فاست (Faucet) ارز دیجیتال

نکات مهمی از فاست (Faucet) که نمیدانید! + روش درآمدزایی💡

به احتمال بسیار قوی، زمانی که با ارزهای دیجیتال آشنا شدید، حداقل یک بار این سوال را از خودتان پرسیده‌اید:« چطور می‌توانم ارز دیجیتال رایگان به دست آورم؟» سپس این سوال را از گوگل پرسیده‌اید و با سایت‌هایی آشنا شدید که در مقابل انجام فعالیت‌های خاصی، به شما مقدار اندکی بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهند.

این سایت‌ها، به سایت‌های فاست (Faucet) معروف هستند. Faucet در زبان انگلیسی به معنای شیر آب است و یکی از لغات تقریبا پرکاربرد در کریپتو کارنسی است. سایت‌های فاست، در ازای انجام کارهایی مشخص، مبلغ اندکی ارز دیجیتال را به شما می‌دهند. این مبلغ اندک، به اصطلاح قطره چکانی است و پس از اینکه این مبالغ کمی زیادتر شوند، شما امکان برداشت از این سایت‌ها را خواهید داشت.

در ادامه، می‌خواهیم فاست را به صورت دقیق برای شما توضیح دهیم و بگوییم که آیا فعالیت در این سایت‌ها، صرفه اقتصادی دارد یا نه؟ آیا با فعالیت در سایت‌های Faucet، می‌توانیم به سود برسیم یا خیر؟ پس تا انتها با کریپتو اکسیر همراه باشید!

پادکست فاست را با ما گوش دهید:

فاست (Faucet) چیست؟

Faucet، روشی آسان و بی دردسر برای کسب مقدار اندکی ارز دیجیتال است. درست مانند ایردراپ‌های ارزهای دیجیتال که با اهدای اندکی ارز دیجیتال، امکان کسب درآمد برای کاربران و خریداران را ایجاد می‌کنند.

وب سایت فاست چگونه است؟

سایت‌های Faucet، اکثرا تبلیغاتی هستند و اگر به آنها مراجعه کنید، با تعداد بیشماری تبلیغات رنگارنگ مواجه می‌شوید. در صورت فعالیت در این سایت‌ها و تماشای تبلیغات ویدیویی و یا انجام سایر کارها، می‌توانید درآمد کوچکی به صورت واحد کوچکی از یک ارز دیجیتال (مثل بیت کوین، اتریوم، ریپل یا دیگر ارزهای دیجیتال) داشته باشید.

ارز دیجیتال رایگان

چگونه میتوان از وب سایت های فاست کسب درآمد کرد؟

کسب درآمد از سایت‌های Faucet، به این صورت است که شما در ازای انجام کارهایی که به شما محول شده، مقدار بسیار ناچیزی ارز دیجیتال دریافت خواهید کرد. برای مثال، در برخی از این سایت‌ها، شما با تماشای یک ویدیوی تبلیغاتی 20 ثانیه‌ای، حداکثر30 ساتوشی (0.0000003 بیت کوین) دریافت می‌کنید. البته که نرخ 90 درصد از این سایت‌ها، بسیار کمتر است و معمولا بین 12 تا 18 ساتوشی برا هر ویدیو است.

البته بهتر است این نکته را هم در نظر داشته باشید که کف برداشت این سایت‌ها، معمولا زیاد است و کمتر کسی می‌تواند به آن برسد. برای مثال، کف برداشت یکی از سایت‌های Faucet مشهور، 0.001 بیت کوین است. چند ویدیو باید ببینید که به این میزان حد برداشت برسید؟ چیزی بین 300 تا 600 ویدیو و گاها بیشتر از این مقدار!

البته کارهای دیگری نیز وجود دارد. برای مثال، شما باید از یک سایت مشخص بازدید کنید و سپس مقداری ارز دیجیتال به عنوان پاداش دریافت کنید؛ کپچا حل کنید، پرسشنامه پر کنید، بازی انجام دهید و ده‌ها روش دیگر که وقت خود را هدر بدهید که مقدار ناچیزی ارز بدست آورید.

آیا سایت‌های Faucet امن هستند؟

تا حدودی بله و تا حدودی دیگر خیر!

تعداد زیادی از سایت‌های Faucet، صرفا کلاهبردار هستند و پس از اینکه توانستید با سختی فراوان، به کف برداشت برسید، پولی برای شما ارسال نمی‌کنند. تعداد سایت‌های معتبرتر نسبت به این سایت‌ها، بسیار کمتر است و شاید کمتر از 40 سایت، در این زمینه فعال باشند.

از طرفی دیگر، حتی اگر شما به حد برداشت از این سایت‌ها نیز برسید، در انتها می‌بینید نه تنها سودی نکرده‌اید، بلکه متحمل ضرر نیز شده‌اید. چندین هفته و گاها چندین ماه از وقت با ارزش خودتان را بر روی این سایت‌ها گذاشته‌اید و در نهایت، مبلغ اندکی را به دست آورده‌اید!

اما در سوی مقابل، سایت‌هایی هستند که برخی از آنها، نزدیک به 8 سال سابقه و اعتبار دارند. این سایت‌ها کاربران زیادی دارند و معمولا بالغ بر میلیون‌ها دلار پرداختی واقعی به کاربرانشان داشته‌اند.

ویژگی سایت‌های معتبر فاست چیست؟

در کل، اگر قصد دارید در سایت‌های Faucet فعالیت کنید، بهتر است سایت‌های معتبر را پیدا کنید و از آنها استفاده کنید. ویژگی سایت‌های با اعتبار، این است که چندین سال از زمان تاسیس آنها می‌گذرد و پرداختی‌های دقیق و منظم دارند. همچنین تعداد شکایات افراد مختلف از این سایت‌ها نیز، یکی دیگر از نشانه‌های معتبر بودن این سایت‌ها است.

آیا فعالیت در سایت‌های فاست سود دهی دارد؟

خیر!

این جوابی است که از هر شخصی که تجربه‌ هرچند کمی در بازار کریپتو کارنسی دارد، می‌شنوید. اصولا فعالیت در سایت‌های Faucet، تنها هدر رفت زمان است. مثال بالا که درباره ویدیو بود و گفتیم که باید بیش از 300 ویدیو تماشا کنید را به خاطر دارید؟

فرض می‌گیریم شما 400 ویدیو 20 ثانیه‌ای را مشاهده کردید و به کف برداشت رسیدید. بیایید محاسبه کنیم هزینه اینترنتی که برای این ویدیوها صرف کرده‌اید، چه میزان است.

اگر حجم هر کدام از این ویدیوها را 5 مگابایت در نظر بگیریم، یعنی شما چیزی در حدود 2 گیگابایت اینترنت مصرف کرده‌اید. حالا به این مقدار، 20 درصد اضافه کنید (به دلیل استفاده از VPNها)! یعنی در کل، 2.4 گیگابایت از اینرتنت شما مصرف شده است.

حالا باید مقدار زمانی که برای انجام فعالیت‌های سایت‌های Faucet صرف کرده‌اید را محاسبه کنید. اکثر سایت‌های فاست، محدودیت نمایش ویدیو در روز را دارند؛ برای مثال، شما نمی‌توانید بیشتر از 10 ویدیو در هر روز تماشا کنید. برای تماشای 400 ویدیو، شما باید 40 روز ناقابل وقت بگذارید.

چقدر میتوان از سایت های فاست برداشت کرد؟

حد برداشت از این سایت‌ها، معمولا 0.0001 بیت کوین است که در زمان نگارش این مقاله (20 اسفند 1400)، معادل تقریبا 3.9 دلار است. اگر دلار را 25000 تومان محاسبه کنیم، یعنی شما در 40 روز، چیزی در حدود 100.000 تومان درآمد کسب کرده‌اید!

به نظر شما، آیا این روش، صرفه اقتصادی دارد؟ اگر همین 40 روز را به هر کار دیگری مشغول می‌شدید، الان سود بیشتری کسب می‌کردید. برای مثال، در این 40 روز می‌توانستید با استفاده از سیگنال رایگان کریپتو اکسیر، یک یا چند معامله انجام دهید و سود واقعی بدست می‌آورید.

جمع بندی

فعالیت در سایت‌های Faucet، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. حتی اگر هزینه اینترنت را هم از درآمد بدست آمده کم کنید، بازهم می‌بینید که این کار صرفه اقتصادی ندارد. به همین دلیل است که هیچکدام از افرادی که تجربه هرچند اندکی در بازارهای مالی خصوصا کریپتو کارنسی دارند، فعالیت در این سایت‌ها را اصلا منطقی نمی‌دانند.

آموزش رایگان ارز دیجیتال

اگر به کریپتو کارنسی علاقه دارید، بهتر است به جای استفاده از سایت‌های Faucet و هدر دادن وقت با ارزشتان، به یادگیری ارزهای دیجیتال مراجعه کنید و به صورت رایگان، ویدیو‌های آموزشی ما را مشاهده کنید. همچنین ما مقالات زیادی را در بخش وبلاگ برای شما تهیه کرده‌ایم که خواندن آنها، خالی از لطف نیست!

از اینکه مثل همیشه، تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، بینهایت سپاسگزاریم!

شما تجربه استفاده از سایت‌های فاست را داشته‌اید؟ اگر داشتید، آیا پاداش‌های شما به حد برداشت رسید یا خیر؟ لطفا تجربه خودتان را در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید تا دیگر کاربران سایت نیز بتوانند از تجربیات شما استفاده کنند.

شما می‌توانید برای اطلاع از اخبار و سیگنال‌های رایگان ارائه شده کریپتو اکسیر، به کانال تلگرام ما بپیوندید!

Search
Generic filters
بدون دیدگاه
فاست (Faucet)
5/5 - (1 امتیاز)

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,236.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,909.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 44.13
cardano
Cardano (ADA) $ 0.564024
xrp
XRP (XRP) $ 0.377542
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.88
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.079643
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.10
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000016
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.25