دلیل ریزش قیمت ارز دیجیتال لونا چه بود

آینده ارز دیجیتال لونا❤️آیا بازگشتی در کار خواهد بود؟

در ماه می، ارز دیجیتال لونا و استیبل کوین UST برای دومی بار، سقوط وحشتناکی را تجربه کردند که باعث شد به سرفصل اخبار راه پیدا کنند. در کمتر از 24 ساعت، اکوسیستم Terra و ارز دیجیتال لونا 99 درصد از ارزش خود را از دست دادند. به همین دلیل، برای تریدرهای مختلف این سوال مطرح شده که: آیا لونا می‌تواند بازگشت داشته باشد؟

برای پاسخ به این سوال، باید ابتدا مواردی که باعث سقوط وحشتناک لونا و پلتفرم ترا شد را مورد بررسی قرار دهیم. بنابراین باید به این نکته بپردازیم که:

علت سقوط رمزارز لونا چه بود؟

در نگاه اول، بسیاری از افراد این عقیده را داشتند که سیستم ترا بدون نقص و فوق العاده کار می‌کند؛ اما تجربه ثابت کرده که مشکلات، در بهترین زمان ممکن خود را نشان می‌دهند!

استیبل کوین چیست + لیستی از بهترین استیبل کوین های ۲۰۲۲

سازوکار کلی ارز دیجیتال لونا و استیبل کوین ترا، به این صورت است که در صورت سقوط ارزش یکی از این دو به کمتر از 1 دلار، می‌توان انها را با 1 دلار از توکن دیگر معاوضه کرد. برای مثال، اگر UST کاهش داشته و به 0.8 دلار برسد، می‌توانید آن را در ازای 1 دلار ارز لونا بسوزانید!

افت قیمت لونا چه زمانی بود؟

کاهش قیمت لونا و استیبل کوین ترا در روز 17 اردیبهشت (7 می) رخ دادند. در مدت زمان کوتاهی، بیشتر از 2 میلیارد دلار واحد از توکن UST از پلتفرم مالی غیرمتمرکز Anchor خارج شد و در کمتر از چند ساعت، بیش از 700 میلیون دلار آن به فروش رفت. این پلتفرم به عنوان پشتوانه اصلی و قلب شبکه ترا شناخته می‌شد و مقادیر زیادی از استیبل کوین UST، در آن سهام گذاری شده بود.

برای درک این حجم از سهام گذاری، باید این نکته را بدانید که در زمانی که ارزش کل بازار TerraUSD حدود 18 میلیارد دلار بود، بیشتر از 70 درصد آن یعنی حدود 14 میلیارد دلار، در پلتفرم انکور استیک شده بود! اصلی‌ترین دلیلی که این حجم عظیم از سهام گذاری را توجیه می‌کند، سود فوق العاده جذاب 20 درصدی در هر سال است!

نظر بسیاری از افراد، این است که فروش سنگین استیبل کوین ترا، یک حرکت از قبل برنامه ریزی شده بوده است. این فروش عظیم باعث شد قیمت UST در چند ساعت از 1 دلار سقوط کند؛ اما کسی فکر نمی‌کرد که این، تنها آغاز ماجرا باشد!

از آنجایی که می‌توان با سوزاندن یکی از توکن‌های دوگانه ترا، به مقدار 1 دلار از توکن دیگر را دریافت کرد، بنابراین کسی به اتفاقات رخ داده به چشم یک تهدید جدی نگاه نمی‌کرد. بسیاری از افراد انتظار داشتند که تریدرها با سوزاندن توکن‌های UST خود و تبدیل آنها به LUNA، این فشار را از دوش شبکه بردارند.

اما مشکلی که سد راه تریدرها بود، محدودیت در ضرب روزانه لونا در هر روز بود. آنها تنها می‌توانستند روزانه تا 100 میلیون دلار LUNA را در قبال UST دریافت کنند. علاوه بر این، هولدرهایی که از سقوط بیشتر استیبل کوین ترا هراس داشتند، توکن‌های خود را به فروش گذاشتند. این کار باعث بیشتر شدن شیب سقوط این توکن شد.

آینده ارز لونا و TerraUSD تا سال 2025

پیش‌بینی بسیاری از متخصصان این است که تا مدت‌ها، همچنین دید مردم به LUNA و UST منفی باشد. تاثیرات اتفاقات رخ داده در ماه می امسال، می‌تواند برای سال‌ها بر آینده بلاکچین ترا حس شود.

Terra اخیرا یک شبکه بلاکچین جدید را راه اندازی کرده و سعی می‌کند با توسعه یک توکن بومی جدید، پروژه سقوط کرده خود را پشت سر بگذارد. برخی از کارشناسان خوشبینانه به این فعالیت‌ها نگاه می‌کنند. آنها انتظار دارند که این پروژه جدید، بتواند یک پایان تلخ برای ارز دیجیتال ترا باشد.

آینده ارز دیجیتال لونا تا پایان سال 2022

رسانه CoinCodex درباره قیمت ارز دیجیتال لونا، پیش‌بینی می‌کند که تا انتهای سال 2022، روند کاهشی ارزش این ارز ادامه‌دار باشد. شاخص ترس و طمع، عدد 24 از 30 را نشان می‌دهد؛ این یعنی «ترس شدید» حول ارز لونا وجود دارد. بنابراین الان بدترین زمان برای خرید ارز LUNA است.

Digital Coin Price نیز عقیده‌ای مشابه دارد. آنها اعتقاد دارند که احتمال رسیدن دوباره لونا به 1 دلار، در سال جاری بسیار پایین است. آنها انتظار دارند که تا پایان سال 2022، ارزش ارز LUNA از 0.00011 دلار فراتر نرود. همچنین آنها چشم انداز قیمتی لونا تا سال 2031 را کمتر از 0.0004 دلار می‌دانند!

آینده ارز دیجیتال لونا در بلند مدت

برخی از سایت‌ها و تحلیل‌گرانی که به آینده دورتر لونا نگاه می‌کنند، انظار دارند که وضعیت آن صعودی شود. برای مثال، سایت Tech News Leader پیش‌بینی کرده که لونا می‌تواند به سقف قیمتی 0.0002 دلار تا سال آینده برسد! همچنین انتظارها این است که تا سال 2027، این مقدار به حداکثر 0.0008 و تا سال 2031 به سقف قیمتی 0.005 دلار به ازای هر توکن برسد!

به طور کلی، حتی خوشبینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها درباره آینده ارز لونا، این است که تا آغاز دهه آینده میلادی، LUNA نمی‌تواند به 1 سنت نیز نزدیک شود. طبق پیش‌بینی‌ها، ممکن است با آغاز سال 2030، قیمت لونا تا حداکثر 0.003 افزایش پیدا کند.

ارز دیجیتال لونا بخریم یا نه؟

همان طور که وضعیت لونا را مشاهده می‌کنید، می‌بینید که بازار ارز دیجیتال، بسیار فرار است و ممکن است به کلی باعث هیچ شدن سرمایه شما شود. تا چند ماه قبل، احتمال اینکه شما را به خرید لونا تشویق کنیم، بسیار زیاد بود؛ اما با مشکلات و اتفاقات پیش آمده، ما اکیدا سرمایه گذاری بر روی لونا را نهی می‌کنیم.

بعید است تا چند سال آینده، ارز دیجیتال LUNA بتواند خود را تا نزدیکی 1 سنت نیز برساند. اگر می‌خواهید آن را برای هولد کردن خریداری کنید، احتمال ضعیفی وجود دارد که بتوانید بعد از گذشت چند سال، سود مناسبی کسب کنید. گرچه این سود نمی‌تواند در مقابل دیگر ارزهای دیجیتال که پتانسیل بالایی برای رشد دارند، عدد چشمگیری باشد.

تصمیم نهایی با شما است. اما این نکته را فراموش نکنید که محتاطانه عمل کنید و بهتر است فعلا خرید و فروش لونا را فراموش کنید.

گرچه خبرهای از راه اندازی پروژه LUNA 2.0 و ارز دیجیتال دیگری موسوم به LUNC به گوش می‌رسد.

جمع‌بندی

طبق اتفاقات رخ داده و اطلاعات بدست آمده و مشاهده بازار، بنظر می‌رسد ارز دیجیتال LUNA تبدیل به یک مهره سوخته در بازار کریپتو کارنسی شده است. این ارز که تا چند ماه گذشته، توانست خود را به سقف 116 دلار برساند، در چند روز با سقوط عجیب تقریبا 100% مواجه شد.

در حال حاضر، قیمت این ارز بسیار ناچیز است. خوشبینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها درباره ارز دیجیتال لونا، این است که تا پایان دهه جاری میلادی، بتواند خود را به ارزش 0.003 دلاری برساند.

به لایل گفته شده، بهتر است فعلا فکر سرمایه گذاری بر روی این ارز را از سرتان بیرون کنید و به سمت سایر ارزهای ترند بازار بروید. اخبار مختلفی از ترا به گوش می‌رسد؛ راه اندازی ارز دیجیتال جدید یا هارد فورک از ارز دیجیتال لونا! همه اینها اقداماتی است که تیم مدیریت و توسعه دهندگان لونا می‌توانند برای زنده نگه‌داشتن این ارز انجام دهند!

از اینکه تا انتهای مقاله آینده ارز دیجیتال لونا؛ با ما همراه بودید، بینهایت سپاسگذاریم. شما می‌توانید با عضویت در کانال تلگرام سایت کریپتو اکسیر، از جدیدترین اخبار بازار و همچنین داغ‌ترین آموزش‌های ما به صورت کاملا رایگان بهره‌مند شوید.

Search
Generic filters

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,190.48
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,910.40
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 43.95
cardano
Cardano (ADA) $ 0.552980
xrp
XRP (XRP) $ 0.376787
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.80
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.076964
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.75
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.93