ارز دیجیتال وی چین (VET) و نقش درخشان آن در آینده

1x
00:00/00:00
  1. خانه
  2. ارز دیجیتال وی چین (VET) و نقش درخشان آن در آینده

ارز دیجیتال وی چین (VET) یک بستر زنجیره تامین بر پایه بلاکچین می باشد. پلتفرم ارز دیجیتال وی چین (VET) در سال 2015 آغاز و در ژوئن 2016 راه اندازی شد. این پلتفرم از دو توکن داخلی VET و VTHO برای مدیریت و ایجاد ارزش مبتنی بر بلاکچین عمومی VeChainThor استفاده می کند.

در این پادکست به بررسی عملکرد این رمز ارز خواهیم پرداخت . همچنین تا انتهای این پادکست شما را با کیف پول های پشتیبان کننده آن و روند قیمت ارز دیجیتال وی چین (VET) آشنا خواهیم کرد. که می توانید با استفاده از آن به سرمایه گذاری در بستر این رمز ارز بپردازید.

این رمز ارز را مانند ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین کش – اتریوم پولکاداتچیا –  کاردانو و. .. میتوان از صرافی های مطمئن خرید و سپس با این رمز ارز و رمز ارزهای دیگر ترید انجام داد.

ارز دیجیتال وی چین

بلاکچین ارز دیجیتال وی چین چیست ؟

وی چین یک بستر بلاکچین است که برای بهبود مدیریت زنجیره تامین و فرآیندهای تجاری طراحی شده است . هدف ان ساده سازی این فرآیندها و جریان اطلاعات برای زنجیره های تامین پیچیده از طریق استفاده از فناوری دفتر توزیع شده ( DLT ) است.

پلتفرم وی چین شامل دو توکن مجزاست که این دو توکن عبارتند از VET و VTHO. اولین توکن برای انتقال ارزش در سراسر شبکه وی چین استفاده می شود و دومی به عنوان انرژی برای تامین معاملات قرارداد هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد.

از جمله اهداف پلتفرم وی چین ایجاد یک پلتفرم تجاری توزیع شده است تا جریان اطلاعات و انتقال ارزش سریع را امکان پذیر سازد.

وی چین یک پلتفرم فعال بر پایه بلاک چین که هدف اصلی آن ارتقا فرایندهای مدیریت زنجیره تأمین ، سرویس‌ های مالی می باشد.

ارز دیجیتال وی چین

فناوری اکوسیستم وی چین

وی چین از فناوری VID ( VeChain Identity ) استفاده می‌کند. شبکه اصلی وی چین در 30 ژوئن 2018 راه‌اندازی شد. تکنولوژی VID می‌تواند یک موضوع را ردیابی و یا علامت‌گذاری کند، این فناوری با استفاده از الگوریتم SHA 256 نوشته می‌شود. عملکرد وی چین این است که کالا را از زمان تولید تا هنگام مصرف مورد رهگیری قرار می‌دهد.

اگر بخواهیم این مسئله را واضح‌تر بگوییم. وی چین و فناوری آن ( VID ) می‌تواند در صنعت تولید محصولات قرار بگیرد. چراکه این اجازه را می‌دهد تا تولیدکننده و مصرف‌کننده درروند ساخت و یا تولید محصول قرار بگیرند. تا هیچ‌گونه مشکلی به از سمت تولیدکننده به‌سوی مصرف‌کننده اعمال نشود. و روند تولید محصول به‌صورت کامل برای مصرف‌کننده شفاف باشد.

ارز دیجیتال وی چین

هدف و نقش اکوسیستم وی چین چیست

هدف اصلی وی چین این است که شفافیت بیشتری به مشتریان نسبت به کسب‌ و کار ها ارائه دهد، این ارز را نمی‌توان استخراج کرد اما در بستر شبکه اتریوم فعالیت می‌کند.

ارز دیجیتال وی چین مانند دیگر شرکت‌های بلاک چینی نیاز به اعتماد توسط کاربر را از بین می‌برد. چراکه ما می‌توانیم برای کسب اطمینان از محصولی که تهیه‌کرده‌ایم تراشه هوشمند را اسکن کنیم. در اصل بلاک چین یک سیستم ثبت اطلاعات غیرقابل تغییر می‌باشد. این موضوع سبب می شود تا ما بتوانیم. به اطلاعاتی که بعد از اسکن بدست می آوریم خیلی راحت اطمینان پیدا کنیم.

شاید وی چین یک تکنولوژی جالب و یا کار آمد نباشد اما قطعا می تواند نقش مهمی در تضمین کیفیت محصولات در تمامی تولیدات داشته باشد.

در فوریه 2018 بود که با تصمیمات صورت گرفته نام وی چن به وی چین تور تغییر کرد. این پلتفرم در حال حاضر از دو توکن وی چین ” VET ” و توکن وی تور ” VTHO ” استفاده می کند.

برای خواندن وایت پیپر ارز دیجیتال وی چین به سایت رسمی آن به آدرس vechain.org میتوانید مراجعه کنید

پادکست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

فهرست