شت کوین های ارزشمند

لیستی از بهترین شت کوین های آینده دار ❤️ انفجاری سود کن!

دنیای ارزهای دیجیتال از اول به شکلی که امروزه از آن می‌بینیم نبود و به جای هزاران ارز دیجیتالی که امروزه مشاهده می‌کنید، فقط یک ارز دیجیتال به نام بیت کوین وجود داشت که در سال 2009 توسطت ساتوشی ناکاموتو ایجاد شده بود. بعد از این اتفاق انقلابی، اقتصاد دنیا بعد از چند سال تغییر بزرگی را مشاهده کرد و ارزهای دیجیتال دیگری مانند اتریوم وارد بازار شدند که آنها نیز مانند بیت کوین ارزش زیادی داشتند. اما به تازگی و در چند سال اخیر ارزهای دیجیتالی ایجاد می‌شوند که صرفا به خاطر یک شوخی ایجاد شده‌اند و هیچ ارزشی ندارند.

محبوبیت این ارزهای دیجیتال جدید در دنیا و حتی ایران باعث شده است که بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری در این ارزهای دیجیتال باشند. از آنجا که کاربران کریپتو اکسیر نیز به دنبال سرمایه گذاری در شت کوین های اینده دار هستند و می‌خواهند بیشتر با این ارزهای دیجیتال آشنا شوند، ما در این مقاله از وبسایت کریپتو اکسیر تصمیم گرفتیم تا توضیح جامع و کاملی را در رابطه با شت کوین های اینده دار خدمت شما ارائه کنیم.

شت کوین (shit coins) چیست؟

شت کوین را اگر بخواهیم به صورت ساده و بدون هیچ توجهی به اصطلاح کریپتو کارنسی معنا کنیم به معنای سکه بی ارزش است. و در اصطلاح کریپتو کارنسی به این معنا است که آن ارز دیجیتال ارزش بسیار کمی دارد و هیچ کاربردی به دنیای ارزهای دیجیتال اضافه نکرده است و هیچ هدف مشخصی ندارد و به همین دلیل بعد از مدتی پس از عرضه کاهش قیمت بسیار زیادی خواهد داشت و ممکن است به راحتی با سرمایه گذاری بر روی شت کوین دچار ضرر شوید و یا با سرمایه گذاری در شت کوینی دیگر سودی دیوانه وار بدست آورید. در حقیقت سرمایه گذاری روی یک شت کوین، شرط بندی بر روی اموال دیجیتال خودتان حساب می‌آید. 

شت کوین و اصطلاح آن مشخص نیست که دقیقا از کجا آمده‌اند اما در حال حاضر یکی از اصطلاحات معروف دنیای ارزهای دیجیتال به حساب می‌آیند. اگر بخواهیم چند تا از معروف ترین شت کوین‌ها را خدمت شما معرفی کنیم باید به دوج کوین، سیف مون و کاردانو اشاره کنیم که از بهترین شت کوین‌های موجود در بازار به حساب می‌آیند. 

شت کوین‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟

حالا که به صورت کلی با شت کوین آشنا شدیم و فهمیدیم که اصلا این اصطلاح چه معنا و کاربردی دارد بهتر است به سراغ ویژگی‌های شت کوین‌ها برویم و بررسی کنیم که شتکوین‌ها چه ویژگی‌هایی دارند.

اولین ویژگی این ارزهای دیجیتال این است که وقتی می‌خواهند تحلیل و تجزیه این ارزهای دیجیتال را انجام دهند، این کار را با حدس و گمان انجام می‌دهند و قیمت گذاری شت کوین‌ها هیچ گونه پایه و اساسی ندارد. پس نمی‌توان گفت که کی به عنوان مثال دوج کوین افزایش قیمت خواهد داشت و یا کی کاهش قیمت. این موضوع بر خلاف ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین است که معمولا مشخص است که افزایش قیمت بیت کوین کی خواهد بود و بیت کوین کی کاهش قیمت خواهد داشت.

دومین ویژگی شت کوین‌ها این است که افرادی که شت کوین را می‌سازند ترجیح می‌دهند تا ناشناس بمانند. یعنی سازندگان یک ارز دیجیتال خاص خودشان را معرفی نمی‌کنند و در هنگام عرضه پروژه مشخص نیست که چه کسی یا چه تیمی پشت ساخته شدن آن ارز دیجیتال قرار دارد. این موضوع باعث می‌شود تا سرمایه گذاری در آن ارز دیجیتال کمی دشوار باشد و به همین دلیل افراد کمتری نسبت به سرمایه گذاری در شت کوین‌ها تمایل پیدا کنند.

ویژگی دیگری که بررسی خواهیم کرد این است که پروژه‌های شت کوین وعده سود بسیار زیاد را به سرمایه گذاران خودشان می‌دهند. مثلا در اول پروژه به این موضوع اشاره می‌کنند که این شت کوین بعد از دو ماه قیمتش صد برابر می‌شود اما مشخص است که بعضا این اتفاق نمی‌افتد، با این حال ممکن است که بعضی وقت‌ها این اتفاق بیفتد و حتی بیشتر از این مقدار سود دریافت کنید. البته این موضوع کاملا مشهود است که تیم‌های سازنده شت کوین‌ها هیچ اطلاعی از صحت این موضوع ندارند و حتی گزارش مناسبی از عملکرد خودشان ارائه نمی‌دهد.

همچنین این پروژه‌ها شبیه یکدیگرند و حتی بعضا ممکن است که لوگوی‌شان نیز مانند یکدیگر باشند. به عنوان مثال لوگوی ارز دیجیتال دوج کوین و لوگوی ارز دیجیتال شیبا اینو به یکدیگر شبیه هستند و هر کدام از آنها به عنوان لوگو از یک سگ با نژاد شیبا اینو استفاده کردن و عکسی از آن سگ به صورت کارتونی را تبدیل به لوگو کرده‌اند. تا آنجایی که این سگ به ارزهای دیجیتال ربط پیدا کرده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بعد از معروف شدن دوج کوین تعداد افرادی که تصمیم گرفتند سگ شیبا اینو نگه دارند، بیشتر شد.

آخرین ویژگی که در این بخش آن را بررسی می‌کنیم این است که تعداد سرمایه گذاران این ارزهای دیجیتال چقدر است. درباره این موضوع باید بگوییم که از آنجا که قیمت شت کوین‌ها بسیار پایین است افراد زیادی در این ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می‌کنند و تعداد سرمایه گذاران بسیار زیاد است.

نهنگ در ارز دیجیتال یعنی چه؟

اما نکته مهمی که درباره این ارزهای دیجیتال وجود دارد این است که افرادی انگشت شمار بخش زیادی از شت کوین‌ها را تصاحب کرده‌اند. به این افراد نهنگ می‌گویند که به تنهایی بخش زیادی از ارزهای دیجیتال را تصاحب می‌کنند. به طور مثال ثروتمندترین مرد جهان یعنی ایلان ماسک به تنهایی بخش زیادی از دوج کوین‌ها را تصاحب کرده و یک نهنگ ارز دیجیتال حساب می‌شود. به خاطر اینکه این افراد ارزهای زیادی را در دست دارند و کنترل بازار را در دست گرفته‌اند و می‌توانند قیمت این ارزها را بالا و پایین کنند.

مزایای شت کوین‌ها

حالا که با ویژگی‌های کلی شت کوین‌ها آشنا شدیم بهتر است بدانیم که شت کوین‌ها چه مزایایی دارند که باعث شده است تا محبوبیت این ارزهای دیجیتال به این درجه بالا برسد. در ادامه مقاله مزایای شت کوین‌ها را بررسی می‌کنیم.

اولین مزیت شت کوین این است که ممکن است به یکباره قیمتش افزایش کند. یعنی در کمتر از نیم ساعت قیمت آن ارز افزایش پیدا کند و از این طریق فردی که آن شت کوین را خریده است سود بکند. البته ممکن است که فقط در نیم ساعت قیمت به عنوان مثال شیبا چندین برابر شود و افزایش قیمت وحشتناکی را تجربه کند و اگر ما هزار شیبا داشته باشیم، می‌توانیم با سودی که کردیم ده هزار شیبا بخریم. البته ناگفته نماند که همانطور که افزایش قیمت ناگهانی است به همان صورت نیز کاهش قیمت ناگهانی خواهد بود.

دومین مزیت شت کوین این است که شما می‌توانید تعداد زیادی ارز را بخرید و نگهداری کنید. چون این ارزها قیمت پایینی دارند و هر فردی می‌تواند مقدار زیادی از این ارزها را بخرد و نگه دارد.

معایب شت کوین‌ها

بعد از مزایا نوبت آن است که معایب شت کوین‌ها را نیز با یکدیگر بررسی کنیم. در ادامه این معایب را مشاهده خواهید کرد.

همانطور که بالاتر به این موضوع اشاره کوچکی داشتیم، شت کوین‌ها ممکن است به یکباره بیشتر از صد برابر افت قیمت داشته باشند و قیمت آنها یک صدم شود. پس سرمایه گذاری در این شت کوین‌ها بسیار پر خطر و ریسک است.

دومین عیب شت کوین این است که ممکن است کل پروژه کلاهبرداری باشد. یعنی گروهی از کلاهبرداران تصمیم می‌گیرند تا ارز دیجیتالی ایجاد کنند و وارد بازار کنند و به فروش برسانند و از این طریق سرمایه ی سرمایه گذاران مختلف را کلاهبرداری کنند. یکی از معروفترین این کلاهبرداری‌ها، کلاهبرداری توکن اسکویید گیم بود که به خاطر نامی که داشت افراد زیادی این شت کوین را خریداری کردند و سرمایه خود را به سازندگان این کوین دادند ولی بعد از دو روز سازندگان پیامی گذاشتند که این پروژه کلاهبرداری بوده و شما یعنی سرمایه گذاران گول خورده‌اید!!!

درباره آخرین عیب هم باید بگوییم که ممکن است صرافی‌ها شت کوین را از لیست خود خارج کنند و بدین ترتیب دیگر خرید و فروش آن شت کوین قابل انجام نخواهد بود.

لیستی از شت کوین های آینده دار

خب رسیدیم به بخش آخر مقاله. در این بخش که به عنوان بخش پایانی خدمت شما می‌نویسم به شما شت کوین های اینده دار را معرفی می‌کنم. در ادامه ما را همراهی کنید.

دوج کوین

اولین شت کوین اینده داری که در این بخش آن را بررسی خواهیم کرد دوج کوین است. ارز دوج کوین در سال 2013 و حدود 9 سال پیش ایجاد شده است. دوج کوین در این لیست معروفترین ارز دیجیتال به حساب می‌آید. دوج کوین یک میم کوین نیز به حساب می‌آید و بر سر یک شوخی اینترنتی ساخته شده و لوگوی این ارز دیجیتال یک میم اینترنتی بسیار مشهور در توییتر است. البته تفاوت این شت کوین با دیگر شت کوین‌ها این است که دوج کوین یک شت کوین درست حسابی است و بلاکچین اختصاصی خودش را دارد و نسبت به بقیه شت کوین‌ها کمتر شت کوین است!!

علت محبوبیت این ارز دیجیتال بیشتر به این خاطر است که ثروتمندترین مرد جهان یعنی ایلان ماسک که صاحب شرکت‌های اسپیس ایکس و تسلا است بخش زیادی از این دوج کوین‌ها را خریداری کرده و بدین طریق از دوج کوین حمایت کرده است. البته یک علت بزرگ دیگر که باعث محبوبیت دوج کوین شده است باز به ایلان ماسک مربوط است. ایلان ماسک در توییتر حسابی دارد که 50 میلیون فالوور در آن دارد و این مقدار برای فضایی مثل توییتر بسیار بسیار زیاد است. ایلان ماسک با توییت‌هایی که برای فالوورهای خود می‌گذارد و در آن از دوج کوین حمایت می‌کند باعث می‌شود تا تعداد خریداران دوج کوین بیشتر شود و بدین ترتیب قیمت دوج کوین افزایش پیدا می‌کند.

شیبا اینو

دومین ارز لیست شیبا اینو نام دارد که فقط یک سال است ایجاد شده و در سال 2021 وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده است. شیبا اینو در حقیقت نام یک نژاد سگ است که از عکس‌های این سگ به عنوان میم اینترنتی استفاده می‌شود. نام اختصاری این ارز SHIB است و به همین دلیل بیشتر حرفه‌ای‌ها شیبا اینو را شیب می‌خوانند.

تیم سازنده ارز دیجیتال شیبا اینو این ارز دیجیتال را قاتل دوج کوین نیز نامیده‌اند که این موضوع با واکنش گسترده طرفداران دنیای ارزهای دیجیتال روبرو شد. برخی معتقد بودند که دوج کوین بهتر است و بعضی از افراد نیز به این نتیجه رسیده بودند که شیبا اینو ارز بهتری است. 

بالاتر علت افزایش قیمت دوج کوین را حمایت ایلان ماسک از این ارز خواندیم. حالا در رابطه با شیبا اینو باید بگوییم که اصلی ترین علت افزایش قیمت این ارز دیجیتال، لیست شدن آن در صرافی بزرگ بایننس بود که باعث بیشتر شدن حجم معاملات این ارز دیجیتال شد و به این ترتیب قیمت شیبا اینو افزایش پیدا کرد.

سخن آخر

در این مقاله از وبسایت کریپتو اکسیر با یکدیگر توضیح کامل و جامعی را درباره شت کوین یاد گرفتیم و بعد از آن ویژگی‌های شت کوین‌ها را با یکدیگر بررسی کرده و مزایا و معایب این ارزهای دیجیتال را به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم که این مقاله از وبلاگ کریپتو اکسیر برای شما مفید بوده باشد و بتوانید نهایت استفاده را از آن ببرید.

شما چه نظری درباره شت کوین‌ها دارید؟ آیا با شت کوین های اینده دار آشنایی دارید؟ به نظر شما شت کوین های اینده دار کدام ارزهای دیجیتال هستند؟ نظرات خود را برای ما بفرستید. خوشحال می‌شویم درباره این موضوع جذاب با یکدیگر بحث کنیم.

Search
Generic filters
بدون دیدگاه
شت کوین
5/5 - (1 امتیاز)

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 20,288.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,151.54
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 36.55
cardano
Cardano (ADA) $ 0.467091
xrp
XRP (XRP) $ 0.328880
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.18
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.069923
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 17.99
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.05