بایننس کوین

اینده بایننس کوین (BNB) دنیا را شگفت زده خواهد کرد!

بایننس کوین نوعی توکن‌ است که در پلتفرم بایننس مورد استفاده و معامله قرار می‌گیرد. این توکن نیز همچون سایر توکن‌ها و ارزهای دیجیتال دچار نوسان شده و در بازار خرید و فروش می‌شود. شاید بخواهید بیشتر در مورد این توکن و بلاکچین آن بدانید. بایننس کوین چیست و ساز و کار آن چگونه است؟ آیا می‌دانید بلاکچین بایننس چیست؟ اینده بایننس کوین و بلاکچین بایننس چگونه خواهد بود؟ برای یافتن پاسخ این سوالات تا پایان مقاله همراه ما باشید.

بایننس کوین (BNB) چیست و به چه منظوری ایجاد شده است؟

در تاریخ ۱۸ آپریل ۲۰۱۹ صرافی به نام بایننس Binance موفق به راه‌اندازی بلاکچین و کوین‌های معاملاتی مختص به خود شد. در نتیجه در همان سال بایننس کوین (BNB) که نوعی توکن اتریوم ERC-۲۰ است بر روی بلاکچین اتریوم ایجاد شد. اما پس از مدتی با راه اندازی بلاکچین بایننس این توکن به بلاکچین مختص به بایننس منتقل شد. هدف اصلی از ایجاد بایننس کوین طبق گزارشات ایسنا جذب سرمایه جهت توسعه و گسترش صرافی بایننس بوده است.

بایننس کوین یا به اختصار BNB نوعی ارز دیجیتال مخصوص صرافی بایننس است. که در واقع نوعی کریپتوکارنسی بر روی زنجیره بلاکچین بایننس نیز به شمار می‌رود. باتوجه به اینکه بایننس کوین همان آلت کوین بر روی شبکه بلاکچین است، لذا از قوانین بلاکچین نیز پیروی می‌کند. این صرافی امنیت و سرعت پردازش  بالایی دارد. در نتیجه روی کار آمدن کوین مخصوص آن نیز باعث شد جایگاهی برتر در این زمینه به دست آورد.

یکی دیگر از اهداف ایجاد این توکن پرداخت کارمزدها و استفاده از آن در فروشگاه‌های آنلاین و حضوری درجهان است. این دارایی دیجیتالی که با نام بایننس کوین شناخته می‌شود به کاربران این امکان را می‌دهد. تا بتوانند کارمزدهای خود را با BNB پرداخت کنند و از این طریق تخفیفاتی دریافت نمایند. باید بدانید که این تخفیفات دارای اعتبار ۴ ساله هستند و با گذشت هرسال ارزش آن به نصف کاهش می‌یابد.

صرافی بایننس

بایننس کوین چه کاربردهایی دارد؟

بایننس کوین که یک آلت کوین مخصوص صرافی بایننس است برای کاربران کاربردهایی دارد که عبارت اند از:

 • جهت پرداخت کارمزدهای داخلی در صرافی بایننس مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • برای سرمایه‌گذاری روی رمز ارزهای جدید معرفی شده در بایننس لانچ‌ پد مناسب است.
 • می‌توان از این کوین برای پرداخت کارمزد در صرافی‌هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند استفاده کرد.
 • با استفاده از توکن بایننس می‌توان هزینه‌های مراکز خدماتی را پرداخت کرد.
 • در مراکز فروش کالا که از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند می‌توان از این کوین استفاده کرد.
 • همچنین این آلت کوین برای سرمایه‌گذاری نیز مناسب است.
 • توکن‌ بایننس بلیط‌هایی را در اختیار کاربران دارنده آن قرار می‌دهد. که توسط این بلیط‌ها شانس بسیاری برای دریافت توکن پروژه‌های مختلفی همچون عرضه‌های اولیه پیدا می‌کنند.

بررسی تاریخچه قیمتی BNB

در ابتدای راه اندازی و ورود این توکن به صرافی بایننس قیمت بایننس کوین حدود ۰.۱ دلار بود. با افزایش محبوبیت این صرافی و توکن مختص به آن، کاربران بسیاری جذب صرافی Binance شدند. در نتیجه قیمت توکن بایننس به ۲۵ دلار افزایش یافت. با توجه به اینکه فعالیت‌های این صرافی تاثیرات بسیاری روی ارزش اینده بایننس کوین دارد. لذا این توکن برخلاف اکثر ارز رمزهای بازار در سال ۲۰۱۸ دچار افت نشد. و در سال ۲۰۱۹ نیز رشد قیمتی بسیار خوبی را تجربه کرد.

دراوایل سال ۱۴۰۰شمسی بایننس دچار هک شد و همگان انتظار داشتند که قیمت بایننس کوین به طرز شدیدی افت کند. اما برخلاف تصور آن‌ها پس از یک افت چند هفته‌ای توانست با قدرت بسیار، به مدار رشد برگردد. این روندی رشدی ادامه داشت به طوری که در تیر ماه ۱۴۰۰ قیمت هر توکن بایننس به ۵۳۷.۳۴ دلار رسید. یکی از دلایل افزایش قیمت این توکن کاهش تعداد گردش‌های آن و سوزاندن توکن‌ها بود.

اینده بایننس کوین

بررسی آینده بایننس کوین

بایننس کوین تمام ویژگی‌هایی که یک دارایی رو به رشد باید داشته باشد را دارد. با استفاده از تحلیل شبیه‌سازی مونت کارلو، نوعی شبیه ‌سازی تحلیلی بازگشت سرمایه کوتاه مدت انجام شد. که مطابق آن احتمال می‌دهند این کوین درآینده تا حدود ۵۰درصد رشد را تجربه کند و این رشد ادامه‌دار باشد. تحلیل‌های دیگری برای بررسی اینده بایننس کوین صورت گرفته است که یکی از آن‌ها تحلیل تکنیکال است. طبق این تحلیل‌ها مشخص شده است که این توکن ارزش سرمایه گذاری دراز مدت را دارد.

همانطور که می‌دانید توکن بایینس در اوایل سال ۲۰۲۱ رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. و پیش‌بینی می‌شود این رشد همچنان ادامه داشته باشد. البته باید این نکته را درنظر بگیرید که اینده بایننس کوین مقدار زیادی بستگی به عملکرد صرافی بایننس دارد. همانطورکه اشاره شد سوزاندن عرضه توکن‌ها و ایجاد صرافی غیرمتمرکز و کاهش تعدادگردش‌های آن دلایل افزایش قیمت این کوین هستند. این اعمال علاوه بر اینکه ارزش توکن بایننس را افزایش می‌دهند بلکه در آینده کاربردهایی نیز دارند.

اینده ارزش قیمت BNB

یکی دیگر از راه‌های تحلیل و پیش بینی آینده قیمتی توکن بایننس بررسی روند بازار ارزهای دیجیتال است. درواقع زمانی که قیمت یک ارزدیجیتال کاهش می‌یابد، تریدران صرافی بایننس به فکر راه چاره‌ای برای این موضوع خواهند افتاد. طبق تجربه و روندی که وجود دارد دراین زمان، یعنی هنگامی که قیمت سایر ارزهای دیجیتال کاهش می‌یابد مشاهده می‌شود. که بایننس کوین شروع به رشد می‌کند و روندی افزایشی در پیش می‌گیرد. اما باز هم باید این موضوع را در نظر بگیرید که دوره‌های رکود بازار ارز رمز نیز وجود دارند. لذا ممکن است این پیش بینی و روش غلط باشد.

در کل می‌توان گفت اگر این صرافی به موفقیت برسد و رشد کند احتمال رشد توکن بایننس نیز افزایش می‌یابد. افزایش شتاب و حجم معاملات و حفظ این روند می‌تواند باعث ایجاد چشم‌اندازی روشن برای این آلت کوین باشد. با توجه به این نکات و عوامل، پیش‌بینی‌های مثبت و رو به رشدی برای این توکن صورت گرفته است. اما باید این نکته را در نظر بگیرید که پیش بینی‌ اینده بایننس کوین تنها بر اساس تحلیل و حدس و گمان است. در نتیجه به طور صددرصد نمی‌توان به این پیش‌بینی‌ها اعتماد کرد. و برای سرمایه گذاری در این آلت کوین باید کاملا محتاط عمل کنید.

بایننس کوین

مزایا و معایب بایننس کوین

   بایننس کوین دارای مزایا و معایب بسیاری برای کاربران و سرمایه داران خود است که در ادامه یه آن‌ها اشاره می‌شود.

مزایا بایننس کوین

 • نسبت به سایر رمز ارزهای موجود در بازار کریپتوکارنسی از کارمزد کمتری برخوردار است.
 • با استفاده از این توکن می‌توانید از جوایز و تخفیفات بسیار زیادی در انجام تراکنش‌ها بهره‌مند شوید.
 • خرید و فروش سایر رمز ارزهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال (مثل؛ بیت‌کوین، لایت‌کوین، اتریوم و…) با استفاده از این کوین امکان‌پذیر است.
 • با بایننس کوین می‌توانید مبادلاتی با سایر ارز رمزهای دیگر انجام دهید.
 • این کوین از تمام سیستم عامل‌ها همچون اندروید، ویندوز وios پشتیبانی می‌کند.
 • از سرعت بالایی برای انجام معاملات و تراکنش‌ها برخوردار است.
 • کاربری راحتی دارد و بااستفاده از تجربه و رابط کاربری آسانی که دارد می‌توان به‌راحتی آن را مدیریت کرد.
 • دارای دسترسی وسیعی است، به‌طوری که قابلیت معامه با بیش‌ از ۴۰ ارز دیجیتال را دارد.
 • همچنین این توکن و صرافی آن از امنیت بالایی برخوردار است.

معایب بایننس کوین

یکی ازمعایب بایننس کوین این است که پشتیبانی ضعیفی دارد و پاسخگویی به کاربران ومشکلات آن‌ها به کندی صورت می‌گیرد. اشکال دیگری که به این توکن وارد است، عدم پشتیبانی آن از ارزهای فیات است. به این معنا که پرداخت به روش سنتی برای این توکن وجودندارد وتنها می‌توان برای مبادله از آن استفاده کرد. باتوجه به اینکه ایران در تحریم به سر می‌برد، لذا استفاده از سرویس‌های این صرافی برای کاربران ایرانی ممنوع است. راه حلی که برای رفع این مشکل وجود دارد استفاده از ابزار تغییر آی پی است. که با اتصال به آن می‌توانید به خرید و فروش این توکن بپردازید.

معرفی بلاکچین بایننس

همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد بلاکچین بایننس در سال ۲۰۱۹ آزمایش و راه‌اندازی شد. این بلاکچین بستری را جهت عملکرد صرافی غیرمتمرکز بایننس فراهم کرده است. دراین بلاکچین سرعت و مدیریت حجم عظیم تراکنشات در اولویت قرار دارد و اولویت دوم آن نیز افزودن قابلیت‌های مختلف به آن است. راه اندازی این بلاکچین در سال ۲۰۱۹ موجب انتقال بایننس کوین‌ها از بلاکچین اتریوم به این بلاکچین شد.  بلاکچین این صرافی می‌تواند در هر ثانیه بیش از هزاران تراکنش را پشتیبانی کند. و توانایی فوق العاده‌ای در مدیریت معاملات و تراکنش‌ها دارد.

بلاکچین بایننس

مختصر شرحی در مورد صرافی بایننس

صرافی بایننس یک صرافی آنلاین، معتبر و شناخته شده است که در آن خرید و فروش ارزهای دیجیتال صورت می‌گیرد. این صرافی دررتبه اول بهترین صرافی‌های ارزدیجیتال جهان قرار دارد و مدام به محبوبیت و تعداد کاربران آن افزوده می‌شود. طبق آنچه گفته شد رمز ارز مخصوص این صرافی بایننس کوین (Binance Coin) نام دارد که بایننس نیز نامیده می‌شود.

بنیان‌گذار این صرافی شخصی به نام چانگ پنگ ژائو(ChangPeng Zhao) است که در سال۲۰۱۷  میلادی آن را راه اندازی کرد. دفتر اصلی این صرافی در شهر هنگ‌کنگ واقع شده است و تعداد زیادی شعبه در تمام دنیا دارد. صرافی بایننس به ‌واسطه تلاش‌های بسیار کارکنان و مدیریت خود در زمینه امنیت،‌ شتاب‌دهی و رشد پلتفرم خود توانسته است. به عنوان موفق‌ترین، معتبرترین و امن‌ترین صرافی دنیا شناخته شود.

بایننس کوین توسط کدام صرافی‌ها پشتیبانی می‌شود؟

بجز صرافی بایننس که پشتیبان اصلی بایننس کوین است و این توکن را عرضه می‌کند چندین صرافی دیگر نیز از این کوین پشتیبانی می‌کنند. این صرافی‌ها نیز همچون بایننس محبوب و شناخته شده هستند که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌شود. صرافی‌هایی که از توکن بایننس پشتیبانی می‌کنند عبارت اند از: FTX، Gate.it، Poloniex، AscendEX (Bitmax)، Indodax، Bithamb Global، eToroX و… .

جمع بندی بایننس کوین و بلاکچین بایننس

بایننس کوین ارز دیجیتال مخصوص صرافی معتبر بایننس است که در ابتدا بر روی بلاکچین اتریوم ایجاد شده و بعدها به بلاکچین بایننس منتقل شده است. به دلیل حجم معاملاتی عظیمی که در این صرافی انجام می‌شود. آینده بسیار مثبت و رو به رشدی برای این کوین پیش بینی شده است. البته باید دقت کنید این پیش‌بینی‌ها حتمی و صددرصدی نیستد. و قبل از سرمایه‌گذاری در این آلت کوین باید تحقیق و بررسی کاملی انجام شود و بسیار محتاطانه عمل کنید.

جهت عضویت در کانال سیگنال ارز دیجیتال بایننس ایرانی اینجا کیلیک کنید

Search
Generic filters

پست های مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,409.01
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,329.63
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 33.03
cardano
Cardano (ADA) $ 0.434531
xrp
XRP (XRP) $ 0.475129
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.31
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.061434
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 17.28
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011
terra-luna
Terra Luna Classic (LUNC) $ 0.000293
litecoin
Litecoin (LTC) $ 53.40