آینده ارز دیجیتال کاردانو

آینده ارز دیجیتال کاردانو قاتل اتریوم + هدف کاردانو در آینده چیست؟

آینده ارز دیجیتال کاردانو و محبوبیت آن,افزایش 7400 درصدی کاردانو در طی یک سال اخیر و افزایش محبوبیت این ارز به پله سوم در میان عامه مردم که از آن قاتلی برای اتریوم می‌سازد!بیت‌کوین و شبکه زیرساختی آن یعنی بلاک‌چین پس از عرضه به دست شخص ساتوشی ناکاماتو اسرارآمیز، اشتیاقی عجیب در میان تریدرهای به وجود آورد که این اتفاق در سال 2009 به راه افتاد. وقتی محبوبیت بیت‌کوین سر به فلک کشید که این ارز دارای طراحی یکتا و اولین بودن در نوع خود و یک نوع ترفند برای ذخیره ارزش جایگزین به وجود آورد.

طراحی و ساخت اتریوم در قرن میلادی کنونی در میانه سال 2015 شکل گرفت و به بازار عرضه و معرفی گردید. قرارداد هوشمند بودن از جمله ویژگی‌های مثبت اتریوم اغلب عنوان می‌شود. زیرا این قرارداد قابلیت رصد دقیق پرداخت‌های دیجیتال و افزایش سرعت توافقات اجرایی در حال اتوماتیک را در وضعیت برقراری مضامین موردنظر در قرارداد را دارد ضمن اینکه اتریوم دارای شبکه‌ای پراهمیت ضمانت شده بوده و در خصوص علامت‌های قابل معاوضه و امورات حسابداری و مالی گسترده (DeFi) زمینه قوی‌ای دارد.

معرفی گام‌به‌گام ارز دیجیتال کاردانو با نام اختصاری ADA

یکی از معروف‌ترین بسترها و شبکه‌های بلاک‌چین کاردانو می‌باشد که پرچمدار شماره سه پس از بیت‌کوین و اتریوم محسوب می‌گردد. اما کار به اینجا ختم نمی‌شود.

سقوطی وحشتناک کمتر از یک سال پیش گریبان‌گیر ارز کاردانو (ADA) شد که کاهش چشمگیر قیمت آن با افت شدیدی همراه بود که به عدد 0.02 دلار نیز رسید. درعین‌حال رویدادهای زیادی در سال اخیر پیش آمد کرده. رشد 7400% ای ADA در یک سال گذشته بی‌نظیر بوده است. حجم سرمایه‌ای ADA کاردانو به‌عنوان یک جایگاه با پشتوانه قوی در بازار ارز دیجیتال پس از بیت‌کوین و اتریوم دارای رتبه سوم می‌باشد از هنگام که در بازار عرضه گردیده است.

در ادامه درباره هویت و پیش‌بینی درباره موضوعاتی از جمله نسل بعدی بلاک‌چین نیز توضیح خواهیم داد.

مفهوم کاردانو و تفاوت‌های آن با سایر پلتفرم‌ها در بستر شبکه بلاک‌چین

بلاکچین و پروژه کاردانو

در طراحی و اعمال قراردادهای هوشمند و سایر پروتکل‌های وسیع کاردانو از یک بلاک‌چین اوپن سورس و کاملاً پابلیک برخوردار است. فردی از افراد مؤسس اتریوم بنام چارلز هاسکینسون با هدایت یک تیم پروژه کاردانو را به وجود آورده‌اند. اغلب بلاک‌چین‌ها فعالیت خود را با انتشار مقاله شروع کردند درعین‌حال که کاردانو شامل چنین حرکتی نبود. در بستر فوق توسط متخصصان دانشگاهی نخستین بلاک‌چین هم توسعه‌یافته و هم بررسی دقیق گردیده است.

کاردانو چیست

کاردانو و فناوری‌های بلاک‌چین قبل از آن

تکنولوژی بلاکچین کاردانو

نقص‌های شبکه بلاک‌چین‌های اتریوم و بیت‌کوین اغلب توسط هاسکینسون و سایرین بسیار مورد انتقاد قرار گرفته است.

پذیرفتن تراکنش‌ها توسط بیت‌کوین برای خارج کردن نهادهای قانونی متمرکز (همچون بانک‌ها) پدید آمد. ایمنی بالای آن دلیلی برای طراحی آسان و راحت آن بود. کاربردهای کمی در به‌کارگیری شبکه بلاک‌چین بیت‌کوین وجود داشت درعین‌حال امکان اصلاح و خروج از موضوع پرداخت نیست.

دومین نسل از بستر و پلتفرم شبکه بلاک‌چین شامل اتریوم می‌باشد. نرم‌افزارها و اپ‌های غیرمتمرکز گسترده و همچنین بسط دادن قراردادهای هوشمند در میانه سال 2015 شبکه‌ای را به وجود آورد که اتریوم نام گرفت. عدم احساس نیاز به یک سازمان غیرمتمرکز ضمن ایجاد تبادلات و پولی و دارایی‌ها و سهام و سایر اموال باارزش در بستری روشن صورت می‌گیرد که از بروز اختلاف در این زمینه نیز در دو طرف معاملات جلوگیری می‌کند. داشتن بار کارکردی (مقیاس‌پذیری) بالا یکی از ایرادات اتریوم بوده ضمن داشتن کارمزد زیاد.

پولدکادات و کازماس پلتفرم‌هایی از سومین نسل خانواده بزرگ بلاک‌چین می‌باشد که کاردانو ارز دیجیتالی زیرمجموعه در بستر این پلتفرم‌ها در این حوزه محسوب می‌شود. تحقیق در خصوص امکان همیاری و فراگیر شدن خارج از داشتن بار کارکردی (مقیاس‌پذیری)، پلتفرم‌های سومین نسل از بلاک‌چین یعنی کاردانو را در خصوص موضوعات مرتبط با استقامت نسل‌های گذشته را تحت تأثیر قرار داده است.

شروع به کار ارزدیجیتال کاردانو

دید اولیه طراحان کاردانو برای ترک اتریوم و شروع طراحی کاردانو در زمینه حاکمیت و نقش سرمایه بحرانی نسبت به دید تیم طراح اتریوم با چنین نظر متفاوتی روبرو بود و هاسکینسون و با یکی از دوستان قدیمی‌اش که در پروژه اتریوم همکار نیز بوده‌اند بنام جری وود طی سال 2014 طراحی کاردانو را به‌صورت تیمی شروع کردند.

پشتیبانی کاردانو به کمک مؤسسه‌ای که تحقیقات و توسعه پروتکل و اجتماع کاردانو را برعهده دارند انجام می‌گردد. پیشاهنگ توسعه در خصوص پروژه کاردانو شرکت انتفاعیِ ورودی خروجی هنگ‌کنگ (IOHK) می‌باشد.

IOHK به ریاست شخص هاسکینسون اداره می‌گردد. قبل از هرگونه عرضه این پروژه سرشناس‌ترین کارشناسان دانشگاهی جهان توسط این شرکت در خصوص بازبینی و بررسی پروژه بکار گیری شده‌اند.

نام آدا لاوِلیس ریاضی‌دان مشهور قرن 19 ام میلادی که فرزند لرد بارون شاعر انگلیسی‌زبان است در طی سال 2017 بر رمزارز اصلی کاردانو یعنی ADA به احترام وی نقش بست و به بازار عرضه گردید.

ابتدایی‌ترین ایده در خصوص الگوریتم ماشینی جهت موتور تحلیل مشابه سیستم کامپیوتر توسط لاولیس در کل دنیا به‌عنوان نخستین متخصص برنامه‌نویس منتشر شد زیرا او اولین‌بار چنین ایده‌ای را مطرح کرد.

کاردانو ارز دیجیتال

مفاهیم بنیادی کاردانو

شاخص‌ترین نمونه از پروژه‌های بلاک‌چین از آغاز تا به امروز پروژه کاردانو بوده است. در این پروژه راه‌هایی برای تحقیقات مدون در خصوص رسیدن به هدف‌هایی با به‌کارگیری دانش مهندس به‌وسیله بخشی از اصول طراحی منحصربه‌فرد است که کاردانو نام دارد و در ازای انتشار مقاله چنین حرکتی صورت‌گرفته است.

یکی از پرهیجان‌ترین حوادث در خصوص افزایش محبوبیت جهانی اتریوم طی سال‌های اخیر چنین انتخابی بوده است. اوپن سورس بودن بدون انحصارگرایی از ویژگی‌های این پروژه است.

CSL و CCL در ساختار بستر بلاک‌چین کاردانو

CSL و CCL ساختار بستر بلاکچین کاردانو

CSL لایه تصفیه کاردانو و CCL لایه محاسباتی کاردانو دو زیرمجموعه شبکه بلاک‌چین کاردانو می‌باشند که وجه تمایز کاردانو از سایر پلتفرم‌های قرارداد هوشمند می‌باشد. تراکنش‌هایی با کارمزد بالا و سرعت بسیار کند اغلب در شبکه اتریوم رخ می‌دهد زیرا ساختاری یک‌لایه و تراکم شبکه‌ای دارد.

CSL و CCL اهداف کاردانو برای دستیابی محسوب می‌شوند.

سرعت بخشیدن به تراکنش‌های همتا به همتا توسط لایه CSL برای انتقال نشان بین کاربران صورت می‌گیرد. دفتر تراز تمام کاردانو CSL نام دارد. با ارتقاء پروتکل اثبات کار بیت‌کوین توسط کاردانو با بهره‌گیری از الگوریتم اجماع محور اثبات سهام (پروتکل اوروبروس) در خصوص پدیدآمدن بلوک‌های جدید و تأیید تراکنش‌ها کاردانو به چنین عملی دست می‌زند.

نمایش وجه تمایز مدعیانه کاردانو در لایه CCl صورت می‌گیرد. اراده در اجرایی‌سازی قراردادهای هوشمند و توسعه قدرت نیازهای محاسباتی توسط CCL صورت می‌گیرد.

ضمانت گسترش‌پذیری در خصوص دگرگونی‌های لحظه‌ای کارکرد این لایه را به‌غیراز لایه تصفیه نشان می‌دهد. حافظه‌های داده بالاتر دارای قابلیت عرضه گسترش‌پذیری قوانین و قراردادها و پروتکل در بیرون از زنجیره را می‌دهد. ضمن اینکه تأیید تراکنش‌ها با مقررات دلخواه کاربران منوط عرضه نوعی از دسترسی توسط ایشان محدود می‌شود.

درک تعاریف کاربردی

احراز اوراق مشارکت اوروبروس

اوروبروس کاردانو

نوعی الگوی احراز اوراق پیچ‌دار اوروبروس نام دارد که الگوریتم مورد قبول کاردانو محسوب می‌شود. قدرت ساخت بلوک‌ها (یا بلاک‌های) تراکنش هنگامی احراز می‌گردد که اوراق گره‌ها با ماکسیمم اوراق (یا سکه) عرضه آن صورت بگیرد.

در نوبت‌هایی سازمان‌یافته از چند قسمت زمان فیزیکی تقسیم شده که شامل قسمت‌هایی از دوره‌های زمانی ثابت می‌باشد عملی بود که توسط گروه کاردانو به‌وسیله الگوریتم اوروبوس صورت پذیرفت.

هر قسمت از یک ناحیه هنگامی پذیرفته شده به‌وسیله گره‌های نواحی باقی خواهد بود که پریودها اکثراً تجزیه می‌شوند. مشاهده ساخته‌شدن و پذیرفتن بلوک‌های تراکنش جهت افزوده شدن به شبکه بلاک‌چین توسط این لیدرها صورت می‌گیرد. زمانی قسمت لیدر بعدی بخت‌آزمایی می‌کند که لیدر انتخاب شده ناتوان در ساخت یک پریود تراکنش یک بلوک باشد.

اکثر بازبینی‌های به‌وسیله تأییدکنندگان ورودی از بلوک‌های تراکنشی که به‌وسیله قسمت‌های مختلف رهبری ثبت شده صورت می‌گیرد. درعین‌حال پروتکل‌های اوروبروس توسط آن ها به‌صورت دومین بخش از سهام‌داران انجام می‌گیرد. انتخاب تأییدکنندگان ورودی اغلب با معیار اندازه نشان‌های ADA در شبکه صاحبان اوراق صورت می‌پذیرد.

یکی از بازتاب‌های منفی در حوزه شبکه بیت‌کوین و اتریوم پروتکل اثبات کار مصرف‌کننده انرژی است که عدم به‌کارگیری فرایندی مشابه به فرایند اوروبروس را توسط این دو شبکه بلاک‌چینی عنوان می‌کند ضمن اینکه یکی از توانایی‌های فرایند اوربروس این است که نیاز به پروتکل را کاملاً منسوخ می‌کند.

احراز اوراق و اثبات سهام کاردانو

 بیت‌کوین مکانیسمی را بنام پروتکل اثبات ارائه می‌دهد و احراز اوراق عملی تحت اجماع است که جایگزین پروتکل مورد ارائه بیت‌کوین می‌گردد.

پیرو بسط پروژه اتریوم 2.0 احراز اوراق پروتکلی است کاربردی که اتریوم در حال بهره‌گیری از آن می‌باشد، اصولاً حجم سکه‌های سهام‌داری مبنای انتخاب گره‌ها هست. در شبکه برای ساخت و تأیید بلوک‌های تراکنشی انتخاب قسمت‌های رهبر به شکل تصادفی صورت می‌گیرد و محتاج آن است.

اتفاقی بودن و ایمن‌تر شدن انتخاب به کمک پروتکل اوروبروس کاردانو هدف این ارز دیجیتال می‌باشد البته تاحدی‌که امکان‌پذیر است. هنگامی بر روی بلاک‌چین کاردانو مشابه رمزارز آن ADA توسعه‌دهنده می‌تواند نشان‌های را ایجاد کند که پلتفرمی همچون پلتفرم معروف به ماری شکل‌گرفته باشد. کیف پول معروف به دیدالوس و یا کیف پول سوپر لایت یورویی امکان ذخیره دارایی دیجیتال کاربران را بر روی خود دارند.

کاردانو اخبار

نوعی پلتفرم بلاک‌چینی چندوجهی یا هارد فورک مری

هارد فورک مری کاردانو

در نسخ قبلی تغییراتی رخ می‌دهد که بانی از غیرفعال شدن آنان می‌شود در نتیجه به تغییرات پراهمیت کد مرجع یک پروتکل بلاک‌چین هارد فورک مری می‌گویند که باعث اتفاقات گسترده‌ای در پلتفرم‌های قدیمی شده‌اند.

فاز جدید شبکه در ارتقای کنونی کاردانو هارد فورک مری نام دارد. فاز گوگن یا همان عبور شبکه بلاک‌چین کاردانو از عصر گسترده (غیرمتمرکز – شلی) به عصر چند دارایی به تأسی از مری شلی نویسنده “فرانکنشتاین” پس از ارتقای آن نام‌گذاری شده است. توسعه دهندگان و بنگاه‌های اقتصادی من‌بعد با استفاده از پروتکل کاردانو دسترسی ساخت نشان‌های دلخواه را بر روی شبکه دارا می‌باشند ضمن اینکه فاز گوگن بر اساس نام دانشمند کامپیوتر ژوزف گوگن انتخاب گردیده است.

انتقال نشان‌های معاوضه پذیر (NFT) و یا پروژه‌های سکه‌های باثبات به کاردانو در پی ترکیب هارد فورکی که از 2 مارس صورت پذیرفت و منتج به تأیید گسترده کاردانو در محافل DeFi گردید منجر به تصمیم مشتاقان رمزارزهای DeFi شد که در جستجوی گستردگی و مقیاس‌پذیری بیشتر هستند.

راهبرد توسعه IOHK توسط قسمت مری ساخته می‌شود. هنگامی رتبه کاردانو تا حدود جایگاه اتریوم ارتقاء می‌یابد که این ارتقاء خارج شدن از پرداخت کارمزدهای گازی بالا و بستری امن‌تر و مقیاس‌پذیرتر را ضمانت بدهد.

مهم‌ترین هدف در عصرِ باشو توسعه کاربردی تعمیم و گستره پذیری (مقیاس‌پذیری) می‌باشد که بعد از گوگن عصر باشو دیگر گزینه در مسیر توسعه کاردانو در پیشرفت آینده می‌باشد.

گروه اسپانسر کاردانو (IOHK)

تیم اسپانسر IOHK کاردانو

برای رسیدن به شمول مالی جذاب‌تر شرکت بلاک‌چین امورگو با IOHK سازمان اسپانسر پشتیبان کاردانو قراردادی بلندمدت را برای همکاری امضا کردند. توسعه وضعیت رفاه و برنامه‌های کاهش فقر در جهان و عزم کاردانو برای بهره‌گیری پروژه‌های آفریقا در این زمینه از جمله تأکیدات هاسکینسن در خصوص آن است.

شرکت کاردانو

بلاک‌چین و صنعت نوپای ارزهای دیجیتال تحت تأثیر نوشتن قوانینی است که یک سازمان غیرانتفاعی سوئیسی مانند کاردانو قصد استانداردسازی و حفظ امنیت و توسعه تکنولوژیک ارز دیجیتال خود یعنی کاردانو را به‌وسیله مشارکت به کمک سایر شرکت‌ها دارد.

شرکت امورگو

موسسه اِمرگو (Emurgo)

پروژه کاردانو دارای یک شریک تجاری و بازوی سرمایه‌گذاری و ریسک‌پذیر است بنام امورگو.

هدف از توسعه پروژه کاردانو در آینده چیست؟

آینده ارز دیجیتال کاردانو

محدودکننده‌ترین عامل در فضای DeFi کارمزدهای بالا می‌باشد. کارمزد گازی اتریوم به یکی از گران‌ترین فعالیت‌ها تبدیل شده و افزایش پذیرفتن پروژه‌های دارای اهمیت ثبات‌گرا بالا رفته است و این امر باعث گردیده روزبه‌روز بر اهمیت آن ها افزوده گردد.

پروژه‌هایی از سایر بسترهای بلاک‌چین داخل شبکه کاردانو با تغییرات کنونی توسط توسعه دهندگان می‌توان افزود و یا ساخت پروژه‌هایی با علامت‌های دلخواه توسط آنان امکان‌پذیر است. اکوسیستم NFT و یا برخی پروژه‌های جذاب مانند DeFi با به‌کارگیری این قابلیت می‌توانند بهره مناسبی از آن ببرند.

یکی از چالش‌های مهم در بحث اتریوم ارتقای مری کاردانو می‌باشد. باتوجه‌به اینکه یکی از بسترهای بلاک‌چین شامل اتریوم نیز مشغول حل مشکلات مقیاس‌پذیری و افزایش مقاومت آن است در مقابل کاردانو نیز به دنبال ارائه و عرضه کردن نوآوری‌های خود می‌باشد و پیش بینی آینده کاردانو به احتمال زیاد روشن است.

برترین راهبرد کسب‌وکار اصولاً موفق‌ترین حالت در عصر تکنولوژی در قبال داشتن فناوری برتر است.

جمع‌بندی ارز دیجیتال کاردینو

  • بیت‌کوین و شبکه زیرساختی آن یعنی بلاک‌چین پس از عرضه به دست شخص ساتوشی ناکاماتو اسرارآمیز، اشتیاقی عجیب در میان تریدرهای به وجود آورد که این اتفاق در سال 2009 به راه افتاد. وقتی محبوبیت بیت‌کوین سر به فلک کشید که این ارز دارای طراحی یکتا و اولین بودن در نوع خود و یک نوع ترفند برای ذخیره ارزش جایگزین به وجود آورد.
  • در طراحی و اعمال قراردادهای هوشمند و سایر پروتکل‌های وسیع کاردانو از یک بلاک‌چین اوپن سورس و کاملاً پابلیک برخوردار است.
  • پذیرفتن تراکنش‌ها توسط بیت‌کوین برای خارج کردن نهادهای قانونی متمرکز (همچون بانک‌ها) پدید آمد. ایمنی بالای آن دلیلی برای طراحی آسان و راحت آن بود. کاربردهای کمی در به‌کارگیری شبکه بلاک‌چین بیت‌کوین وجود داشت درعین‌حال امکان اصلاح و خروج از موضوع پرداخت نیست.
  • پشتیبانی کاردانو به کمک مؤسسه‌ای که تحقیقات و توسعه پروتکل و اجتماع کاردانو را برعهده دارند انجام می‌گردد. پیشاهنگ توسعه در خصوص پروژه کاردانو شرکت انتفاعیِ ورودی خروجی هنگ‌کنگ (IOHK) می‌باشد.
  • یکی از پرهیجان‌ترین حوادث در خصوص افزایش محبوبیت جهانی اتریوم طی سال‌های اخیر چنین انتخابی بوده است. اوپن سورس بودن بدون انحصارگرایی از ویژگی‌های این پروژه است.
  • CSL و CCL اهداف کاردانو برای دستیابی محسوب می‌شوند.
  • نوعی الگوی احراز اوراق پیچ‌دار اوروبروس نام دارد که الگوریتم مورد قبول کاردانو محسوب می‌شود. قدرت ساخت بلوک‌ها (یا بلاک‌های) تراکنش هنگامی احراز می‌گردد که اوراق گره‌ها با ماکسیمم اوراق (یا سکه) عرضه آن صورت بگیرد.
  • بیت‌کوین مکانیسمی را بنام پروتکل اثبات ارائه می‌دهد و احراز اوراق عملی تحت اجماع است که جایگزین پروتکل مورد ارائه بیت‌کوین می‌گردد.
  • یکی از چالش‌های مهم در بحث اتریوم ارتقای مری کاردانو می‌باشد. باتوجه‌به اینکه یکی از بسترهای بلاک‌چین شامل اتریوم نیز مشغول حل مشکلات مقیاس‌پذیری و افزایش مقاومت آن است در مقابل کاردانو نیز به دنبال ارائه و عرضه کردن نوآوری‌های خود می‌باشد.
Search
Generic filters
بدون دیدگاه
کاردانو
امتیاز دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,091.45
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,893.16
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 43.03
cardano
Cardano (ADA) $ 0.532516
xrp
XRP (XRP) $ 0.380019
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.27
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071165
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.81
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.45