گران ترین ارز دیجیتال دنیا

گرانترین ارزهای دیجیتال بعد از بیت کوین

امروزه با گسترش چند جانبه دنیای ارزهای دیجیتال، ارزهای دیجیتال زیادی ساخته شده‌اند و این ارزهای دیجیتال هر کدام قیمت خاص خودشان را دارند و بسیاری از این ارزهای دیجیتال قیمت بسیار پایینی دارند. اصولا قیمت پایین چیز بدی برای یک ارز دیجیتال نیست. اما وقتی این نکته بد حساب نمی‌شود که ارز دیجیتال مد نظر ما تازه پا به عرصه ارزهای دیجیتال گذاشته است و به تازگی ساخته شده است اما اگر بعد از گذشت مدت زیادی باز هم قیمت آن ارز دیجیتال تغییر زیادی نداشته باشد مشاهده می‌شود که آن ارز دیجیتال ارزش بسیار زیادی ندارد و قرار نیست پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.

به ارزهای دیجیتالی که قیمت پایینی داشته باشند شت کوین گفته می‌شود که معنای این اسم می‌شود سکه بی ارزش. احتمالا شما نیز با من هم عقیده هستید که از اسم این ارزهای دیجیتال مشخص است که در نهایت سرمایه گذاری در این ارزهای دیجیتال سود و ارزشی برای شما نخواهد داشت. همانطور که می‌دانید از اولین باری که ساتوشی ناکاموتو ارز دیجیتالی را به نام بیت کوین ایجاد کرد افراد زیادی ارزهای دیجیتال گوناگونی را ساختند و در دنیای امروزی ارزهای دیجیتال بیش از هزار توکن و ارز دیجیتال ساخته شده است که درصد زیادی از این ارزهای دیجیتال ارزش بسیار پایینی دارند و شت کوین هستند.

اما برعکس این موضوع نیز صادق است و ارزهای دیجیتالی وجود دارد که قیمت بالایی دارند و به همین ترتیب ارزش زیادی دارند. این ارزهای دیجیتال به سبب سرمایه گذاران زیاد و درخواست و تقاضای بسیار زیاد برای خرید، افزایش قیمت داشته‌اند و در حال حاضر بسیار گران قیمت هستند. از آنجایی که سرمایه گذاری در این ارزهای دیجیتال ریسک کمتری دارد و سرمایه در خطر نخواهد بود، به همین دلیل افراد زیادی علاقمند به سرمایه گذاری در این ارزهای دیجیتال هستند. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا در این مقاله از کریپتو اکسیر گران ترین ارزهای دیجیتال را خدمت شما معرفی کنیم. اگر شما هم می‌خواهید با گران ترین ارزهای دیجیتال دنیا آشنا شوید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

گرانترین ارزهای دیجیتال در دنیا کدام اند؟

همانطور که بالاتر خدمت شما عرض کردیم، قرار است تا در این مقاله با یکدیگر گران ترین ارزهای دیجیتال را بشناسیم و با این ارزهای دیجیتال به خوبی آشنا شویم. در ادامه مقاله چند تا از گرانترین ارزهای دیجیتال را خدمت شما معرفی می‌کنیم.

اولین ارز گران قیمت؛ بیت کوین

اولین ارزی که در این بخش خدمت شما معرفی می‌کنیم بیت کوین است. شروع بیت کوین از سال 2008 بود و بیت کوین اولین ارز دیجیتالی است که وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده است. شروع بیت کوین از یک مقاله در اینترنت بود که در این مقاله گفته میشد که قرار است پول الکترونیکی منتشر شود تا مردم به جای استفاده از دلار از این ارز الکترونیکی برای خریدهای روزانه خود استفاده کنند.

اصلی ترین هدف بیت کوین

بیت کوین اصلی ترین هدفش این بود که مالکیت بانک‌ها بر روی پول مردم را از بین ببرد. با وجود بیت کوین مردم می‌توانند به جای استفاده از دلار از بیت کوین استفاده کنند و از آنجایی که بیت کوین غیر متمرکز است مردم می‌توانند خودشان بیت کوین را مدیریت کنند و در نتیجه دچار تورم اقتصادی نشوند.

سازنده بیت کوین فردی ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو بود. به این دلیل به این فرد ناشناس می‌گوییم که مخترع بیت کوین با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را منتشر کرده است. علت اینکه چرا ساتوشی اسم و هویت واقعی خودش را بیان نکرده است هنوز مشخص نیست اما ممکن است بعدها از هویت خود رو نمایی کند.

ساتوشی حتی وبسایت را با همین نام ثبت کرده است و در انجمن بیت کوین که برای پاسخ به سرمایه گذاران ایجاد کرده بود با همین نام به سوالات سرمایه گذاران پاسخ میداد و با نام ساتوشی برای بیت کوین تبلیغات می‌کرد. الان ساتوشی با تعداد بیت کوینی که در دست دارد عملا یک میلیاردر به حساب می‌آید.

هنگام نگارش این مقاله در تیم تولید محتوای کریپتو اکسیر قیمت بیت کوین برابر با 37 هزار دلار است که اگر ریاضی تان خوب باشد می‌توانید محاسبه کنید که قیمت بیت کوین به تومان ایران چقدر می‌شود. الان که من در حال نوشتن این مقاله هستم قیمت بیت کوین در حدود یک میلیارد تومان است. یعنی شما در ایران می‌توانید با یک بیت کوین یک خانه برای خودتان بخرید!

دومین ارز گران قیمت؛ رپد بیت کوین

بعد از اینکه بیت کوین را به عنوان گران قیمت ترین ارز دیجیتال خدمت شما معرفی کردیم به سراغ رپد بیت کوین آمدیم که همانطور که از نامش پیداست با بیت کوین مرتبط است. بیت کوین برای خودش شبکه اختصاصی دارد که بلاکچین نامیده می‌شود و بسیاری از ارزهای دیجیتال برای خودشان این بلاکچین خاص را دارند از جمله اتریوم. رپد بیت کوین ارز دیجیتالی است که بلاکچین اتریوم و بیت کوین را با استفاده از یک فناوری نو متصل می‌کند. رپد بیت کوین به اختصار wbtc نامیده می‌شود و نام کامل آن به انگلیسی wrapped bitcoin است. 

اصلی ترین هدف ایجاد رپد بیت کوین، استفاده از آن در امور دیفای بود که یکی از فضاهای اصلی غیر متمرکز است. البته در کنار دیفای رپد بیت کوین برای استفاده از dapps است. اگر شما بیت کوین داشته باشید و بخواهید از فناوری دیفای و dapps استفاده کنید، نمی‌توانید این کار را کنید جون فناوری دیفای و dapps فقط و فقط مختص شبکه بلاکچین اتریوم است و از آنجایی که پل ارتباطی بین شبکه بلاکچین اتریوم و بیت کوین وجود ندارد این کار ممکن نیست. حالا چاره برای این کار چیست؟ شما می‌توانید با استفاده از رپد بیت کوین این کار را انجام دهید و بیت کوین خود را به رپد بیت کوین تبدیل کنید و آن را در شبکه اتریوم استفاده کنید چون رپد بیت کوین بر روی شبکه اتریوم نیز قابل اجرا است.

قیمت رپد بیت کوین نیز مانند بیت کوین است و تفاوت چندانی با بیت کوین ندارد و ممکن است بعضا گرانتر از بیت کوین باشد یا بعضا از بیت کوین ارزانتر و این بستگی به تعداد تبدیلی که کاربران از بیت کوین به رپد بیت کوین داشته اند دارد. یعنی چه تعدادی از سرمایه گذاران بیت کوین، بیت کوین خود را به رپد بیت کوین تبدیل کرده‌اند که کار ساده‌ای نیز به حساب می‌آید.

ارز گران قیمت سوم؛ اتریوم

سومین ارزی که در این مقاله آن را بررسی خواهیم کرد، اتریوم نام دارد. اتریوم ارز دیجیتالی است که بعد از بیت کوین به عنوان دومین ارز دیجیتال دنیا از نظر استفاده و گردش بازار است. این ارز دیجیتال توسط ویتالیک بوترین برنامه نویس و مخترع و اقتصاد دان کانادایی ساخته شده است که در دنیای امروزی ارزهای دیجیتال جزو افراد معتبر به حساب می‌آید و می‌توان گفت که بعد از ساتوشی ناکاموتو سازنده بیت کوین، بزرگترین تاثیر را در دنیای ارزهای دیجیتال ویتالیک بوترین می‌گذارد. 

ویتالیک بوترین بعد از اینکه به ارز دیجیتال بیت کوین علاقمند شد، بررسی‌های گوناگونی را درباره بیت کوین انجام داد و با عضو شدن با چندین وبسایت و مجله آنلاین ارزهای دیجیتال مقالات گوناگونی را درباره بیت کوین منتشر کرد. پس از بررسی‌های فراوانی که ویتالیک بوترین درباره ارز دیجیتال بیت کوین انجام داد متوجه شد که این ارز دیجیتال دارای معایبی است که باعث می‌شود تا افراد نتوانند به خوبی از ارزهای دیجیتال استفاده کنند. به همین خاطر دست به کار شد و تحقیق و کد نویسی شبکه بلاکچین جدیدی به نام اتریوم را شروع کرد تا بتواند اشکالات و عیب‌های بیت کوین را بر طرف کند. نتیجه این تحقیقات شد ساخته شدن شبکه بلاکچین اتریوم و بعد از آن عرضه شدن توکن یا همان ارز دیجیتال این شبکه یعنی اتر.

در هنگام نگارش این مقاله هر اتر قیمتی برابر با 1800 دلار دارد و بیت کوین ارزشش سی برابر اتریوم است. البته اوج قیمت اتریوم 4000 دلار بود که بعدها به خاطر قرمز شدن کل بازار و ضرر بزرگ بیت کوین کاهش قیمت داشته است. اتریوم برای استفاده از دیفای و dapps ساخته شده است.

ویتالیک بوترین اتریوم را در سال 2013 ساخت و منتشر کرد و این شبکه هنگامی معروف شد که ویتالیک بوترین آن را در سال 2014 و در کنفرانس بزرگ بیت کوین تالک که در میامی آمریکا برگزار شده بود خدمت جمع عظیمی از سرمایه گذاران معرفی کرد. اتریوم از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کند در حالی که بیت کوین از اثبات کار استفاده می‌کند. اتریوم یک ماشین مجازی نیز دارد که از مزیت‌های اتریوم محسوب می‌شود.

نکته آخری که درباره اتریوم خدمت شما بررسی می‌کنیم این است که ارزهای دیجیتال زیادی بر روی شبکه اتریوم ساخته شده‌اند و فقط اتر در این شبکه ساخته نشده است. به عنوان مثال می‌توانیم به شیبا اشاره کنیم که بر روی شبکه بلاکچین اتریوم ساخته شده است.

چهارمین ارز گران قیمت؛ پکس گلد

همانطور که همه شما مطلع هستید، طلا یک فلز ارزشمند و زیباست که بیشتر برای ساخت زیور آلات و جواهرات خانم‌ها کاربرد دارد و اصلی‌ترین استفاده طلا در این زمینه است. ایرانی‌ها نیز علاقه زیادی به طلا دارند و علاوه بر خرید طلا برای زیبایی، بعضا طلا را خریداری می‌کنند تا سرمایه گذاری کنند و بتوانند بعدها از طریق فروش آن طلا سود خوبی را کسب کنند. شاید با خودتان بگویید که طلا چه ربطی به دنیای ارزهای دیجیتال دارد؟ در رابطه با این سوال شما باید بگوییم که بله ربط دارد. اگر به شما بگویم که ارز دیجیتالی وجود دارد که دقیقا مثل طلا است و شما می‌توانید با داشتن آن یک انس طلا داشته باشید. 

بله ارز دیجیتال پکس گلد دقیقا همین کار را برای شما انجام می‌دهد. شما با خرید یک پکس گلد صاحب یک انس طلای مجازی شده‌اید که قیمت آن دقیقا برابر با یک انس طلاست. یعنی قیمتی که شما در طلافروشی یک طلا را می‌خرید همان قیمت را هنگام خرید یا فروش پکس گلد مشاهده خواهید کرد. در حقیقت پکس گلد یک استیبل کوین است. استیبل کوین بدان معناست که ارز دیجیتالی پشتوانه‌ای در دنیای واقعی دارد که به طور مثال تتر استیبل کوین دلار است و قیمت آن همیشه یک دلار باقی خواهد ماند.

پکس گلد توسط شرکت paxos که یکی از شرکت‌های بین المللی است که در حوزه استخراج و فروش طلا فعالیت دارد. پکس گلد در سال 2019 راه اندازی شده است و از جمله ارزهای دیجیتالی به حساب می‌آید که توانسته است در شرکت آمریکا مجوز فعالیت بگیرد و هیچ گونه مشکل قانونی نداشته باشد. 

همه چیز درباره ی ارز دیجیتال پکس گلد

یک پکس گلد در حال حاضر در حدود 1700 دلار ارزش دارد که به پول ایران می‌شود چیزی حدود 32 میلیون. نکته جالب درباره پکس گلد این است که شما مجبور نیستید حتما 1700 دلار خرج کنید تا بتوانید پکس گلد داشته باشید. بلکه می‌توانید به عنوان مثال یک هزارم یک پکس گلد را خریداری نمایید. این عدد تا 18 رقم اعشار قابل تقسیم است. 

سخن آخر

در این مقاله از وبسایت کریپتو اکسیر با یکدیگر بررسی کردیم که گرانترین ارزهای دیجیتال کدامند و چه ارزهای دیجیتالی با ارزش‌اند. امیدواریم که شما نیز توانسته باشید به خوبی با این ارزهای دیجیتال آشنا شوید. شما چه نظری درباره این ارزهای دیجیتال دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

Search
Generic filters
2 دیدگاه
گران ترین ارز دیجیتال
5/5 - (2 امتیاز)

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,190.48
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,895.53
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 43.34
cardano
Cardano (ADA) $ 0.535324
xrp
XRP (XRP) $ 0.380896
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 0.999547
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.29
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071507
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.89
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.46