ارز دیجیتال اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم ۲ چیست؟ آینده قیمتی آن چه خواهد شد؟

ارز دیجیتال اتریوم یکی از رمز ارزهای موجود در بازار سرمایه است. که جز بهترین پلتفرم‌های غیرمتمرکز و بستری جهت اجرای قراردادهای هوشمند محسوب می‌شود. اتریوم بهترین ارز دیجیتال سال ۲۰۲۱ شناخته شد و در سراسر دنیا طرفداران بسیاری پیدا کرد. این ارز دیجیتال مراحل توسعه خود را پی در پی طی نموده و اکنون زمان بزرگ‌ترین تحول و توسعه آن فرا رسیده است. این تحول بزرگ با راه اندازی دومین نسخه آن یعنی اتریوم ۲ اتفاق می‌افتد. در این مقاله قصد داریم پس از ارائه توضیحاتی درباره ارز دیجیتال اتریوم و آینده آن، به معرفی اتریوم ۲ و سیگنال ارز دیجیتال اتریوم بپردازیم.

اتریوم ۲ چیست؟ و چگونه به وجود می‌آید؟

اتریوم ۲Ethereum) ۲.۰) در واقع به روزرسانی بعدی اتریوم است که با نام‌هایی همچون «Eth2» و «سرنیتی» نیز شناخته می‌شود. بروزرسانی اتریوم خود دارای چند فاز مختلف است که به فازهای (فازصفر، فاز یک و فاز دو) تقسیم شده است. طی این فاز اثبات سهام فعال شده اما استخراج سهام به‌ صورت موازی ادامه دارد. گفته می‌شود فاز دو زمان پایان استخراج است که هنوز برای اجرای آن زمانی تعیین نشده است.

در ۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ ( ۱۱ آذر ۹۹) اولین مرحله یعنی فاز صفر آن راه‌اندازی شد. بروزرسانی‌های هر فاز باعث بهبود عملکرد و کارایی ارز دیجیتال اتریوم از جنبه‌های مختلف خواهد شد. همانطور که گفته شد این بروزرسانی‌ها موجب پیشرفت و بهبود عملکرد پلتفرم اتریوم می‌شوند از جمله این پیشرفت‌ها می‌توان. به «اثبات سهام» و «شاردینگ» اشاره کرد که افزایش شدید سرعت تراکنش‌ها و کاهش کارمزدها را در پی دارد.

سیگنال ارز دیجیتال اتریوم

ارزدیجیتال اتریوم ۱ و اتریوم ۲ چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

با توجه به اینکه اتریوم ۲ ورژن به روز شده اتریوم ۱ است. لذا دو پیشرفت اساسی نسبت به اتریوم ۱.۰ در آن دیده می‌شود. این پیشرفت‌ها شامل مکانیزم اجماع اثبات سهام و زنجیره‌های شارد می‌شود که در ادامه به آن‌ها پرداخته می‌شود.

  • اثبات سهام

ارز دیجیتال اتریوم با مکانیزمی به نام «اثبات کار» (PoW) یا به عبارتی استخراج ((ماینینگ)) عمل می‌کند. در این مکانیزم از توان محاسباتی فیزیکی ماینرها و برق برای ساخت بلاک‌ها در بلاک چین، استفاده می‌شود. اما در اتریوم ۲ این مکانیزم بروزرسانی می‌شود و به مکانیزم «اثبات سهام» (PoS)تغییر خواهد کرد. اثبات سهام باعث بهبود امنیت، مقیاس ‌پذیری و بهره‌وری انرژی می‌شود و از این جهت بسیار مورد استقبال قرارگرفته است. در این مکانیزم به جای بهره‌گیری از نیروی برق و عمل ماینیگ از سپرده‌های مالکان این ارز دیجیتال استفاده می‌شود.

  • زنجیره‌ شارد

زنجیره شارد (Shard Chain)، مکانیزم جدیدی برای افزایش کارایی بلاک چین ارز دیجیتال اتریوم است. این مکانیزم با بهبود مقیاس ‌پذیری کار خود را انجام می‌دهد. به عبارتی با عمل «شاردینگ» که نوعی پارتیشن‌بندی است پایگاه داده‌ بسیار بزرگ را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم می‌کنند. و به این ترتیب مدیریت پایگاه داده آسان‌تر شده و در نهایت زمان پاسخ‌دهی کوتاه‌تر می‌شود. شاردینگ باعث انجام معاملات به صورت موازی می‌شود اما نمی‌توان از این طریق معاملات را به صورت متوالی پردازش کرد.

ارز دیجیتال اتریوم

اجرای طرح اتریوم ۲ چه تغییراتی ایجاد می‌کند؟

به گفته جوزف چو اجرای طرح اتریوم ۲ به سان ورود از یک جاده تک لاین به یک بزرگراه است. اتریوم ۲  موجب بهبود مقیاس ‌پذیری،‌ افزایش توان عملیاتی و امنیت شبکه عمومی اتریوم می‌شود و در این حین. هیچ کدام از داده‌های ثبت‌ شده، سوابق تراکنش‌ها و حق مالکیت نسبت به اترهای شبکه اتریوم ۱را از بین نمی‌برد.  برای حفظ پیوستگی داده‌ها از بیکن چین که ستون فقرات اتریوم ۲ به شمار می‌رود استفاده می‌شود. بیکن چین امکان پیاده‌ سازی روی اتریوم ۱ را نیز دارد.

توجه داشته باشید پس از تغییر ارز دیجیتال اتریوم بهEthereum ۲.۰  نیاز به انجام کار خاصی نیست. و در هر صورت اترهای شما معتبر خواهند بود. البته می‌توانید با واریز اترهای خود در قرارداد سپرده‌گذاری بیکن‌چین مربوط به اتریوم ۱ در فرآیند اثبات سهام شرکت کنید. از آنجا که این فرآیند غیرقابل بازگشت است باید تا پایان فاز ۲ یعنی راه اندازی اتریوم ۲ منتظر بمانید. و در آن زمان اتر و پاداش خود را برداشت و استفاده نمایید. با این اوصاف باید دید آینده ارز دیجیتال اتریوم چگونه خواهد شد؟

سیگنال ارز دیجیتال اتریوم ۲

پیش بینی آینده ارز دیجیتال اتریوم

قبل از پیش بینی آینده ارز دیجیتال اتریوم بهتر است گذشته آن بررسی شود. این کار باعث می‌شود عملکرد این ارز دیجیتال و آینده آن قابل پیش بینی‌ و تا حدودی ملموس‌تر شود.  ارز دیجیتال اتریوم در دسامبر 2017 با عملکرد بسیار خوبی توانسست از سد مقاومت 500 دلاری بگذرد. در نتیجه تا اواسط دسامبر توانست به 730 دلار برسد و پایان ماه قیمت 900 دلار را فتح کند. این افزایش روند تا ژانویه 2018 ادامه داشت و پس از رسیدن به مرز 1000 دلار در هفته اول فوریه. دچار سقوط شد و قیمت آن به 640 دلار کاهش یافت و مجددا روند قیمتی آن رو به افزایش نهاد.

Ethereum طی سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸  فراز و نشیب‌های بسیاری را تجربه کرده است. در حالی که از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ حرکات زیادی نداشته است. ولی به ناگهان فقط در پانزده روز در جولای2020 توانست صعود ۱۰۰ درصدی را تجربه کند. و قیمت آن از 200 دلار به 400 دلار افزایش یافت. با تمام این تفاسیر اوج شکوفایی ارزهای دیجیتال در اواخر سال 2020 و ابتدای سال 2021 صورت گرفت. در این زمان اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال افزایش قیمت بی سابقه‌ای را تجربه کردند و احتمالا این روند افزایشی همچنان ادامه داشته باشد.

اتریوم ۲

پیشرفت و آینده نگری پروژه اتریوم

بسیاری از فعالان این حوزه آینده ارز دیجیتال اتریوم را مثبت پیش بینی کرده‌اند. که برخی از این پیش بینی‌ها به شرح زیر است:

  • یکی از افراد شناخته شده در صنعت رمز نگاری به نام جیمز تودارو James Todaro است. این شخص آینده این ارزدیجیتال را بسیار مثبت پیش‌بینی کرده است و اعتقاد دارد قیمت اتریوم به 9000 دلار می‌رسد . آقای تودارو معتقد است در صورت افزایش تقاضا برای توکن‌های DeFi اتریوم می‌تواند در سال‌های آینده به قیمت 1 تریلیون دلار نیز دست یابد.
  • یکی از بنیان گذاران Blockyre به نام Simon Dedic نیز با جیمز تودارو هم عقیده است. وی پیش بینی کرده است که ارز دیجیتال اتریوم می‌تواند به قیمت 9000 دلار برسد. اما پیش بینی این شخص در کوتاه مدت توقف قیمتی اتریوم در بازه 800 دلار است.
  • برایان شوستر بنیان گذار Ark Capital نیز معتقد است که این ارزدیجیتال در دراز مدت روند افزایشی خواهد داشت. به عقیده او با نزدیک شدن به سال 2024 می‌توان شاهد رسیدن اتریوم به قیمت 100000 دلار بود.

طبق پیش بینی افراد فعال در زمینه ارزهای دیجیتال و کارشناسان مربوطه آینده ارز دیجیتال اتریوم مثبت و صعودی است. به طوری که بر اساس نظر بسیاری از این افراد با ایجاد اتریوم ۲ این روند بهبود بیشتری می‌یابد. و در خوش‌بینانه‌ترین حالت تا سال ۲۰۲۲ می‌تواند به 2500 دلار برسد. همچنین با تحلیل و بررسی نمودار فیبوناچی، یافتن اهداف اضافی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتِ این ارز دیجیتال دور از دسترس نیست. لذا با استفاده از ریاضیات و بررسی نمودارها و نسبت .Fib قیمت 5700 دلار، 5100 دلار، 3700 دلار، 2200 دلار و 1700 دلار برای آینده ارز دیجیتال اتریوم پیش‌بینی شده است.

سیگنال خرید ارز دیجیتال

فواید استفاده از سیگنال‌ها و بررسی ویژگی‌های سیگنال ارز دیجیتال اتریوم معتبر

سیگنال خرید و فروش ارز دیجیتال از طریق تحلیل رفتاری ارزهای دیجیتال و بررسی نمودارهای مختلف توسط تحلیگران ارائه می‌شود. این سیگنال‌ها فواید بسیاری برای تریدران دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به؛ افزایش سود، کاهش ضرر، کاهش اتلاف وقت و… اشاره نمود. البته سیگنال دریافتی باید معتبر باشد و توسط افراد متخصص و قابل اعتماد ارائه و دریافت شود.

امروزه سیگنال‌های بسیاری از طریق سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این سیگنال‌ها به صورت رایگان و غیر رایگان در دسترس هستند. افراد می‌توانند با عضویت در این سایت یا کانال‌ها از این سیگنال‌ها استفاده کنند. با توجه به اینکه برخی افراد زمان کافی برای آموزش و تحلیل ارزهای دیجیتال مختلف را ندارند. استقاده از سیگنال‌های خرید و فروش ارز دیجیتال بسیار کاربردی و مناسب است. لذا توصیه می‌شود در صورتی که علم کافی در این رابطه ندارید حتما از سیگنال‌های معتبر استفاده نمایید. تا علاوه بر رسیدن به سود، از ضرر مالی خود پیشگیری کنید.

سیگنال ازر دیجیتال اتریوم ۲

سیگنال ارز دیجیتال اتریوم نیز توسط سایت و کانال‌های مختلف در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. اما باید توجه داشته باشید که این سیگنال‌ها معتبر و به‌روز باشند. زیرا در صورتی که از سیگنا‌ل‌های قدیمی و غیرقابل اعتماد استفاده کنید متضرر خواهید شد. اما سیگنال ارز دیجیتال اتریوم معتبر چه ویژگی‌هایی دارد؟ در ادامه ویژگی‌های سیگنال ارز دیجیتال معتبر و مورد اعتماد بیان می‌شود.

  • هر سیگنال ارز دیجیتال معتبر دارای نقطه ورود و خروج مشخص است. این موضوع به تریدران کمک می‌کند در قیمت و زمان مشخص به سهم ورود کنند و به سود دست یابند.
  • لازم است هنگام ارائه سیگنال‌ها نوع صرافی و بازار مربوط به آن تعیین شود. تعیین کردن نوع بازار و صرافی نشان دهنده معتبر بودن سیگنال است.
  • در صورت استفاده از سیگنال ارز دیجیتال اتریوم باید به این نکته توجه شود که سیگنال ارائه شده دارای تاریخ و ساعت باشد. این موضوع باعث پیشگیری از استفاده؛ سیگنال‌های قدیمی و انقضا گذشته می‌شود.
  • داشتن حد سود و ضرر، دارا بودن چارت و دلیل، تعیین جفت رمز ارز، داشتن پشتیبانی و مشاوره دائمی. و ارائه آموزشات و نکات اضافی از دیگر ویژگی‌های سیگنا‌ل‌های معتبر است.

با توجه به نکات گفته شده می‌توانید با جستجوی دقیق و پرسجو از افراد باتجربه یک یا چند سایت و کانال سیگنال‌دهی ارز دیجیتال را انتخاب کنید. لذا استفاده از چند سیگنال به طور همزمان باعث اطمینان خاطر شما  خواهد شد. خرید و فروش با استفاده از سیگنال ارز دیجیتال اتریوم به شما کمک می‌کند از تجربه افراد متخصص و تحلیل‌گر بهره بگیرید. در نتیجه می‌توانید با ترید در این بازار سرمایه سود بسیاری دریافت کنید و مانع از ضررمالی خود شوید.

ارز دیجیتال اتریوم

جمع بندی ارز دیجیتال اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین و بهترین ارزهای دیجیتال بازار سرمایه است. این ارز دیجیتال در حال طی کردن اقداماتی جهت تبدیل شدن به اتریوم ۲ است. همانطور که گفته شد در صورت اجرای Ethereum۲ بسیاری از عملکردهای اتریوم بهبود می‌یابد. با توجه به این موضوع و روند کلی بازار رمز ارز آینده ارز دیجیتال اتریوم نیز برای سال‌های آتی صعودی و مثبت پیش بینی شده است. اما توصیه می‌شود برای ورود به این بازار و خرید و فروش این رمز ارز حتما از سیگنال‌ ارز دیجیتال اتریوم استفاده کنید. این مسئله باعث می‌شود ترید مطمئن و پر سودتری را تجربه کنید.

برای ترید و کسب درآمد با سیگنال ارز دیجیتال اتریوم با فیلترشکن روشن اینجا کلیک کنید

 

Search
Generic filters

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,409.01
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,329.63
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 33.03
cardano
Cardano (ADA) $ 0.434531
xrp
XRP (XRP) $ 0.475129
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.31
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.061434
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 17.28
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011
terra-luna
Terra Luna Classic (LUNC) $ 0.000293
litecoin
Litecoin (LTC) $ 53.40