ارز دیجیتال وی چین (VET) و نقش درخشان آن در آینده + قیمت لحظه ای وی چین ❤️

1x
00:00/00:00
  1. خانه
  2. وی چین
  3. ارز دیجیتال وی چین (VET) و نقش درخشان آن در آینده + قیمت لحظه ای وی چین ❤️
VeChain (VET)
0.82%
$ 0.032972
$ 0.000270
⇣ 0.032685
11 Aug
⇡ 0.033493

ارز دیجیتال وی چین (VET) چیست؟

ارز دیجیتال وی چین یک بستر زنجیره تامین بر پایه بلاکچین می باشد. پلتفرم ارز دیجیتال وی چین (VET) در سال 2015 آغاز و در ژوئن 2016 راه اندازی شد. این پلتفرم از دو توکن داخلی VET و VTHO برای مدیریت و ایجاد ارزش مبتنی بر بلاکچین عمومی VeChainThor استفاده می کند.

در این پادکست به بررسی عملکرد این رمز ارز خواهیم پرداخت . همچنین تا انتهای این پادکست شما را با کیف پول های پشتیبان کننده آن و روند قیمت ارز دیجیتال وی چین (VET) آشنا خواهیم کرد. که می توانید با استفاده از آن به سرمایه گذاری در بستر این رمز ارز بپردازید.

این رمز ارز را مانند ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین کش – اتریوم پولکاداتچیا –  کاردانو و. .. میتوان از صرافی های مطمئن خرید و سپس با این رمز ارز و رمز ارزهای دیگر ترید انجام داد.

ارز دیجیتال وی چین

توکن‌های ارز دیجیتال وی چین کدامند؟

در پلتفرم جدیدی که در سال 2018 میلادی برای این ارز دیجیتال تامین شد، تغییرات مهمی اتفاق افتاد. طی این تغییرات این شرکت از ذخیره تامین به اپلیکیشن غیرمتمرکز تجاری تبدیل شد. در این حالت 2 توکن مختلف برای این ارز در نظر گرفته شد. اولین مورد VET و مورد دوم VTHO است.

VTHO یا همان توکن وی چین تور

این توکن برای فعالیت در بلاکچین وی چین تور مناسب است. افرادی که دارای توکن VET هستند، می‌توانند این توکن را نیز فعال کرده و از آن برای انجام تراکنش‌ها در بلاک‌چین استفاده کنند.

توکن VET

این توکن بیشتر برای انجام انواع معاملات مالی که در بلاکچین وی چین تور صورت می‌گیرد، طراحی شده است. توکن VET به جای توکن VEN بکار گرفته می‌شود. استفاده از توکن VET پس از انتقال وی چین به شبکه اصلی خود آغاز شد. پس از این انتقال که از شبکه اتریوم به بلاکچین وی چین انتقال یافت، ارزش هر یک توکن VET معادل 100 توکن VEN شد.

همانطور که اشاره کردیم، از این ارز دیجیتال، برای کارهای تجاری  و به عنوان یک پول هوشمند بهره گرفته می‌شود.

آیا ارز دیجیتال وی چین قابل استخراج است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ارز دیجیتال وی چین قابلیت استخراج ندارد. برخلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال که امکان استخراج آن‌ها وجود دارد، ارز دیجیتال وی چین این امکان را ندارد.

این ارز دیجیتال در بستر شبکه تریوم کار می‌کند اما قدرت بسیار بالایی که شرکت وی چین دارد، مانع از استخراج رمز ارز وی چین می‌شود. به همین منظور برای دسترسی به این ارز دیجیتال، باید آن را خریداری کرد. در ادامه این روش خرید را بررسی خواهیم کرد.

روش خریداری رمز ارز وی چین

معامله انواع رمز ارز دیجیتال، نیازمند افتتاح حساب کاربری در صرافی است. برای این کار می‌توانید از انواع صرافی‌های داخلی و یا خارجی بهره ببرید. البته که کاربران ایرانی باید این نکته را مد نظر داشته باشند که قرار دادن سرمایه در صرافی‌های خارج از ایران، کاری پرریسک محسوب می‌شود.

لذا پیشنهاد می‌شود که از انواع صرافی‌های داخلی که بسیاری از رمز ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهند، استفاده شود. صرافی‌های خارجی مانند بایننس، اف‌تی‌ایکس، آپ بیت و هوبی گلوبال از انواع صرافی‌های خارجی هستند که ارز دیجیتال وی چین را ارائه می‌دهند.

وی چین اینده

کیف پول مخصوص ارز وی چین

برای نگهداری هر نوع رمز ارز، کیف پول مخصوص نیاز است. برای سیو کردن ارز وی چین نیز چند کیف پول نرم افزاری و سخت افزاری وجود دارد. یکی از انواع کیف پول نرم افزاری که برای ذخیره ارز وی چین قابل اعتماد است، کیف پول اکسکوینو است. با نصب این کیف پول بر روی سیستم خود، می‌توانید از رمز ارز خود نگهداری کرده و آن را ذخیره بکنید.

البته کیف پول مخصوص این ارز به نام وی چین تور موجود است و شما می‌توانید ارزهای خود را در آن نگهداری نمایید. استفاده از این کیف پول مزایای مختلفی مثل دریافت پاداش VTHOR را نیز دارد.

توجه داشته باشید که انواع کیف پول سخت افزاری نیز برای ذخیره ارز دیجیتال وی چین در نظر گرفته شده است. لجر و ترزور از انواع مختلف کیف پول‌های سخت افزاری هستند که در ذخیره سازی این ارز دیجیتال از آنها بهره گرفته می‌‍شود.

میزان امنیت ارز دیجیتال وی چین

طبق آنچه که پیشتر هم اشاره کردیم، ارز دیجیتال وی چین در انتقال به عنوان پول دیجیتال بکار گرفته می‌شود. از این ارز دیجیتال در قراردادهای هوشمند، استفاده می‌شود.

اما زمانی که درباره امنیت این ارز دیجیتال سوال پرسیده می‌شود، بهتر است به توکن‌هایی که بالاتر آن‌ها را بررسی کردیم، اشاره کنیم. توکن VET که پیشتر درباره آن صحبت کردیم، تاثیر مهمی در امنیت این شبکه و ارز دیجیتال دارد.

توکن VET به مجموعه گره‌هایی در شبکه اصلی انتقال پیدا می‌کند که این اتفاق امنیت کلی سیستم را بالا می‌برد.

آیا رمز ارز وی چین رقیبی در بازار دارد؟

این سوال را می‌توان از جنبه‌های مختلف و با در نظر گرفتن ویژگی‌های گوناگون پاسخ داد. اگر از نظر مجهز بودن به فناوری بلاکچین این مقایسه را انجام دهیم، باید بگوییم که وی چین رقبایی مثل مدوم و والتون چین دارد. هر چند این واقعیت که زمینه کاری این موارد با یکدیگر متفاوت است، احتمال رقابت را تا حد زیادی پایین می‌آورد.

حاکمیت ارز دیجیتال وی چین

حاکمیت وی چین پس از توزیع توکن VET مشخص شد. درواقع آینده این شرکت و رمز دیجیتال، توسط دارندگان توکن VET مشخص می‌شود. این افراد به هیئت مدیره کمیته نظارتی وی چین رای می‌دهند.

از آنجا که این کمیته به تصمیمات آتی درباره تکنولوژی نظارت دارد، می‌توان گفت که به نوعی صاحبان توکن به صورت غیر مستقیم، در حاکمیت تاثیر گذار هستند.

پیش بینی آینده ی ارز دیجیتال وی چین

مهم‌ترین نکته‌ای که درباره آینده ارز دیجیتال وی چین وجود دارد، احتمال افزایش تعداد کاربران فعال در این شبکه است. از آنجایی که این شبکه با شرکت‌های بزرگ مثل PwC مشارکت می‌کند، احتمال ارتقاء کاربر و پیشرفت در آینده بیشتر می‌شود.

2 ویژگی بسیار مهم این ارز دیجیتال آن را به یکی از گزینه‌های اصلی برای خرید ارز دیجیتال در آینده تبدیل خواهد کرد. یکی از این موارد که در بالا به آن اشاره کردیم، مجهز بودن این ارز به فناوری بلاکچین است. تجهیز بودن این ارز به بلاکچین، باعث می‌شود که مشکلات کسب و کار و همچنین چالش‌ها کمتر شوند.

مورد دوم ارتقاء بیشتر این ارز به سمت نرم افزارهای غیر متمرکز است. هر 2 موردی که به آنها اشاره کردیم، در پیشرفت و گسترش بیشتر ارز دیجیتال وی چین در آینده موثر می‌باشند.

با توجه به مواردی که در بالا اشاره کردیم، می‌توان این تصور را داشت که این ارز دیجیتال آینده خوبی خواهد داشت. درنتیجه سرمایه گذاری در این زمینه  برای منافع آینده، کار عاقلانه‌ای محسوب می‌شود. هر چند که باید پیش از ورود به بازار معاملات، حتما تمام تحقیقات لازم را انجام دهید.

بلاکچین ارز دیجیتال وی چین چیست ؟

وی چین یک بستر بلاکچین است که برای بهبود مدیریت زنجیره تامین و فرآیندهای تجاری طراحی شده است . هدف ان ساده سازی این فرآیندها و جریان اطلاعات برای زنجیره های تامین پیچیده از طریق استفاده از فناوری دفتر توزیع شده ( DLT ) است.

پلتفرم وی چین شامل دو توکن مجزاست که این دو توکن عبارتند از VET و VTHO. اولین توکن برای انتقال ارزش در سراسر شبکه وی چین استفاده می شود و دومی به عنوان انرژی برای تامین معاملات قرارداد هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد.

از جمله اهداف پلتفرم وی چین ایجاد یک پلتفرم تجاری توزیع شده است تا جریان اطلاعات و انتقال ارزش سریع را امکان پذیر سازد.

وی چین یک پلتفرم فعال بر پایه بلاک چین که هدف اصلی آن ارتقا فرایندهای مدیریت زنجیره تأمین ، سرویس‌ های مالی می باشد.

 اینده ارز دیجیتال وی چین

فناوری اکوسیستم وی چین

وی چین از فناوری VID ( VeChain Identity ) استفاده می‌کند. شبکه اصلی وی چین در 30 ژوئن 2018 راه‌اندازی شد. تکنولوژی VID می‌تواند یک موضوع را ردیابی و یا علامت‌گذاری کند، این فناوری با استفاده از الگوریتم SHA 256 نوشته می‌شود. عملکرد وی چین این است که کالا را از زمان تولید تا هنگام مصرف مورد رهگیری قرار می‌دهد.

اگر بخواهیم این مسئله را واضح‌تر بگوییم. وی چین و فناوری آن ( VID ) می‌تواند در صنعت تولید محصولات قرار بگیرد. چراکه این اجازه را می‌دهد تا تولیدکننده و مصرف‌کننده درروند ساخت و یا تولید محصول قرار بگیرند. تا هیچ‌گونه مشکلی به از سمت تولیدکننده به‌سوی مصرف‌کننده اعمال نشود. و روند تولید محصول به‌صورت کامل برای مصرف‌کننده شفاف باشد.

هدف و نقش اکوسیستم وی چین چیست؟

هدف اصلی وی چین این است که شفافیت بیشتری به مشتریان نسبت به کسب‌ و کار ها ارائه دهد، این ارز را نمی‌توان استخراج کرد اما در بستر شبکه اتریوم فعالیت می‌کند.

ارز دیجیتال وی چین مانند دیگر شرکت‌های بلاک چینی نیاز به اعتماد توسط کاربر را از بین می‌برد. چراکه ما می‌توانیم برای کسب اطمینان از محصولی که تهیه‌کرده‌ایم تراشه هوشمند را اسکن کنیم. در اصل بلاک چین یک سیستم ثبت اطلاعات غیرقابل تغییر می‌باشد. این موضوع سبب می شود تا ما بتوانیم. به اطلاعاتی که بعد از اسکن بدست می آوریم خیلی راحت اطمینان پیدا کنیم.

شاید وی چین یک تکنولوژی جالب و یا کار آمد نباشد اما قطعا می تواند نقش مهمی در تضمین کیفیت محصولات در تمامی تولیدات داشته باشد.

در فوریه 2018 بود که با تصمیمات صورت گرفته نام وی چن به وی چین تور تغییر کرد. این پلتفرم در حال حاضر از دو توکن وی چین ” VET ” و توکن وی تور ” VTHO ” استفاده می کند.

برای خواندن وایت پیپر ارز دیجیتال وی چین به سایت رسمی آن به آدرس vechain.org میتوانید مراجعه کنید.

شرکای تیم وی چین

یکی از شرکت‌های مهمی که با وی چین همکاری دارد، شرکت Price Waterhouse Coopers است. این شرکت، یک شرکت چند ملیتی  است. صرافی Bit Ocean از دیگر شرکای این تیم می‌باشد. این صرافی مجوز ژاپن را دارد و پیشنهادات جالبی درباره خرید این ارز ارائه می‌دهد.

 

5/5 - (5 امتیاز)

پادکست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

10 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,238.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,901.91
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 43.33
cardano
Cardano (ADA) $ 0.535269
xrp
XRP (XRP) $ 0.382131
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.32
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071526
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.96
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.65