع به پامپ کنند، در مدت زمان بسیار کوتاهی سودهای زیادی به سرمایه‌گذاران می‌دهند.

با توجه به افزایش محبوبیت متاورس، فعالان بازار همواره به دنبال بهترین شت کوین‌های متاورسی هستند تا از پتانسیل رشد چنین ارزهایی سود خوبی کسب کنند. در ادامه برخی از بهترین شت کوین‌های متاورسی را به اختصار معرفی می‌کنیم:

بیبی متا  (Baby Meta)

بیبی متا یکی از ارزهای ایجاد شده روی شبکه بایننس است، به صورت غیرمتمرکز عمل می‌کند و جوای و پاداش‌های داخلی نیز در سیستم خود دارد. این شت کوین متاورسی در حال حاضر اقدام به ساخت یک پلتفرم NFT واقعیت مجازی کرده است.

بیبی متا با نماد BABYMETA و حداکثر تعداد 1,000,000,000,000,000 عرضه شده است. سرمایه‌گذاران برای خرید و فروش شت کوین بیبی متا، می‌توانند به صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ مراجعه کنند.

متا اینو توکن  (Meta Inu Token)

متا اینو توکن با نماد META به عنوان یک توکن بلاک چین اتریوم در سال 2021 با حداکثر تعداد 1,000,000,000,000,000 عرضه شده است. این پروژه قابلیت‌های متاورس، مارکت پلیس، واقعیت مجازی و گیمینگ را به ارمغان آورده و کاربران می‌توانند در آن علاوه بر ملاقات و معاشرت با دوستان جدید، از NFTها و بازی‌های هیجان‌انگیز کسب درآمد کنند.

متا ماسک  (Meta Musk)

متا ماسک با نماد META و حداکثر مقدار 500,000,000,000,000 به عنوان اولین توکن متاورس عرضه شده است. این شت کوین متاورسی با الهام از نام ایلان ماسک (شخصیت تاثیر‌گذار بازار رمز ارزها) روانه بازار شد.

متا ماسک یک توکن کاملا غیرمتمرکز بوده و مبتنی بر مکانیزم کاهش تورم و زندگی مسالمت آمیز در متاورس راه‌اندازی شده است. متا ماسک یک توکن مبتنی بر شبکه هوشمند بایننس بوده که در صرافی پنکیک سواپ قابل خرید و فروش است و به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال متاورس شناخته می‌شود.

متا پتز  (Metapets)

متا پتز یکی دیگر از بهترین شت کوین‌های متاورسی محسوب می‌شود که با نماد METAPETS و حداکثر تعداد 98,696,588,852,226,820 عرضه شده است.

این توکن با هدف سازگاری حیوان خانگی کاربران با طراحی‌های مجازی متاورس راه‌اندازی شده است تا سرمایه‌گذاران بتوانند از حیوانات خود در بخش‌های مختلف کسب درآمد کنند. شت کوین متا پتز مبتنی بر شبکه هوشمند بایننس بوده و در صرافی غیر متمرکز پنکیک سواپ و صرافی هات بیت قابل خرید و فروش است.

متا دوج  (MetaDoge)

توکن متا دوج با نماد METADOGE و حداکثر تعداد 1,000,000,000,000,000 عرضه شده است. شت کوین متاورسی متا دوج از اکوسیستم مبتنی بر شبکه هوشمند بایننس و شبکه اتریوم تشکیل شده، که شامل یک بازی سه بعدی متاورسی بوده و به‌طور اختصاصی برای دارندگانNFT های متا دوج ساخته شده است.

در حقیقت متا دوج‌ها سگ‌های NFT در بلاک چین محسوب می‌شوند که به بازیکنان و علاقه‌مندان سگ در سراسر جهان تعلق دارند. متا دوج به عنوان یکی از بهترین شت کوین‌های متاورسی در صرافی‌های غیرمتمرکز پنکیک سواپ و یونی سواپ قابل معامله است.

متا کش  (MetaCash)

متا کش با نماد META و حداکثر تعداد برابر با 1,000,000,000,000,000 عرضه شده است. پروژه متا کش در واقع یک دنیای فراجهان و واقعیت مجازی بوده که از طریق تشکیل یک جامعه بزرگ (بیش از 1000 عضو) و با هدف ساخت یک بازی ویدیویی واقعیت مجازی به‌وجود آمده است.

این شت کوین متاورسی مبتنی بر شبکه هوشمند بایننس بوده و در صرافی غیر متمرکز پنکیک سواپ و کوین تایگر قابل خرید و فروش است.

متا گلکسی لند  (Metagalaxy Land)

توکن متا گلکسی لند با نماد METAGALAND  و حداکثر تعداد 1,380,000,000,000,000 روانه بازار رمز ارزها شده است.

این شت کوین متاورسی یک پلتفرم بازی و تبادل بازی نسل بعدی بر مبنای  بلاک چین و شبکه هوشمند بایننس بوده که به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا سیارات سفارشی شده خود را به عنوان NFT ایجاد کرده و معامله کنند.

کاربران می‌توانند در این پروژه به عنوان کابوی فضایی در بازی شرکت کرده یا نقش دزدان دریایی بدون سیاره را ایفا کنند. این توکن در صرافی غیر‌متمرکز پنکیک سواپ، اپن اوشن و بیترو قابل خرید و فروش است.

Search
Generic filters
2 دیدگاه
ارزهای وب ۳
4.2/5 - (5 امتیاز)
رمزارز برای سرمایه گذاری بلند مدت

8 مورد از بهترین رمز ارزها برای سرمایه گذاری بلند مدت + تجزیه و تحلیل رمزارزها

بازار ارزهای دیجیتال یکی از پر ریسک‌ترین و پرخطرترین، بازارها برای سرمایه‌گذاری…
این مقاله  7 دقیقه از وقت شمارا میگیرد.

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,190.48
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,895.53
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 43.34
cardano
Cardano (ADA) $ 0.535324
xrp
XRP (XRP) $ 0.380896
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 0.999547
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.29
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071507
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.89
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.46