2عرضه اولیه بازی (IGO) چیست؟

کامل ترین توضیح از عرضه اولیه بازی (IGO)❤️

در سال‌ های اخیر صنعت بازی‌ های ویدئویی به یکی از پرطرفدارترین و پر درآمدترین صنایع دنیای مجازی تبدیل شده است؛ به طوری که انتظار می‌ رود تا سال ۲۰۲۳ درآمد و سود حاصل از آن از ۲۰۰ میلیارد دلار نیز فراتر برود. ارقامی شگفت انگیز و باور نکردنی که سبب محبوبیت بیشتر گیمینگ می‌ شود و کارآفرینان و شرکت‌ ها را مجاب می‌ کند تا به این عرصه وارد شده و در این سود سهیم شوند. همچنین این صنعت روز به روز مورد استقبال بیشتری توسط افراد قرار می‌ گیرد و با ایده‌ های نو، گستره وسیع تری از افراد را مجذوب خود می‌ کند اما در این میان عرضه اولیه بازی چیست؟

برای دیدن بهترین بازی های بلاکچینی کلیک کن!

به تازگی بازی‌ های ویدئویی مبتنی بر بلاک چین با ایده ای نو یعنی سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال، وارد بازار شده‌ اند و در این زمان کم افراد زیادی را به خود جذب کرده‌ اند. این نوع از بازی‌ های ویدئویی بستری را فراهم می‌ کنند تا سرمایه گذاران ارز دیجیتال در دنیایی خوش آب و رنگ تر و مهیج تر فعالیت کرده و فرصت‌ های جذاب تری برای سودآوری داشته باشند. البته لازم به ذکر است که این بازی در مرحله عرضه اولیه بازی IGO است؛ در ادامه IGO و ویژگی‌ های این نسخه از بازی را دقیق و کامل بررسی کرده و با توجه به بازار داغ سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال و این فرصت جذاب و تازه، با جزئیات مهم و تاثیر گذار این پروژه آشنا خواهیم شد.

عرضه اولیه بازی (IGO) چیست؟

عرضه اولیه بازی یا IGO، راهیست که توسعه دهندگان برای ارائه مطمئن تر پلتفرم جدید خود از آن بهره می‌ گیرند. به بیانی دیگر، عرضه اولیه بازی فرصتی برای تکمیل سرمایه پروژه و اقدام محکم تر را به صاحبان پروژه می‌ دهد.

این امر چگونه اتفاق می‌ افتد؟ در واقع شرکت توسعه دهنده، اقلام مجازی و دارایی‌ های بازی در اغلب موارد توکن‌ های غیر قابل تعویض NFT و تریلر بازی ویدئویی را پیش از عرضه رسمی به شرکت‌ کنندگان و سرمایه گذاران می‌‌ فروشد. هزاران پروژه از پر استقبال ترین بازی‌ های IGO  به دلیل محبوبیت زیاد، سرمایه گذاری مطمئن تری برای سرمایه گذاران به حساب می‌ آیند و در Kickstarter تحت تامین مالی بزرگترین سرمایه گذاران سراسر جهان قرار می‌ گیرند. با این وجود برخی از شرکت‌ های توسعه دهنده بر سر تعهدات خود نمی‌ مانند و وعده‌ هایشان را عملی نمی‌ کنند.

کدام عرضه اولیه بازی مناسب تر است؟

عرضه اولیه بازی به خودی خود، ایده ای نو و کمک کننده است اما برای انواعی از بازی‌ ها تاثیر مثبت بیشتری دارد و مناسب‌ تر از سایر عرضه‌ هاست و بلعکس برای بعضی بازی‌ ها ممکن است تاثیر منفی حتی داشته باشد و ضرر و زیان زیادی به بار بیاورد.

عرضه اولیه بازی IGO  برای چه بازی‌ هایی مناسب تر است؟

عرضه اولیه بازی برای پروژه‌ های تمام شده یا ارائه بخشی از نسخه های محدود وارد بازار، مناسب ترین نوع عرضه است؛ چرا که هم مزایای عرضه اولیه را دارد و هم وجهه واقعی بازی را به بازیکنان نشان می‌ دهد و اجازه سرمایه گذاری با دید بازتری را به آنها می‌ دهد. در حقیقت این نوع عرضه مناسب و درخور توسعه دهندگانیست، که قصد دارند با اطمینان از تمام جوانب بازاریابی و توسعه بهره ببرند.

عرضه اولیه برای کدام پروژه‌ ها با ضرر و زیان همراه است؟

حال که با مناسب ترین فرصت‌ های عرضه اولیه بازی آشنا شدیم، شرایط نامناسب برای این نوع عرضه و دلایل نامناسب بودن این روش را بررسی می‌ کنیم. در برخی مواقع ارائه عرضه اولیه دیدی نادرست و به دور از ماهیت اصلی پروژه برای بازیکنان و سرمایه گذاران ایجاد می‌ کند و ممکن است به ضرر زیان زیادی برای توسعه دهنده ختم شود.

عرضه اولیه بازی در چه مواقع توصیه نمی‌ شود؟

به طور کلی، اگر پروژه نیاز به توسعه زیادی داشته باشد و شکل و شمایل اصلی ایده را پیدا نکرده و هنوز آماده ارائه به عموم نباشد، عرضه اولیه بازی اقدامی همراه با ریسک و گاها غیر عاقلانه به حساب می‌ آید پس بهتر است انجام نشود. البته لازم به ذکر است که این ریسک و احتمال ضرر با اقداماتی مثل بروزرسانی ها و امکان بازپرداخت نامحدود، کاهش می‌ یابد؛ اما همچنان ممکن است سرمایه گذاران و بازیکنان را در خرید خود دچار شک و دودلی کند.

در حقیقت عرضه اولیه بازی یا IGO برای بازیکنان و سرمایه گذاران ریسک بزرگی به همراه دارد. به خصوص اگر اولین پروژه‌ یک شرکت باشد و عملکرد آن ضمانت شده و آشنا نباشد؛ یک سوی این کار فروش فوق العاده بازی و محبوبیت و در پی آن سود بی‌نظیر برای سرمایه گذاران است. در سوی دیگر، نتیجه ندادن ایده و به نوعی شکست خوردن آن و عدم سود برای سرمایه گذاران، طبیعتا سرمایه گذاران به خصوص برای صرف هزینه‌ های کلان، به عرضه اولیه بازی توجه ویژه‌ ای خواهند داشت تا با چشم باز و مطمئن سرمایه گذاری کنند. از این جهت بسیار حائز اهمیت است که در عرضه اولیه بازی وسواس و حساسیت کافی را به خرج داده و تا تکمیل حداقلی پروژه صبر کنید تا بهترین و نزدیک‌ ترین نسخه اولیه پلتفرم بازی را به سرمایه گذاران نمایش دهید.

IGO یک راه جایگزین برای ایجاد سرمایه!

تا به اینجای مطالب، با بررسی و بیان اطلاعات مختصری در مورد عرضه اولیه بازی و کاربردهای آن به این نتیجه رسیدیم که این عرضه اولیه بازی یا IGO، یک رویداد با هدف تامین مالی و سنجش محبوبیت پلتفرم تازه ساخته شده است. رویدادی که سرمایه گذاران و بازیکنان نقش اصلی و تعیین کننده را در آن به عهده دارند. همچنین با خرید اقلام مجازی بازی یا استارت آپ مثل توکن‌ های غیر قابل تعویض پروژه، تریلر بازی ویدئویی، مزایای ویژه و قابلیت‌ های فوق العاده مثل دریافت تخفیف انتشار بازی و.. ، سرمایه پروژه را تکمیل کنند. بنابراین می‌ توان گفت که امروزه عرضه اولیه بازی به عنوان یک راه خوب و جایگزین برای ایجاد سرمایه پلتفرم های بازی ویدئویی و استارت آپ‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

جالب است بدانید عرضه اولیه بازی را فروش توکن نیز می‌ نامند. توکن‌ ها از جمله بخش‌ هایی هستند که در عرضه اولیه بازی به فروش می‌ رسند و برای سرمایه گذاری روی پلتفرم ها، گزینه بسیار خوبی به شمار می‌ آیند. دلیل این محبوبیت استفاده از توکن به خدمات آن باز می‌ گردد. سرمایه گذاران با خرید توکن‌ ها به خدمات، سرویس‌ ها و پلتفرم های مختلف دسترسی پیدا می‌ کنند. در صورت تمایل، در صرافی‌های ارز دیجیتال آنها را معامله می‌ کنند و از مزایای جذابی مانند تخفیف در هزینه‌ ها، خدمات رایگان، دسترسی زودتر به برخی محتواهای پلتفرم و… بهره مند می‌ شوند.

عرضه اولیه بازی راهی فوق العاده است که با اقدام هوشمندانه و به موقع می‌ تواند بودجه لازم برای عملی ساختن ایده ذهن شما را به بهترین نحو و در سریع‌ ترین زمان ممکن تامین کند.

مشارکت در یک IGO

مشارکت در عرضه اولیه بازی به طور معمول امری تاثیر گذار و در اغلب موارد مثبت است. این مشارکت می‌ تواند به اقتصاد و بازار کشور کمک شایانی کرده و زمینه دست یابی به فناوری‌ های جدید را فراهم کند. اما مثل تمام حوزه‌ ها در این زمینه هم استثناهایی وجود دارد! به عنوان مثال سرمایه گذاری در برخی عرضه‌ های اولیه بازی با هدف سهولت بخشیدن تجارت بین الملل، می‌ تواند سبب فرار سرمایه گذاران بازی از پرداخت مالیات شود. افزون بر این، این نوع سرمایه گذاری روی پلتفرم های بازی نیازمند موسسات قوی در سطح کشور است. چرا که اگر موسسات کشوری در این زمینه ناتوان و ضعیف باشد، توسط دیگر کشور‌ها ممکن است دستکاری شده و در معرض آسیب اقتصادی و فناوری قرار گیرد.

عرضه اولیه بازی، نخستین عرضه ای است که امکان خرید سهام پیش انتشاری سازمان با بکارگیری فناوری بلاک چین را به افراد خارج از سازمان صادر کننده می‌ دهد. این مجوز طی مراحلی تنظیم می‌ شود و دارایی های عرضه اولیه بازی را به بازیکنان و به خصوص سرمایه گذاران عرضه می‌ کند.

مزیت های مشارکت در یک IGO

مشارکت در یک عرضه اولیه بازی مزیت‌ هایی دیگری نیز دارد. به عنوان مثال این رویداد سبب آگاهی بیشتر عموم مردم در رابطه با ارزهای دیجیتال می‌ شود. آگاهی بیشتر از هر موضوعی سبب اشتیاق بیشتر و افزایش درخواست‌ ها نیز می‌ شود و افراد بیشتری را علاقه مند خرید توکن‌ ها و فعالیت در بازار رمز ارزها می‌ کند.

همچنین خوب است بدانید عرضه اولیه بازی، برگه سفیدی شامل طرح تجاری، فناوری و نحوه پخش رمز ارزها پس از تکمیل عرضه دارد که سرمایه گذار را دقیق و واضح در جریان جزئیات پلتفرم قرار می‌ دهد.

اگر بخواهیم از سویی دیگر به مشارکت در زمینه عرضه اولیه بازی IGO  نگاه کنیم، با یکی از پررنگ ترین چالش‌ های این کار، یعنی ریسک‌‌ های بزرگ مواجه می‌ شویم. در حقیقت سرمایه گذاری و مشارکت در زمینه عرضه اولیه بازی کاری پر ریسک است و در ابتدای کار اطمینان کاملی به سرمایه گذار نمی‌ دهد. این کار از این جهت پر ریسک است که افراد مختلف بدون رعایت قانون و تعهدات قانونی دفترچه و حتی بدون دریافت مجوز از صادر کنندگان می‌ توانند ارز دیجیتال ایجاد کنند.

شما در صورت سرمایه گذاری، تا پیش از پرداخت پول و خریدن توکن پلتفرم نمی‌ توانید از صحت آن مطمئن شوید. از این رو، سرمایه گذاران معمولا افراد ریسک پذیری هستند و تمام هوش و دقت خود را بکار می‌ گیرند تا از جزییات و صحت پروژه باخبر شده و با بکارگیری بهترین تکنیک ها، مطمئن ترین قدم‌ ها را بردارند.

یکی از راهکارهای سرمایه گذاری ایمن‌ تر، استفاده از کیف پول‌ های ذخیره سازی سرد برای جلوگیری از نفوذ هکرهاست. این روش، از سودجویی هکرها جلوگیری به عمل آورده و بستری ایمن برای پرداخت‌ هایتان را فراهم می‌ کند. همچنین توصیه می‌ شود پیش از هر اقدامی از تحلیل فاندامنتال بهره گرفته و با بررسی تمامی جوانب بهترین و مطمئن ترین اقدام را انجام دهید.

معایب مشارکت در یک IGO

در آخر باید توجه داشته باشید که مشارکت در عرضه اولیه بازی در عین امکان سودآوری بالا، امکان شکست و کلاهبرداری نیز دارد و نکته بد ماجرا اینجاست که متاسفانه در صورت کلاهبرداری، فرد مصرف کننده پشتوانه دولتی نخواهد داشت و حمایت زیادی نخواهد شد. با این حال، عرضه اولیه بازی رو به پیشرفت و گسترش است و انتظار می‌ رود در آینده نه چندان دور و شناخته شدن بیشتر این رویداد، این مشکلات نیز برطرف شود.

IGO  در مقابل ICO

IGO  و ICO  مفاهیمی به ظاهر نزدیک اما در حقیقت متفاوت از هم هستند. عرضه اولیه بازی راهی برای تامین مالی پلتفرم های جدید از طریق فروش اقلام مجازی بازی‌ های جدید و دسترسی به بازی‌ های منتشر نشده توسط سرمایه گذاران و بازیکنان است. اما INITIAL  COIN  OFFERING   یا به اختصار ICO ، راهکاری جدید و ایده‌ای نو به منظور جذب سرمایه با بکارگیری فناوری بلاک چین از طریق ایجاد و فروش توکن‌ های ارز دیجیتال است.

با وجود رواج یافتن و پیشرفت ICO  به خصوص در سال‌ های اخیر و جنبش‌ های گسترده در سراسر جهان، این کار همچنان توجیه قانونی و قضایی ندارد و بدون پشتوانه دولتی در کشورهای مختلف انجام می‌ شود.

جالب است بدانید ICOها هم نوعی تهدید برای IGOها به حساب می‌ آیند و هم نوعی فرصت! IGOها با کمک از روند کار ICOها می‌ توانند به سودآوری فوق العاده ای برسند. IGO  با استفاده از ICO است که می‌ تواند توکن‌‌ بسازد و با فروش آن‌ ها سود زیادی بدست آورد و در آخر به هدف نهایی خود، یعنی تامین سرمایه پروژه دست پیدا کند. از آن مهمتر، ICO  برای اهداف خاص IGO مانند حق عضویت بازی بکار می‌ رود و برای به ثمر نشستن IGO  کمک کننده و حتی ضروری است.

مزایا و خطرات IGO

عرضه اولیه بازی IGO  برای توسعه دهندگان پلتفرم های جدید مزایای فراوانی دارد و همان طور که پیش‌ تر اشاره کردیم، می‌ تواند به عنوان یک راه آسان و کم دردسر برای جذب سرمایه پروژه بدون نیاز به ناشران و سرمایه گذاران استفاده شود. اما خوب باید توجه داشته باشید که این فناوری هم مثل سایر راه‌ ها معایب و خطراتی نیز خواهد داشت. به منظور شناخت مزایا و معایب این شیوه نو و تصمیم گیری صحیح تر در ادامه به بررسی ویژگی‌ های این روش می‌ پردازیم.

مزایای IGO

IGO  برخلاف سرمایه گذاری سنتی برای همه آزاد و باز است و شرایط را برای سرمایه گذاری پر سود فراهم می‌ کند. امروزه با وجود اطلاعات و دانش گسترده‌ ای که از ICO  و IGO  در دسترس است، سرمایه گذاری در این زمینه ریسک و خطرات کمتری داشته و امکان بررسی جوانب و پارامترهای مختلف برای تصمیم گیری وجود دارد.

۱.نیازی به نادیده گرفتن سهام شرکت نیست.

در سرمایه گذاری سنتی معمولا عرف است که فرد سرمایه گذار، مالک بخشی از شرکت شما شود؛ اما خوشبختانه IGO  این شرایط را ندارد.

۲.تامین مالی سریع

IGO تنها نیاز به هوشمندی و دقت کافی دارد تا در مدتی سرمایه لازم برای عملی ساختن ایده‌ هایتان را فراهم کند؛ اگر در شبکه‌ های اجتماعی هم فعال هستید، این روند سریع تر نیز می‌ شود.

۳.مدیریت بازی شما

در این شیوه با وجود سرمایه گذاران و بازیکنان، مدیریت شرکت و بازی تمام و کمال مختص به خود شماست و افراد دیگر نقشی در تصمیم گیری و پیشرفت شما نخواهند داشت.

۴.تامین مالی بازی‌ های آینده

هنگامی که در حال تامین مالی پروژه‌ فعلی خود هستید، می‌ توانید توکن‌ پروژه های دیگر خود را نیز راحت‌ تر به فروش بگذارید و به طور همزمان چند پروژه را ساپورت کنید.

معایب IGO

نتایج صفر و صدی: روند تامین سرمایه در IGO  به گونه ایست که یا نتیجه می‌ دهد و اقدامی فوق العاده برای شما و سرمایه گذاران خواهد بود  یا به نتیجه دلخواه ختم نمی‌ شود که در این صورت مجبور به برگرداندان سهم هر یک از بازیکنان و سرمایه گذاران می‌ شود.

موفقیت دشوار: با وجود اینکه این راه می‌ تواند به سرعت و بهترین نحو سرمایه کارتان را تامین کند، اما روند یافتن و متقاعد کردن افراد چندان ساده ای نخواهد بود. در حقیقت پیش از درخواست سرمایه از بازیکنان و سرمایه گذاران، باید خودتان وقت و انرژیتان را سرمایه گذاری کنید تا روند جذب افراد به عرضه اولیه بازی آسان تر و سریع تر پیش برود.

هزینه: هزینه عرضه اولیه بازی IGO  از عرضه اولیه عمومی IPO  بیشتر است. اما به دلیل ممنوعیت استفاده از عرضه اولیه عمومی، در برخی کشورها مثل چین، عرضه اولیه بازی IGO استفاده بیشتری دارد.

IGO ‌ها چگونه کار می‌کنند؟

به طور معمول توسعه دهندگان برای عرضه اولیه بازی از دنیای مجازی و بستر آنلاین استفاده می‌ کنند. از راهکارهای مختلف که در ادامه بررسی خواهیم کرد، طرح خود را در معرض دید و خرید بازیکنان و سرمایه گذاران هدف قرار می‌ دهند.

۱.تبلیغات دهان به دهان و انجمن ها

یکی از راه‌ های گسترده و به نسبت آسان‌ تر برای یافتن مخاطبان و بازیکنان هدف، انتشار مطالب در چت‌ ها، گروه‌ ها، انجمن‌ های اینترنتی و تولید پادکست هاست. این گونه راحت‌ و با جستجویی در فضای مجازی مقر مخاطبانتان را پیدا کرده و پروژه خود را به ایشان معرفی می‌ کنید.

۲.آثار هنری و یادداشت های پروژه

اغلب توسعه دهندگان برای معرفی پروژه خود و نحوه عملکرد آن، از آثار هنری و یادداشت های مربوطه بهره می‌ گیرند. به طوری که هر پلتفرمی که آثار هنری و یادداشت های کامل‌ تری داشته باشد، توسعه یافته تر است و در آینده ممکن است دچار تغییرات جزئی شود.

۳.ویترین های گرافیکی

ایجاد و ارسال ویترین های گرافیکی از چند جهت مزیت دارد و راهی فوق العاده برای عرضه اولیه بازی به حساب می‌ آید. این ویترین ها به طور معمول در قالب ویدئو مثل تریلر بازی ویدئویی، دمو و.. هستند و برای مخاطبان جذابیت بصری زیادی ایجاد می‌ کنند‌. برای عموم قابل بازدید هستند و سرمایه گذاران و بازیکنان را از میان انبوه بازدید کنندگان می‌ یابند.

۴.مدل تعاملی

این راه تاثیرگذارترین و محبوب ترین راه جذب سرمایه گذاران است. در این روش شما فرصت اعتماد و تصمیم گیری با دید باز تر را به مخاطب می‌ دهید. در اینجا فرصت بازی کردن و امتحان قسمت کوچکی از بازی را به بازیکنان و سرمایه گذاران داده و با برقراری تعاملی سودمند و آسان، احتمال سرمایه گذاری و روند IGO را سرعت می‌ بخشید.

NFTها چگونه با IGO  کار می‌کنند؟

روند جذب سرمایه با فناوری بلاک چین، از طریق عرضه اولیه بازی و فروش اقلام مجازی بازی اغلب بر پایه رمز گذاری NFT ها یا توکن‌ های غیر قابل تعویض انجام می‌ شود. حال که با صورت کلی IGO  آشنا شدیم، محبوب ترین اقلام قابل قروش NFT را معرفی کرده و پیشنهادهای جذابی برای شما خواهیم داشت.

شخصیت‌ ها: یکی از پر فروش ترین اقلام مجازی در عرضه اولیه بازی، شخصیت‌ های جدید و جذاب بازی ویدئویی است. توسعه دهندگان کاراکترهای جدید و محبوب بازی‌ های خود را برای فروش به بازیکنان و سرمایه گذاران ارائه می‌ دهند.

پیوسته‌ ها: پیوسته‌ ها نیز یکی از اقلام بسیار محبوب بین بازیکنان بازی‌ های ویدئویی هستند که برای جذب سرمایه توسط توسعه دهندگان به فروش می‌ رسند. پوسته ها در حقیقت بروزرسانی هایی جذاب و قابل اجرا روی بازی‌ های ویدئویی هستند که خریداران بسیاری در صنعت گیمینگ و در بین سرمایه گذاران بازی‌ ها دارند.

سلاح: احتمالا شما هم از اهمیت عناصر جنگی و سلاح‌ های رزمی در بازی‌ های ویدئویی مطلع هستید. این عنصر به طوری برای سرمایه گذاران و بازیکنان اهمیت دارد که حاضرند با بهای زیادی آن را خریداری کنند. در واقع سلاح‌ ها امکان برو بازیکنان را افزایش داده و قدرت و تکنیکی فراتر از سایر بازیکنان به ایشان می‌ دهد.

اقلام و لوازم جانبی: اقلام و لوازم جانبی مثل ارتقاها و قابلیت‌ های ویژه برنامه، از پر فروش‌ ترین خدمات عرضه اولیه بازی است. چرا که ویژگی‌ های منحصر به فرد و ارتقای یک بازی، برای یک بازی ویدئویی، از هر چیزی اهمیت بیشتری دارد و مورد توجه سرمایه گذاران خواهد بود.

جعبه های شگفت انگیز: در این قسمت لازم است با کمی خلاقیت و هوشمندی، جعبه‌ های شگفت انگیز خلق کنید و به سرمایه گذاران و بازیکنان بفروشید. انسان‌ ها در هر سن و جایگاهی عاشق شگفت زده شدن و غافلگیری هستند. برای این کار، لازم نیست جعبه‌ های عجیبی تدارک ببینید؛ می‌ توانید یک سلاح و یک قلم از لوازم جانبی را در یک بسته قرار داده و با قیمتی مناسب به فروش بگذارید. اطمینان داشته باشید سرمایه گذاران زیادی این جعبه‌ ها را خریداری کرده و به روند IGO  بازی شما کمک خواهند کرد.

کلام آخر

امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. تعدادی از راه‌ های جذب سرمایه از طریق عرضه اولیه بازی IGO را در مقاله توضیح دادیم. قطعا با کمی فکر کردن و یافتن ایده‌ های نو می‌ توانید روش‌ های بازاریابی مختص خود را بیابید و در کوتاه‌ ترین زمان ممکن، به بهترین نحو سرمایه لازم برای توسعه بازی ویدئویی خود را جمع آوری کنید.

همچنین در این مقاله سعی کردیم یکی از پدیده‌ های تازه و چالش برانگیز اخیر، بازی‌ های ویدئویی مبتنی بر بلاک چین و به طور کلی عرضه اولیه بازی IGO  را از جهات مختلف بررسی کنیم و بهترین اقدامات ممکن در این زمینه را به شما پیشنهاد دهیم. در عصر فناوری همه چیز با سرعت باور نکردنی در حال تغییر و پیشرفت است؛ در این شرایط اگر بایستیم و در مقابل تحولات واکنش نشان ندهیم یا از تجربه‌ های جدید دوری کنیم، تنها خودمان از پیشرفت‌ های دنیا عقب مانده و مطمئنا زندگی سخت‌ تری خواهیم داشت. بنابراین بهتر است با مطالعه تازه ترین پیشرفت‌ ها به عنوان مثال بازی‌ های ویدئویی مبتنی بر فناوری بلاک چین و عرضه اولیه بازی اطلاعات خود را بالا برده و با دید باز از فناوری نهایت استفاده را ببریم.

Search
Generic filters
بدون دیدگاه
IGO
امتیاز دهید

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,216.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,904.29
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 43.33
cardano
Cardano (ADA) $ 0.535852
xrp
XRP (XRP) $ 0.382162
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.31
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071640
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.96
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.68