خرید و فروش بیت کوین

بهترین کیف پول بیت کوین برای خرید و فروش بیت کوین

در این مقاله قصد داریم که شما رو با بهترین کیف پول بیت کوین جهت سرمایه گذاری بلند مدت و یا خرید و فروش بیت کوین آشنا کنیم. هر سرمایه‌ای نیاز به مراقبت دارد، مثل پول که مراقبت از آن را به بانک می‌سپاریم. اما امروزه وارد دنیای جدید سرمایه گذاری شده‌ایم به گونه‌ای که برای مراقبت از سرمایه‌ خود نیاز به تکنولوژی جدید داریم. این دنیای جدید دنیای ارز دیجیتال است و بیت کوین نیز یکی از ارزهای دیجیتال است.

که برای نگه‌داری و خریدوفروش آن نیاز به تکنولوژی جدید است که این تکنولوژی والت یا کیف پول نامیده می‌شود.

از آنجایی که بیت کوین اولین و برترین ارز دیجیتال است پس طبیعتا باید بیشترین کیف پول( والت)را داشته باشد. والت، نرم افزاری است که کلیدهای خصوصی و عمومی را ذخیره می‌کند و با بلاک چین‌های مختلف در ارتباط است. این بلاک چین‌ها میزان موجودی حساب خریدار و فروشنده را بررسی می‌کنند. و در صورت تائید، خرید و فروش بیت کوین انجام می‌پذیرد.

در ادامه قصد داریم شما را با بهترین کیف پول بیت کوین آشنا کنیم.

کیف پول بیت کوین

معرفی کیف پول‌ بیت کوین جهت خرید و فروش بیت کوین

 • کیف پول کاغذی

همان‌طور که از اسمش مشخص است کیف پول کاغذی در واقع یک برگه کاغذ است. آدرس عمومی (آدرس دریافت بیت‌کوین) و کلید خصوصی کیف پول (Private Key) شما در این کیف پول ذخیره می‌شود. مهم‌ترین ویژگی این کیف پول عدم ذخیره‌سازی کلیدها در فضای دیجیتال و آنلاین است. این ویژگی امکان هک شدن و سرقت اطلاعات را به صفر می‌رساند. ویژگی بعدی کیف پول‌های کاغذی این است که برای نگه‌داری طولانی ‌مدت ارزهای دیجیتال مناسب هستند.

اما این والت به جز ویژگی‌هایی که در بالا ذکر شد معایبی نیز دارد برای مثال؛ وقتی شما در حال چاپ کلید خصوصی بیت‌کوین روی یک کاغذ هستید. هر کس این کاغذ را داشته باشد می‌تواند اطلاعات آن را بردارد و موجودی حساب شما را خالی کند. همچنین امکان گم شدن، پاره شدن یا دزدیده شدن آن وجود دارد. که در این صورت اگر حساب شما خالی شود امکان بازیابی آن به هیچ وجه وجود ندارد.

 • کیف پول موبایلی

این کیف پول در واقع یک اپلیکیشن است که می‌توانید روی گوشی اندروید یا IOS نصب کنید. سپس کلید خصوصی خود را در آن ذخیره نمایید. در کیف پول موبایلی امکان ارسال بیت ‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال فراهم شده است. مهم‌ترین کیف پول‌های موبایلی Trust wallet، کوینومی و اتمیک والت هستند.

اما مشکل اصلی این کیف پول‌ها امکان هک شدن، دزدیده شدن و یا آسب دیدن گوشی است. که باعث ازبین رفتن اطلاعات خواهد شد یا حتی ممکن است شخص دیگری بتواند به موجودی بیت‌کوین شما دسترسی یابد.

 • کیف پول آنلاین

کیف پول آنلاین کلید خصوصی کیف پول را روی سرورها نگه‌داری می‌کند. سرور توسط یک شرکت یا اشخاص خاصی کنترل می‌شود و همیشه آنلاین است. کیف پول تحت وب یا آنلاین همانند کیف پول موبایل همیشه در دسترس است. و از طریق هر دستگاه متصل به اینترنت تراکنش را انجام می‌دهد. والت‌های تحت وب ناامن‌ترین نوع کیف پول‌ها هستند.

زیرا احتمال مسدودسازی حساب از سمت شرکت ارائه‌دهنده وجود دارد یا امکان هک شدن و کلاهبرداری در آن بالاست.

 • کیف پول دسکتاپ

این کیف پول کلید خصوصی را روی هارد درایو کامپیوتر نگه‌داری می‌کند. مهم‌ترین ویژگی این کیف پول این است که از اکثر کیف پول‌های آنلاین و موبایل امن‌تر است. زیرا می‌توانید کلید خصوصی خود را شخصا نگه‌داری کنید. از مهم‌ترین و پرطرفدارترین کیف پول‌های دسکتاپ می‌توان به atomic wallet، نسخه دسکتاپ کوینومی اشاره کرد.

ایراد این کیف همانند دیگر کیف پول‌ها این است که امکان هک شدن آن وجود دارد.

 • کیف پول سخت ‌افزاری

این نوع کیف پول کلید خصوصی را در یک دستگاه سخت ‌افزاری نگه‌داری می‌کند. کیف پول سخت افزاری امن‌ترین و بهترین روش برای نگه‌داری بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال است. برخی از کیف پول‌های سخت ‌افزاری دارای صفحه نمایش هستند از این رو امنیت بسیار بالایی دارند. در نتیجه این گزینه انتخاب مناسبی برای کیف پول بیت کوین است.

خرید و فروش بیت کوین

نمونه هایی از کیف پول‌های سخت افزاری:

کول‌والت

والت Ledger Nano S

والت TREZOR

والت Keep Key

Ballet Hardware Wallet

کیف پول بیت کوین برای خرید و فروش بیت کوین چه ویژگی‌های دارد؟

پیدا کردن یک کیف پول خوب و مطمئن  می‌تواند مهم‌ترین قدم برای سرمایه گذاری در بازار رمز ارزهای دیجیتال باشد. برای اینکار لازم است شاخص‌های تعیین کننده بهترین کیف پول بیت کوین را بدانید و طبق آن‌ها انتخاب کنید. درواقع باید بدانید که دقیقا به‌دنبال چه چیزی برای انتخاب کیف پول مناسب برای خرید و فروش بیت کوین هستید.

 1. امنیت : می‌توان گفت مهم‌ترین مسئله برای یافتن بهترین کیف پول مسئله امنیت آن است. در واقع به دلیل این‌که هیچ ارگان یا شرکتی در بلاک چین‌ها دخالت ندارند. شما برای محافظت از پول خود به یک کیف پول امن نیاز دارید. عملا هیچ کسی نمی‌تواند نقل و انتقالات راکنترل کند ولی کیف‌ پول مناسب سبب امنیت بالای نقل و انتقالات می‌شود.

در کل این موضوع  باعث شد که هیچ دولتی نتواند از نقل و انتقالات جلوگیری کند. و راه را برای کلاهبرداران باز گذاشته است. بنابراین سارقان و هکرها  می‌توانند  با یک برنامه تقلبی دراین بازار کلاهبرداری کنند و سرمایه، سرمایه‌گذاران را به خطر بیاندازند. سارقان وهکرها به هیچ عنوان قابل شناسایی و پیگیری نیستند بنابراین انتخاب یک کیف پول امن بسیار مهم است.

بهترین کیف پول برای ارز دیجیتال

2) پشتیبانی کیف پول تنها از چند رمز ارز مطرح:

معمولا تمامی کیف پول‌ها از بیت کوین پشتیبانی می‌کنند چون همه سرمایه‌گذاران دارای بیت کوین‌هایی برای نقل و انتقال هستند. کیف پولی انتخاب کنید که خرید و فروش بیت کوین یا سایر ترزهای دیجیتال به سادگی توسط آن انجام شود. لذا توصیه می‌شود براساس نیاز خود کیف‌پول انتخاب کنید. لازم نیست کیف پولی داشته باشید که همه رمز ارزها را پشتیبانی کند .

3) کارمزد: یک فاکتور مهم دیگر در انتخاب کیف پول بیت کوین کارمزد کیف پول است. به طور معمول تا زمانی که انتقال یا دریافتی انجام ندهید استفاده از کیف پول‌ها رایگان است. پس حتی خدمات بهترین کیف پول‌ها نیز رایگان نیست. قانون مشخصی برای هزینه کارمزد کیف پول‌ها در جهان تعیین نشده است و به صورت رقابتی است.

برخی از آن‌ها یک کارمزد مشخص دارند و برخی با صورت پله‌ای با توجه به معاملات کارمزد دریافت می‌کنند. در نتیجه توجه داشته باشید که با توجه به نوع معاملات خود بهترین کیف پول را انتخاب کنید.

خرید و فروش بیت کوین

با نمونه‌هایی از بهترین کیف پول‌های بیت کوین آشنا شویم

 • کیف پول تراست والت (Trust Wallet):

این کیف پول متعلق به بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، یعنی بایننس است. جهت خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال این کیف پول به افراد تازه کار توصیه می‌شود. کیف پول تراست والت کاملاً رایگان است و برای گوشی‌های اندروید و iOS عرضه شده است.

کلیدهای خصوصی را روی دستگاه کاربر ذخیره می‌کند و هیچکس جز خود مالک به دارایی‌ها دسترسی ندارد. ویژگی این کیف پول  داشتن امنیت بالا، پشتیبانی از هزاران کوین و توکن و کاربری آسان است. اما فقط روی موبایل قابلیت نصب دارد. به همین دلیل کیف پول تراست والت گزینه بسیار مناسبی برای انتخاب کیف پول بیت کوین است.

 • کیف پول سخت‌افزاری لجر (Ledger):

این کیف پول امن‌ترین کیف پول سخت‌افزاری برای ذخیره بیت کوین است. این کیف پول‌ها کلیدهای خصوصی را به‌صورت کاملاً امن و آفلاین نگهداری می‌کنند. کیف پول لجر دارای گواهینامه CSPN(گواهینامه سطح اول امنیت)از ANSSI، امنیت بسیاربالا و پشتیبانی طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال است. به همین دلیل گزینه مناسبی برای کیف پول بیت کوین به شمار می‌رود.

 • کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor):

کیف پول سخت‌افزاری ترزور کلیدهای خصوصی را به‌صورت کاملاً امن و آفلاین نگه‌داری می‌کند. از این رو امنیت بالایی دارد و امکان هک شدن آن تقریبا ناممکن است. همچنین قابلیت همگام‌سازی با تعدادزیادی از نرم‌افزارهای کیف پول و پشتیبانی بیش از هزار ارز دیجیتال و توکن را دارد. و در امن‌ترین صرافی‌های خرید و فروش ارز دیجیتال عرضه می‌شوند. ایراد کیف پول سخت افزاری ترزور این است که  برای استفاده‌های روزمره مناسب نیست.

 • کیف پول کول والت (Cool Wallet):

با این کیف پول انجام تراکنش‌ها به سادگی با وصل شدن به گوشی انجام می‌شود. امکان هک شدن در این کیف پول وجود ندارد و می‌توانید کنترل کاملی روی موجودی خود داشته باشید. می‌توان آن را همیشه همراه‌ خود داشت و در هرزمان بتوان به خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال پرداخت. مهم‌ترین نکته در مورد این کیف پول این است که قابلیت بازیابی موجودی ارز دیجیتال را دارد.

 • کیف پول بلووالت (BlueWallet):

بلووالت یک نرم‌افزار موبایلی برای دو سیستم‌ عامل اندروید و iOS است. این کیف پول تک ارزی است یعنی فقط بیت کوین راپشتیبانی می‌کند درنتیجه اختصاصا کیف پول بیت کوین محسوب می‌شود. در کیف پول بلووالت کنترل کلیدهای خصوصی به دست خود کاربر انجام می‌گیرد.

ویژگی این کیف پول امنیت بالا و امکانات حرفه‌ای برای مدیریت بیت کوین است. نقطه ضعف آن نیز این است که فقط از یک رمزارز پشتیبانی می‌کند و فقط مناسب نصب روی موبایل است.

 • کیف پول الکتروم (Electrum):

کیف پول الکتروم یک کیف پول‌ بیت کوین قدیمی است. الکتروم هم برای دسکتاپ و هم برای اندروید عرضه شده است و برای کاربران مبتدی مناسب نیست. در این  کیف پول امکان دسترسی کامل به کلید خصوصی وجود دارد و مدیریت دست کاربر است. امنیت بالا و امکانات فراوان برای مدیریت سرمایه و تراکنش از ویژگی این کیف پول است.

 

 • کیف پول بیت کوین والت (Bitcoin Wallet):

رابط کاربری این کیف پول بیت کوین بسیار ساده طراحی شده است و فقط برای سیستم‌‌عامل اندروید در دسترس است. بیت کوین والت جز کیف پول‌های بیت کوین است که فقط از بیت کوین پشتیبانی می‌کند. به خاطر ثبت پین در جایگاه بهترین کیف پول‌های بیت کوین قرار گرفته است. با استفاده از این کیف پول خرید و فروش بیت کوین به راحتی و با امنیت بالا امکان‌پذیر است.

امنیت بالا، رابط کاربری آسان و متن باز از جمله نقاط قوت این کیف پول است. اما هم‌چون کیف پول‌های دیگر عاری ازعیب نیست، از بک‌آپ ۱۲یا ۲۴ کلمه‌ای(BIP39)پشتیبانی نمی‌کند و فقط برای اندروید مناسب است.

 • کیف پول بلاک چین (com):

بیت کوین که بهترین ارز دیجتال برای سرمایه گذاری است برای ترید به کیف پول نیاز دارد. قدیمی‌ترین کیف پول بیت کوین، کیف پول بلاکچین است. و به‌جز بیت کوین، از چند ارز دیجیتال دیگر از جمله اتریوم، تتر و استلار پشتیبانی می‌کند. این کیف پول کلیدهای خصوصی را روی سرورهای اینترنتی ذخیره می‌کند.

با توجه به رمز‌گذاری‌ کلیدهای خصوصی و گذرواژه‌ها شرکت‌های توسعه دهنده به دارایی دسترسی ندارد. اما ایراد مهم این کیف پول این است که اگر گذرواژه را فراموش کنید و از کیف پول خود بک‌آپ نگرفته باشید دیگر به دارایی خود دسترسی نخواهید داشت. نقاط قوت این کیف پول امنیت بالا، دسترسی آسان از همه دستگاه‌ها فقط با یک مرورگر و اپ موبایل است.

کیف پول بیت کوین

کیف پول کاغذی بیت کوین (Bitaddress.org):

این کیف پول یکی از بهترین راهکارها برای نگه‌داری طولانی مدت بیت کوین است. اما چون روی کاغذ است شرایط نگه‌داری از آن سخت است. زیرا امکان گم شدن، پاره شدن، سرقت یا خرابی کاغذ درگذر زمان وجود دارد و برای استفاده روزمره مناسب نیست. در نتیجه هنگام خرید و فروش بیت کوین توسط این کیف پول باید بسیار مراقب باشید.

انتخاب بهترین کیف پول بیت کوین از بین بهترین‌ها

کیف پول‌های تحت وب دارای پایین‌ترین سطح امنیت هستند و یه سرعت هک می‌شوند و نسبت به سایر کیف پول‌ها از رده خارج محسوب می‌شوند. کیف پول‌های کاغذی نیز به دلیل امکان گم شدن یا دیده شدن رمز و آدرس توسط دیگران. و در نتیجه امنیت پایین برای خرید و فروش بیت کوین نامناسب هستند. کیف پول‌های سخت افزاری به دلیل امنیت بسیار بالا امن‌ترین و بهترین گزینه برای انتخاب محسوب می‌شوند.

کیف پول بیت کوین برای خرید و فروش بیت کوین

کول والت دارای ویژگی‌هایی هم‌چون سبک و قابل حمل بودن است و هم‌چنین امنیت بسیار بالایی دارد. از دیگر ویژگی‌های این کیف پول داشتن قابلیت بازیابی موجودی ارز دیجیتال است. استفاده آسان، وجود اکسچنج داخلی، قابلیت اتصال به گوشی اندروید و آیفون و پشتیبانی از بهترین ارزهای دیجیتال.

از جمله بیت کوین از دیگر ویژگی‌های این کیف پول بیت کوین است. با استفاده از این کیف پول می‌توانید به سهولت و با خیالی آسوده به خرید و فروش بیت کوین بپردازید.

جمع بندی

باتوجه به توضیحات فوق احتمالا به اهمیت کیف‌پول مناسب جهت خرید و فروش بیت کوین و سایر رمزارزها پی برده‌اید. در این مقاله سعی شد بهترین کیف پول  با تمام ویژگی‌ها، مزایا و معایب آن مطرح شود. درپایان بامقایسه ویژگی‌ها و معایب کیف پول‌ها  کول والت به‌عنوان بهترین کیف پول خرید و فروش بیت کوین انتخاب شد.

لازم به ذکر است بهترین کیف پول باتوجه به نیازهای شما معنا پیدا می‌کند و عوامل مختلفی درآن موثر است‌. امیدواریم با توجه به این مقاله بهترین کیف پول بیت کوین را انتخاب کنید و با استفاده از آن و سیگنال خرید و فروش بیت کوین تریدی پر سود را تجربه کنید.

برای عضویت در کانال رایگان سیگنال دهی ارز دیجیتال بایننس ایرانی لطفا با فیلترشکن روشن اینجا کلیک کنید

 

 

 

Search
Generic filters

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,091.45
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,893.16
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 43.03
cardano
Cardano (ADA) $ 0.532516
xrp
XRP (XRP) $ 0.380019
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.27
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071165
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.81
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.45