همه چیز راجع به ارز دیجیتال پولکادات

پیش‌بینی ارز دیجیتال پولکادات 2022 ❤️ + قیمت لحظه ای پولکادات

Polkadot (DOT)
3.27%
$ 9.27
$ 0.303210
⇣ 9.27
11 Aug
⇡ 9.60

ارز دیجیتال پولکادات یکی از 10 رمز ارز برتر دنیای ارزهای دیجیتال می‌باشد که اگر با این حوزه آشنایی داشته باشید احتمالا نام آن به گوشتان خورده است. از آنجا که پولکادات جایگاه خوبی در بازار فعلی ارزهای دیجیتال داشته و با‌توجه به روندی که تاکنون طی کرده پتانسیل رشد خوبی برای آن انتظار می‌رود‌، در حال حاضر یکی از گزینه‌های پرطرفدار و محبوب برای سرمایه‌گذاران این حوزه محسوب می‌شود.

در نتیجه پیش‌‌بینی ارز دیجیتال پولکادات این روزها دغدغه افراد زیادی‌ است که قصد سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال دارند. از این‌رو در ادامه سعی داریم ضمن آشنایی با این رمز ارز و مزایای رقابتی‌اش، به پیش‌بینی و بررسی قیمت آینده آن نیز بپردازیم.

ارز دیجیتال پولکادات(Polkadot)چیست؟

ارز دیجیتال پولکادات بی‌شک یکی از برترین ارزهای دیجیتالی است که روی شبکه‌ای چند زنجیره‌ای کار می‌کند. در واقع این اکوسیستم می‌تواند پروژه‌های مختلف بلاک‌چین را به یکدیگر توسط شبکه‌ای واحد مرتبط ساخته و امکان استفاده همزمان از زنجیره‌های مختلف را به صورت موازی فراهم کند. از این‌ جهت رقیبی جدی برای اتریوم محسوب می‌شود.

این شبکه چند‌ زنجیره‌ای را بنیاد Web3 به عنوان شبکه‌ای غیرمتمرکز و همتا به همتا (Peer-to-Peer) برای بلاک‌چین ایجاد کرد. به‌طوری‌که در این شبکه هر کاربر همزمان خودش یک سرور هم محسوب می‌شود و شبکه بدون نیاز به سرور مرکزی و یک سیستم مدیریت متمرکز توسط خود کاربران کنترل و اداره می‌شود.

از آنجا که مکانیسم اجماع این شبکه بر مبنای اثبات سهام است، کاربران با خرید ارز دیجیتال پولکادات یا همان توکن بومی شبکه (DOT) می‌توانند در مدیریت شبکه و تصمیم‌گیری‌ها مشارکت داشته باشند. همچنین این امکان برای کاربران وجود دارد که شبکه را با ایده‌های خود توسط تیم طراح به شیوه دلخواه سفارشی‌سازی کنند.

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال پولکادات

از طرفی امکان استیک کردن دارایی‌ها و ایجاد سهام در این پلتفرم هم با خرید DOT برای آنها فراهم می‌شود. همچنین خرید DOT با امکان ایجاد پاراچین کاربران را با شبکه پیوند می‌دهد.

این شبکه با ایجاد امکان هزاران تراکنش همزمان یا سرعت بالا در تراکنش مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم را از بین برده است. این پروتکل چند زنجیره‌ای می‌تواند از طریق مرتبط ساختن پروژه‌های مختلف بلاکچین به هم، این پروژه را در آینده بهبود دهد.

شبکه پولکادات با فراهم آوردن امکان همکاری بلاکچین‌های مختلف، ایجاد برنامه‌های کاربردی برای استفاده‌های گوناگون را به سادگی ممکن می‌کند. از این طریق می‌توان طیف خدمات گسترده و متنوعی را برای موسسات و منظورهای مختلف طراحی کرد و قابلیت‌های مالی غیرمتمرکز(DeFi)  را توسط ارز دیجیتال پولکادات در دسترس کاربران قرار داد.

در ادامه به منظور شناخت بهتر اجزای اصلی پولکادات را معرفی خواهیم کرد:

Relay chain

هسته اصلی سیستم پولکادات است که امکان همکاری زنجیره‌های مختلف را فراهم می‌کند و امنیت غیرمتمرکز شبکه را به کمک ایجاد اجماع ممکن می‌سازد .

Parachains

زنجیره‌های مختلف موجود در شبکه که هرکدام مستقل هستند و برمبنای توکن اختصاصی خودشان فعالیت می‌کنند. این زنجیره‌ها توسط شبکه پولکادات می‌توانند به هم متصل شده و با هم همکاری داشته باشند.

Parathread

زنجیره مستقلی مانند پاراچین‌ها هستند که نوع اتصالشان متفاوت از پاراچین و منعطف‌تر است.

پاراچین‌ها و پاراتریدها توسط پل‌ها به دیگر بلاکچین‌ها پیوند می‌خورند.

اینده ارز دیجیتال پولکادات

تحلیل قیمت و تاریخچه ارز دیجیتال پولکادات

پروژه‌ی ارز دیجیتال پولکادات از سال 2016 که برای اولین بار ایجاد شد توانست با سرعت نسبتا خوبی موفق شود و در سال 2017 حدود 140 میلیون دلار جمع‌آوری کرد.

از زمان عرضه اولیه آن در سال 2019 تا سال 2021 پولکادات توانست از قیمت 1.59 دلار با یک جهش قیمتی فوق‌العاده به 40 دلار برسد.

این در حالی بود که تا اواسط سال 2020 قیمت اولیه تغییر چندانی نکرده بود و روند ثابتی را طی می‌کرد. اما پس از اینکه دارندگان پولکادات تصمیم به کاهش صد برابری عرضه آن از طریق سوزاندن مقدار زیادی توکن دات کردند قیمت به محدوده 3.95 دلار رسید.

پس از طی روند یکنواختی در چند ماه آینده بعد از اعلام آمادگی صرافی بایننس جهت همکاری، سرانجام روندی صعودی را آغاز کرد تا به قیمت 40 دلار در فوریه 2021 رسید.

جایگاه ارز دیجیتال پولکادات در حال حاضر

در حال حاضر ارز دیجیتال پولکادات در رتبه 10 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد و با داشتن سهم 1.18 درصد از کل، ارزشی حدود 28.95 میلیارد دلار در بازار دارد.

قیمت این ارز در لحظه حاضر 29.69$  برابر با 896520  تومان است و روزانه معادل 2.14 میلیارد دلار مبادله می‌شود که صرافی Binance، 14.19% از سهم معاملات روزانه را به خود اختصاص داده است و در حال حاضر فعال‌ترین صرافی در معاملات پولکادات محسوب می‌شود.

بر روی ارز دیجیتال پولکادات سرمایه گذاری کنیم یا نه؟

اگر شما هم می‌خواهید بدانید که وضعیت پولکادات در آینده به چه صورت است و آیا این ارز برای سرمایه‌گذاری بلندمدت مناسب است یا خیر، در ادامه با تحلیل‌های کارشناسان برتر این حوزه با ما همراه باشید.

Coin Price Forecast

این وبسایت قیمت پولکادات را تا اواسط سال 2022، تا 108.5 دلار پیش‌بینی کرده و تا پایان سال رشد 80% را برای قیمت در نظر گرفته است. همچنین ادعا میکند در پایان سال 2025  قیمت این ارز به 226.97 دلار خواهد رسید.

Wallet investor

تا پایان سال محدوده قیمت پولکادات را در حدود 27.846 تا 61.12 دلار پیش‌بینی می‌کند و انتظار دارد تا پایان سال 2025 این قیمت را در حدود 154.49 دلار افزایش یابد.

Digital Coin Price

قیمت ارز دیجیتال پولکادات را تا پایان 2021 حدودا 65.45 دلار و تا پایان 2025 با انتظار افزایشی تا  132.95 دلار و تا سال 2026 با رشدی چشمگیر چیزی حدود 140 تا 150 دلار پیش‌بینی می‌کند.

GOV Capital

تا پایان سال روند قیمت را صعودی و افزایشی  تا مرز 105 دلار تخمین میزند.

Long term technical team

آینده پولکادات را در سال 2024 در حدود قیمت 80.88 دلار پیش‌بینی کرده است.

تحلیل ارز دیجیتال پولکادات

پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال پولکادات با جمع بندی نظر کارشناسان

با توجه به تحلیل‌های کارشناسان پیش‌بینی می‌شود همان‌طور که در سال 2020 روند قیمت ارز دیجیتال پولکادات به صورتی غیر قابل تصور تغییر کرد. احتمالا باز هم فراتر از انتظار همگان و مستقل از عوامل مختلف و پیچیدگی‌های بازار ارز دیجیتال، در آینده همچنان با شتابی فزاینده گوی سبقت را از رقبای خود برباید و جایگاه خود را در فهرست ارزهای برتر از نظر قیمت و ارزش بازار حفظ کند.

پیش‌بینی قیمت ارز پولکادات در 2022 و 2023

با توجه به ظرفیت‌های بی‌نظیر پولکادات برای مشارکت در پروژه‌های مختلف، پیش‌بینی کارشناسان به طور میانگین حاکی از افزایش قیمت پولکادات در سال 2022 و 2023 در محدوده  74 دلار تا 90 دلار است.

پیش‌بینی قیمت ارز پولکادات در 2024 و 2025

تحلیل‌ها و ارزیابی کارشناسان مبنی بر رشد تصاعدی پولکادات در سرمایه‌گذاری بلند مدت، نشان می‌دهد که به احتمال قوی این رمز ارز محبوب در سالهای 2024 و 2025 با افزایش قیمت فزاینده‌ای روبه‌رو شده و در محدوده قیمتی 1114 تا 194 دلار قرار بگیرد.

سخن پایانی

با توجه به توضیحات ارائه شده در مورد ارز دیجیتال پولکادات و مکانیزم کار این پلتفرم و ظرفیت‌های موجود در آن، مانند مشارکت گسترده در شبکه‌های بلاکچین، مقیاس‌پذیری بالا، امنیت بالا به دلیل غیر متمرکز بودن شبکه و همچنین عرضه پاراچین بالاتر و از طرفی قراردادهای دائمی با صرافی‌ها، می‌توان گفت رشد این ارز در سال‌های پیش رو قطعی است.

همچنین اکثریت کارشناسان براین عقیده هستند که روند قیمتی پولکادات کماکان رو به رشد است و آینده روشنی را برای آن ارزیابی می‌کنند. در نتیجه سرمایه‌گذاری روی توکن دات در شرایط فعلی اگرچه شاید برای مدت زمان کوتاه نتوان با قطعیت در مورد آن نظر داد، اما همچنان برای یک بازه زمانی 5 یا 6 ساله به احتمال قوی می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای باشد.

چرا که می‌توان گفت در آینده‌ای نه‌چندان دور پروژه ارز دیجیتال پولکادات با استفاده از ظرفیت‌های ویژه‌ای که دارد مرزهای جدیدی را در کاربردهای مختلف شبکه‌های غیرمتمرکز در حوزه‌های مختلف به روی دنیای دیجیتال می‌گشاید. همچنین امکانات جدیدی را رقم زده و به احتمال قوی توجه سرمایه‌گذاران و صرافی‌ها را به خود سمت خود جلب می‌کند.

پس اگر شما هم قصد دارید در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید توکن دات قطعا یکی از بهترین پیشنهادات ماست.البته که به‌منظور سرمایه‌گذاری مطمئن‌تر حتما قبل از هرگونه اقدام با کارشناسان مسلط به اوضاع بازار ارزهای دیجیتال مشورت کرده و سپس برای انتخاب ارز دیجیتال دلخواهتان با توجه به مبلغی که برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته‌اید اقدام کنید.

Search
Generic filters

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,091.45
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,893.16
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 43.03
cardano
Cardano (ADA) $ 0.532516
xrp
XRP (XRP) $ 0.380019
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.27
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071165
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.81
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.45