سیگنال ارز دیجیتال معتبر

سیگنال ارز دیجیتال معتبر و مزیت و معایب آن

 سیگنال ارز دیجیتال معتبر چیست و باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ ممکن است این سوال برای هر شخصی که تازه با بازار ارز دیجیتال آشنا شده است پیش بیاید. یکی از راه‌هایی که به شما در خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظرتان کمک می‌کند استفاده از سیگنال‌ها است. سیگنال‌ها زمان دقیق خریدو فروش کوین‌ها را اعلام می‌کنند اما هرسیگنالی قابل اعتماد نیست و باید به‌دنبال سیگنالی معتبر باشید.

لذا در این مقاله ویژگی‌های سیگنال ارز دیجیتال معتبر شرح داده می‌شود که امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد.

تعریف سیگنال ارز دیجیتال و چگونگی شکل گیری سیگنال‌های معتبر

یکی از راه‌های دستیابی به اطلاعات دقیق و کافی درباره ارزهای دیجیتال تحلیل رفتاری این بازار مالی است. در نتیجه این نیاز اطلاعاتی، سیگنال‌های ارز دیجیتال با استفاده از تحلیل‌ها ایجاد شدند. سیگنال ارز دیجیتال اطلاعات دقیقی از قیمت و زمان خرید و زمان فروش ارزدیجیتال موردنظر را دراختیار تریدران قرار می‌دهد.

سیگنال‌های خریدوفروش دارای یک حد سود(Take Profit) و یک حد ضرر(Stop Loss) هستند که تحت پوشش و نظارت قرار دارند. همانطور که گفته شد این سیگنال‌ها با استفاده از تحلیل‌های دقیق ارزهای دیجیتال حاصل می‌شوند. دو نوع تحلیل در دستیابی به سیگنال ارز دیجیتال معتبر استفاده می‌شود که عبارت‌اند از: تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال.

تحلیل ارزهای دیجیتال توسط افراد متخصص این زمینه صورت می‌گیرد و پس ازبررسی دقیق آن‌ها را دراختیار دیگران قرار می‌دهند. این افراد معمولا سیگنال‌ها را در سایت یا کانال خود قرار می‌دهند و در ازای ارائه آن‌ها مبلغی دریافت می‌کنند.

گاهی نیز سیگنال ارز دیجیتال رایگان در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. سیگنال‌ها اگر معتبر و دقیق باشند باعث رسیدن به سودهای بالا می‌شوند و از زیان مالی جلوگیری می‌کنند. روش‌های دستیابی به سیگنال ارز دیجیتال معتبر کدامند؟ در ادامه این روش‌ها شرح داده می‌شوند.

سیگنال ارز دیجیتال معتبر

استفاده از تحلیل تکنیکال برای دستیابی به سیگنال ارز دیجیتال

در واقع تحلیل تکنیکال یکی از بهترین روش‌های دستیابی به سیگنال‌‌های ارز دیجیتال صحیح و دقیق است. اساس کاری این نوع تحلیل مطالعه و بررسی گذشته ارزهای دیجیتال است. به طوری که این تحلیل با شعار «تاریخ همیشه درحال تکرار است! » پیش می‌رود. تحلیلگران روش تکنیکال بر این باورند که روند قیمتی ارزهای دیجیتال در طول تاریح تکرار می‌شود. در نتیجه می‌توانند با بررسی روند قیمت و نمودار آن آینده را تا حدودی پیش‌بینی کنند.

یکی دیگر از ابزارهای بررسی و تحلیل بازار ارز دیجیتال پیگیری و دنبال کردن علائم معاملاتی ارز رمزها است. این کار به معامله‌گران و تریدران کمک می‌کند بتوانند با آگاهی تصمیم بگیرند و به تریدی مطمئن دست پیدا کنند. با ردیابی شرایط بازار امکانی برای معامله‌گران فراهم می‌شود که باعث تصمیم‌گیری آگاهانه جهت خریدوفروش درزمان و قیمت مناسب می‌شود.

تاثیر بررسی خطوط روند در دستیابی به سیگنال ارز دیجیتال معتبر

بررسی خطوط روند یا جهت حرکت یک کوین نکته‎ مهمی برای رسیدن به معاملات ارز دیجیتال مناسب و سودده است. الگوی روند حرکتی ارز دیجیتال گاهی به صورت خطی و گاهی نوسانی است که می‌توان آن‌ها را تحلیل کرد. با تحلیل صحیح و دقیق این الگوها آینده ارزهای دیجیتال تا حدودی قابل پیش‌بینی خواهد بود. در نتیجه این روش در دریافت سیگنال خرید و فروش ارز دیجیتال بسیار تاثیرگذار است.

سیگنال ارز دیجیتال معتبر

تاثیر تحلیل فاندامنتال در سیگنال دهی ارزهای دیجیتال

این تحلیل در کنار تحلیل تکنیکال و بررسی روند خطوط مورد استفاده تحلیلگران قرار می‌گیرد. در تحلیل فاندامنتال ارزش بنیادی و اولیه ارزهای دیجیتال درنظر گرفته می‌شود و سپس با قیمت فعلی آن مقایسه می‌شود. در نتیجه این مقایسه و تجزیه و تحلیل آینده ارز دیجیتال مورد نظر پیش‌بینی می‌شود .

۱۰ ویژگی‌ سیگنال ارز دیجیتال معتبر

سیگنال ارز دیجیتال معتبر دارای ویژگی‌هایی است. باید آن‌ها را بشناسید و سپس از سیگنالی برای ترید استفاده کنید که این خصوصیات را داشته باشد. اما این ویژگی‌های مهم و اساسی کدامند؟ در ادامه مقاله به این موضوع پرداخته می‌شود.

 1. مشخص بودن صرافی و نوع بازار : به این معنی که سیگنال ارز دیجیتال موردنظر باید برای کاربر مشخص کند جهت ترید ازکدام صرافی ارائه شده است. همچنین باید برای سیگنال ارائه شده نام بازار ذکر شود و صرافی موردنظر شما بازار تعیین شده را ساپورت کند. در حال حاضر بیشتر سیگنال‌های ارائه شده در بازار ارزهای دیحیتال اسپات و فیوچرز عرضه می‌شوند.
 2. مشخص بودن قیمت ورود:

هر سیگنال ارز دیجیتال معتبر و اصولی دارای قیمت خرید یا ورود به کوین مورد نظر است. این قیمت ورود ممکن است به صورت نقطه‌ای و یا محدوده‌ای مشخص شود. قیمت‌های نقطه‌ای خرید، توسط تحلیل و بررسی خطوط روند و نقاط مقاومت و حمایت تعیین می‌شوند.

به‌جز قیمت نقطه‌ای باید به محدوده‌ قیمتی نیز توجه کنید تا ترید بهتری داشته باشید. اگر نزدیک نقطه شروع محدوده خرید کنید کم ریسک‌تر است و هر چه به سمت انتهای محدوده قیمتی تعیین شده پیش روید ریسک ترید افزایش می‌یابد.

 1. مشخص بودن تاریخ و زمان: هر سیگنال معتبر باید دارای تاریخ ارسال و تاریخ انقضا باشد. اگر سیگنالی فاقد این اطلاعات باشد بی‌اعتبار است و تریدر دچار سردرگمی و اشتباه می‌شود. پس بسیار مهم است که سیگنال دریافتی دارای ساعت و تاریخ دقیق خرید(Buy) و فروش (Sell) باشد. این موضوع باعث می‌شود که تریدران در بهترین زمان ارز دیجیتال را خرید و فروش کنند و دچار زیان نشوند.
 2. مشخص بودن حد ضررStop Loss و حد سودTake Profit : یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سیگنال ارز دیجیتال معتبر ارائه اطلاعات دقیق در مورد حد سود و زیان است. اگر برای سیگنال فقط زمان خرید ذکر شود و حدود سود و زیان برای آن مشخص نشود. باعث می‌شود تریدر پس از ورود دچار سردرگمی شود و نداند که تاچه زمانی باید ارزدیجیتال خود را نگه دارد. همچنین نداند چه زمانی و درچه نقطه‌ای آن را به‌فروش برساند که دچار ضرر نشود و به بیشترین سود برسد.
 3. رعایت نسبت ریسک به ریوارد سیگنال:

نسبت ریسک به ریوارد همان نسبت حد ضرر به حد سود است که شاخص مهمی برای ترید است. این شاخص مشخص کننده زمان ورود معقول و کم ریسک به یک ارز دیجیتال برای سرمایه گذاران و تریدران است. در واقع این نسبت مشخص می‌کند با خرید کوین در نقطه خاصی به ازای چه مقدار سودی باید ریسک کنیم. و آیا این مقدار سود ارزش ریسک دارد یا خیر؟!

این نسبت را به صورت R/R مشخص می‌کنند که از بازه ۱ به ۱۰تا ۹ به ۱۰ را شامل می‌شود. فرمول ریسک به ریوارد در تمام بازارهای مالی ثابت است و به صورت زیر محاسبه می‌شود:

حد ضرر – قیمت سهم = ریسک                       حد سود – قیمت سهم = ریوارد

پس از تعیین این دو پارامتر مقدار ریسک به ریوارد تقسیم می‌شود و درنتیجه نسبت مذکور به دست می‌آید. هرچه نسبت به دست آمده برای ارز دیجیتال مورد نظر کمتر باشد (کمتر از ۵۰%) برای خرید مناسب‌تر است.

 1. دارای چارت و دلیل باشد:

مسلما هر سیگنال ارز دیجیتال معتبر دارای دلیل مشخص و مناسبی است. معمولا برای ایجاد اعتماد دلیل ارائه سیگنال را به صورت متن یا چارت روند قیمتی همراه آن برای کاربر ارسال می‌کنند. در نتیجه سرمایه گذار می‌تواند با بررسی دلیل سیگنال در صورت معقول بودن به ارز دیجیتال سیگنال شده ورود کند. توجه داشته باشید هیچگاه بدون دلیل و چارت سیگنال‌ها را نپذیرید و اقدام به خرید نکنید زیرا ریسک آن زیاد است.

 1. مطابقت داشتن سیگنال با روند: در صورتی که مارکت دارای روند صعودی باشد ارسال سیگنال‌های ریزشی و شورت بسیار نامعقول و زیان‌ده است. لذا سیگنال ارز دیجیتال باید مطابق با روند بازار باشد. به این معنی که در هنگام ریزش کوین خاصی نباید سیگنال برای فروش آن ارائه شود. زیرا این کار باعث می‌شود روند ریزش و کاهش قیمت آن سریع‌تر شود.
 2. تعیین جفت ارز رمز برای خرید و فروش: سیگنال ارز دیجیتال معتبر باید دارای جفت ارز رمز باشد. به این معنا که مشخص کند کدام ارز رمز را بفرشید و در عوض کدام یک را بخرید. این کار باعث می‌شود تکلیف معامله‌گر مشخص باشد و دچار سردرگمی نشود.
 3. سیگنال دارای پشتیبانی مداوم باشد: ممکن است شخص دریافت کننده سیگنال مبتدی باشد و اطلاعات زیادی در مورد بازار مالی ارز دیجیتال نداشته باشد. لذا ضروری است مبدا سیگنال (شامل؛ سایت، صرافی، کانال و …)، دارای پشتیبانی دائم باشد. پشتیبان‌ وظیفه دارد به‌طور مداوم و ۲۴ ساعته پاسخگوی کاربران باشد وزمان ورود و خروج را به آن‌ها اطلاع دهد.
 4. اطلاعات اضافی و کاربردی: سیگنال ارز دیجیتال معتبر و قابل اعتماد توسط افراد متخصص و باتجربه ارائه می‌شود. این افراد برای جلب رضایت کاربران و جذب مشتری همراه سیگنال‌ها علاوه بر چارت و دلیل سیگنال یک سری اطلاعات اضافه و موارد آموزشی ارسال می‌کنند. این اطلاعات به معامله‌گران و سرمایه گذاران کمک می‌کند ترید بهتر و معقول‌تری داشته باشند.

سیگنال خرید و فروش بیت کوین

نکات مهم در مورد استفاده از سیگنال ارز دیجتال

اگر علم و تخصص و زمان کافی برای آموزش دیدن در زمینه بازار ارزهای دیجیتال ندارید. و به فعالیت و سرمایه‌گذاری در این بازار علاقه مند هستید بهترین کار استفاده از سیگنال ارز دیجیتال معتبر است. اما هنگام استفاده از این سیگنال‌ها باید یک‌سری نکات را رعایت کنید تا دچار ضرر نشوید و سرمایه‌تان ازبین نرود. این نکات مهم به شرح زیر است:

 • در ابتدا توجه نمایید که هیچ سیگنالی به طور ۱۰۰ درصد صحیج نیست. لذا نباید تمام سرمایه خود را صرف خرید یک رمز ارز سیگنال شده کنید. بهتر است سرمایه خود را بین چند ارز دیجیتال سیگنال شده تقسیم کنید و به آن‌ها ورود کنید. این کار در اکثر مواقع باعث کاهش ریسک و افزایش سود می‌شود.
 • توجه داشته باشید هر سیگنالی قابل اعتماد نیست و باید سیگنال‌ها را از افراد و سایت‌های معتبر بگیرید.
 • حتی اگر سیگنال دریافتی تمامی تارگت‌های فروش را به طور دقیق مشخص کرده باشد اما باز هم نیاز دارید برای خود استراتژی تعیین کنید. به این صورت که فروش پله‌ای در تارگت‌های مشخصی را برای خود در نظر بگیرید. این کار باعث جلوگیری از زیان می‌شود.
 • در استفاده از سیگنال و ورود به ارزهای دیجیتال طمع و عجله نکنید و با دقت عمل کنید.

نتیجه گیری برای ویژگی‌های سیگنال ارز دیجیتال معتبر

همانگونه که درابتدای مطالب بیان شد سیگنال ارز دیجیتال قیمت وزمان دقیق ورود وخروج به ارز رمز را تعیین می‌کند. افراد بسیاری دراین زمینه مشغول به کار هستند و هرروز تعداد زیادی سیگنال به صورت رایگان و غیررایگان ارائه می‌دهند. اما تمام این سیگنال‌ها قابل اعتماد نیستند و ممکن است باعث از دست رفتن سرمایه شما شود. لذا لازم است از سیگنال ارز دیجیتال معتبر که ویژگی‌های آن را به طور کامل در این مقاله ذکر کردیم استفاده کنید.

برای دریافت سیگنال رایگان ارز دیجیتال با فیلتر شگن روشن اینجا گلیک کنید.

 

 

 

Search
Generic filters

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 20,235.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,147.23
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 36.16
cardano
Cardano (ADA) $ 0.464084
xrp
XRP (XRP) $ 0.327196
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.12
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.069460
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 17.96
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011
litecoin
Litecoin (LTC) $ 51.78