آینده ارز دیجیتال فانتوم

چیزهایی که از ارز دیجیتال فانتوم نمیدانید! (fantom) + قیمت لحظه ای

Fantom (FTM)
3.06%
35.77
1.09
⇣ 35.76
11 Aug
⇡ 37.28

ارز فانتوم چیست؟

امروزه در هر یک از جمع‌ها که بنشینید و به سخنان آنها گوش دهید، احتمالا سخنی از ارزهای دیجیتال را خواهید شنید. آنقدر که این فضا به افراد سود داده است باعث شده است تا افراد بیشتری رفته رفته ترغیب شوند در این فضای جدید سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاری بیشتر باعث شده است تا افرادی که ارزهای دیجیتال را اختراع می‌کنند و به قولی برنامه نویسی ارزهای دیجیتال گوناگون را انجام می‌دهند تصمیم گرفتند تا برنامه‌های بهتر و بیشتری را توسعه دهند. یکی از این برنامه‌های جدید که توسط این برنامه نویسان توسعه داده شده است ارز دیجیتال فانتوم است.

هدف ارز دیجیتال فانتوم

هدف اصلی ارز فانتوم همچنین می‌تواند بهبود بهتر و کارآیی بیشتر و قابلیت‌های جدید کریپتو کارنسی باشد که در این مقاله آنها را بررسی خواهیم کرد. اگر شما هم می‌خواهید که با ارز دیجیتال فانتوم بیشتر آشنا شوید با ما در این مقاله از کریپتو اکسیر همراه شوید تا به راحتی با این ارز آشنایی کامل پیدا کنید.

ویژگی های ارز دیجیتال فانتوم: (مزایا و معایب فانتوم)

بهتر است در اول مقاله در این باره صحبت کنیم که ارز دیجیتال فانتوم چه ویژگی‌هایی دارد و نسبت به ارزهای دیجیتال دیگر چه مزیت‌هایی دارد. در ادامه مقاله به این ویژگی‌ها اشاره خواهیم کرد.

مصرف کمتر انرژی با ارز دیجیتال فانتوم

اجماع اثبات سهام امنیت شبکه فانتوم را فراهم می‌کند که برخلاف گواهی‌های کاری اتریوم و بیت کوین، مصرف برق را کاهش می‌دهد و شبکه را غیرفعال می‌کند.

ارز فانتوم (FTM) در قراردادهای مختلف مثل استاندارد ERC-20 و استانداردBEP-2  برای تعویض آسان موجود است. 

توافقنامه لاچسیس:

لاچسیس نام توافقنامه و قراردادی است که برای شبکه فانتوم نوشته شده است و این توافقنامه و به قولی دیگر قرارداد به این پلتفرم کمک می‌کند تا الگوریتم اثبات سهام ارز دیجیتال فانتوم که بر پایه اتریوم نوشته شده و قوانینی مانند شبکه اتریوم دارد سرعت بیشتری نسبت به شبکه اتریوم پیدا کند و از این طریق به کاربران بیشتری خدمت رسانی کنند.

توافقنامه لاچسیس امنیت زیادی را برای شبکه‌های توزیع شده فراهم می‌کند. پلتفرم فانتوم نیز می‌تواند کاملاً مطمئن و با قدرت باشد. این بدان معناست که بر خلاف پلتفرم‌های دیگر، امکان بازگشت تراکنش وجود ندارد. 

اپن سورس بودن فانتوم

تیم ارز فانتوم می‌خواهد قطعاتی بسازد که همه بتوانند از آن‌ها استفاده کنند تا مردم بتوانند آن‌ها را بر اساس نیازهای خود تنظیم کنند. به منظور شفاف‌تر کردن کار تیم، کدهای برنامه اصلی ارز فانتوم را به‌عنوان منبع باز در GitHub قرار دادند. شبکه فانتوم اپن سورس و باز است، بنابراین هر کسی می‌تواند یک گره را به صورت آنلاین باز کند. 

قدرت تراکنش بهتر ارز دیجیتال فانتوم

 دلیل قدرت و سرعت بالای شبکه و کارمزدهای پایین مربوط به این عملیات، انتخابی عالی برای پرداخت‌های ورودی و خروجی است. در این حالت هزینه انتقال در شبکه فانتوم کمتر از ۱ دلار است و در یک ثانیه انجام می‌شود.

به همین دلیل افراد بسیار زیادی علاقمند هستند تا تراکنش‎‌های خود را از طریق ارز دیجیتال فانتوم انجام دهند. یعنی به جای اینکه پولی که می‌خواهند به یک فرد ارسال کنند را از طریق دلار انتقال دهند از ارزهای دیجیتال استفاده کنند. و چه ارز دیجیتالی بهتر از ارز دیجیتال فانتوم که هم سرعت تراکنش بالایی دارد و هم کارمزد بسیار پایینی را برای انتقال دریافت می‌کند.

ارز فانتوم برای ساخت شبکه‌های جدید و حتی قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود. هزینه‌های فانتوم بسیار کم است، اما برای محافظت از شبکه در برابر حملات ضروری و کافی هستند. 

چه تعداد توکن از فانتوم منتشر خواهد شد؟

حدود ۳.۵۷۵ میلیارد توکن FTM (ارز فانتوم) منتشر خواهد شد که بیشترین تعداد قابل عرضه توکن فانتوم خواهد بود و تعداد ارزهای منتشر شده از فانتوم بیشتر از این تعداد نخواهد بود. از این تعداد، ۸۰ درصد (۲.۵ میلیارد) تاکنون اهدا شده است و مابقی برای فرایند استیکینگ اختصاص داده شده. اگر جایزه در سطح فعلی خود باشد، صدور تمام ارزهای فانتوم و ارائه بیشترین نشان FTM بیش از ۲ سال طول خواهد کشید

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال فانتوم

در ژوئن ۲۰۱۸، گروه ارز دیجیتال فانتوم عرضه عمومی اولیه لوگوی FTM را راه اندازی کرد که طی آن ۴۰ درصد از عرضه اولیه اولیه با قیمت ۰.۰۴۳۰۶ دلار به ازای هر واحد، در مجموع ۳۹ میلیون دلار فروخته شد. پس در اولین باری که ارز دیجیتال فانتوم منتشر شد قیمت این ارز در حدود سیصد تومان بود ( تک تومانی! )

از کدام صرافی می‌توان فانتوم را خرید؟

صرافی‌های اصلی Binance، Bitmax و Cocoin یکی از صرافی‌هایی هستند که از ارز فانتوم پشتیبانی می‌کنند. صرافی بایننس بزرگترین صرافی است که برای خرید ارز فانتوم در دسترس است و شما می‌توانید از طریق ارز دیجیتال اتریوم، بیت کوین، بایننس کوین و تتر ارز فانتوم را خریداری کنید. صرافی بایننس در بین صرافی‌هایی که بالاتر معرفی کردیم بیشترین حجم معاملات را دارد. 

اگر احتیاج به صرافی های معتبری برای جایگزینی بایننس دارید کلیک کنید.

معرفی بهترین کیف پول فانتوم

فانتوم یک کیف مخصوص به نام کیف پول فانتوم دارد که فرآیند استیکینگ را ساده می‌کند و روی دسکتاپ و گوشی موجود است. علاوه بر کیف پول شخصی فانتوم، ارز فانتوم را می‌توان در کیف پولی که استانداردهای ERC-20 را رعایت می‌کند، ذخیره کرد. به عنوان مثال کیف پول متامسک و کیف پول مای اتر ولت برای نگهداری ارز فانتوم عالی هستند. 

ارز فانتوم چه کاربردهایی دارد؟

ارز دیجیتال فانتوم به اختصار FTM علامت تجاری اصلی شبکه فانتوم است. این برچسب چندین کاربرد دارد، از جمله امنیت سایبری، مشارکت در مدیریت شبکه، پرداخت‌ها و هزینه‌های شبکه. 

1. تامین امنیت سایبری

استفاده اصلی از ارز فانتوم در شبکه فانتوم، تامین امنیت سایبری از طریق مکانیزم تایید سهام است. برای رسیدن به این هدف، گواهی‌دهنده‌ها استیکینگ ارزهای دیجیتال را انجام دهند و ارزهای خود را به صورت آنلاین قفل کنند. هر دو طرف به طور منظم برای این خدمات پاداش می‌گیرند. این سیستم علاوه بر اجتناب از تمرکز، از محیط زیست محافظت می‌کند. 

2. مدیریت زنجیره‌ای

از ارزهای فانتوم (FTM) در مدیریت زنجیره، زنجیره‌ای استفاده می‌شود. پول‌های دیجیتال فانتوم کاملاً مجزا و توسط یک سیستم الکتریکی کاربردی، که توسط محافظت از زنجیره پشتیبانی می‌شود، ساخته شده‌اند. 

آینده ارز دیجیتال فانتوم

تا به اینجای مقاله تمامی ویژگی‌ها و کاربردهای ارز دیجیتال فانتوم را با یکدیگر بررسی کردیم. در ادامه مقاله با همدیگر بررسی می‌کنیم که آینده ارز فانتوم به چه صورت خواهد بود و طبق تحلیل کارشناسان آیا قیمت این ارز دیجیتال افزایش پیدا خواهد کرد یا خیر.

اولین باری که ارز دیجیتالی به نام بیت کوین ایجاد شد شگفتی‌های زیادی را به وجود آورد اما بعد از مدتی مشخص شد که این شبکه اشکالات بسیار زیادی دارد. اتریوم ارز بزرگ بعدی که به بازار آمد توانست بخش زیادی از نواقص را برطرف کند و بتواند محبوبیت کلی ارزهای دیجیتال را افزایش دهد. اما خود اتریوم هم نواقصی داشت که ارزهای دیگر سعی در برطرف کردن این ضعف‌ها داشتند و ارز فانتوم یکی از این ارزهای ساخته شده برای رفع نواقص اتریوم است.

به این خاطر که این ارز دیجیتال کاربردی است و در جقیقت یک شت کوین نیست می‌توان گفت که ارز فانتوم آینده روشنی دارد. البته ناگفته نماند با توجه به این موضوع که فانتوم شت کوین نیست پس نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که در یک روز بتواند افزایش قیمت چند صد درصدی داشته باشد. اما برای سرمایه گذاری‌های بلند مدت و نگه داشتن ارزها برای بیشتر از دو سال شما سود مناسبی را دریافت خواهید کرد.

نتیجه

در این مقاله به معرفی ارز دیجیتال فانتوم پرداختیم. همانطور که گفته شد، فانتوم یک پلتفرم قرارداد هوشمند با کارایی بالا، مقیاس پذیر، قابل تنظیم و ایمن است که برای غلبه بر محدودیت‌های پلت فرم مسدود کننده نسل قبلی طراحی شده است. 

امیدواریم که این مقاله از وبسایت کریپتو اکسیر برای شمایی که این مقاله را خواندید تا بتوانید درباره ارز فانتوم اطلاعات بیشتری را کسب کنید کاربردی باشد. در این مقاله انواع و اقسام ویژگی‌های ارز فانتوم را با یکدیگر بررسی کردیم و کاربردهای ارز فانتوم را به ترتیب بررسی کردیم. 

در آخر هم از شما می‌خواهیم که اگر نظری درباره ارز دیجیتال فانتوم و این مقاله از وبسایت کریپتو اکسیر دارید آن را از طریق بخش نظرات پایین با ما در میان بگذارید. خوشحال می‌شویم که بحث خوبی را درباره این ارز دیجیتال با یکدیگر داشته باشیم🙂

Search
Generic filters
بدون دیدگاه
ارز دیجیتال فانتوم
امتیاز دهید

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,238.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,901.91
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 43.33
cardano
Cardano (ADA) $ 0.535269
xrp
XRP (XRP) $ 0.382131
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.32
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071526
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.96
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.65