استخراج ارز دیجیتال

استخراج ارز دیجیتال به روش هیدروماینینگ و مزایای استخراج ارز دیجیتال

استخراج ارز دیجیتال روش های مختلفی دارد که امروزه به صرفه ترین روش استخراج ارز دیجیتال روش هیدروماینینگ است. هیدروماینینگ یکی از محبوب ترین روش‌های استخراج ارز دیجیتال است که به جای تمرکز بر استخراج ارز دیجیتال به شکل سنتی و استفاده از انرژی‌های فسیلی، با انرژی برق‌آبی به استخراج ارز دیجیتال میپردازد. در این روش از انرژی‌های پایدار آبی و سیستم‌های خنک‌کننده‌ی آبی برای استخراج  ارز دیجیتال با کارایی بالا استفاده می‌شود. معادن کریپتوکارنسی با استفاده از هیدروماینینگ می‌توانند فرآیند تایید معاملات و ایجاد کوین‌های دیجیتالی جدید را همزمان انجام دهند. این روش ماینینگ ارز دیجیتال نسبت به روش‌های دیگر ماینینگ ارز دیجیتال در عین مصرف کم انرژی، سودآوری بالایی دارد.

هدف از استخراج ارز دیجیتال به روش هیدروماینینگ

هدف اصلی از به کارگیری روش هیدروماینینگ در استخراج ارز دیجیتال ، تولید دستگاه ‌های کارآمدتر و به صرفه‌تر برای استخرج یا ماینینگ ارز دیجیتال است. این روش به دلیل به وجود آمدن مشکلاتی نظیر آلودگی هوا و محیط زیست و تولید گازهای گل‌خانه‌ای تغییردهنده‌ی آب و هوا به وجود آمد. روش فعلی ماینینگ، باعث ایجاد اثرات جبران ناپذیر بر روی محیط زیست می‌شود.

استخراج ارز دیجیتال

نحوه استخراج ارز دیجیتال یا ماینینگ ارز دیجیتال

ماینینگ رمز ارزها فرآیند ایجاد سکه‌های جدید و تائید تراکنش‌ها به صورت هم‌زمان است و تنها راه تولید ارزهای دیجیتال، ماینینگ یا استخراج آن‌هاست. هر کاربر می‌تواند با استفاده از تجهیزات مخصوص، عمل ماینینگ را انجام دهد. کاربران به طور دائمی در حال انتقال رمز ارزها از طریق فناوری بلاکچین هستند. تمامی معاملات انجام شده توسط بلاکچین در بازه‌های مشخص، در یک لیست یا یک بلوک جمع‌آوری می‌شوند. ماینرها این معاملات را  با حل معادلات پیچیده‌ی ریاضی تائید می‌کنند.

فرآیند محاسبه‌ی این معاملات، نیازمند قدرت محاسباتی بالایی‌ست و به همین دلیل برق زیادی مصرف می‌کند. مصرف این حجم از برق برای اکوسیستم خطرآفرین است. جالب است بدانید سال‌ها پیش ماینرها می‌توانستند با استفاده از کامپیوتر خانگی ماین کنند. اما با گذشت زمان و افزایش مقیاس عملیات، این امکان از بین رفته است. در 2 سال اخیر مزرعه‌هایی برای ماینینگ ارزهای دیجیتال به وجود آمده‌اند که در واقع، کارخانه‌هایی فوق قدرتمند برای ماینینگ و کسب سود برای ماینرها هستند.

ماینینگ ارز دیجیتال

نقش هیدروماینینگ در استخراج ارز دیجیتال

انرژی آبی یکی از موثرترین و کم هزینه‌ترین منابع انرژی تجدید پذیر در سطح جهان است. این منبع انرژی با محیط زیست سازگار است و خطری برای طبیعت و انسان ندارد. هیدروماینینگ، منبع انرژی‌ای سازگار با محیط زیست برای استخراج ارزهای دیجیتال فراهم می‌کند. به علاوه استفاده از آب برای خنک کردن تجهیزات معدن می‌تواند باعث کاهش هزینه‌ی برق تا ۸۵ درصد شود. استفاده از روش هیدرو ماینینگ از نظر زیست محیطی نیز بسیار حائز اهمیت است.

این روش باعث می‌شود تا بتوانیم از طریق منابع تجدید پذیر و بدون تولید گاز گلخانه‌ای خلق ثروت کنیم. از مزایای دیگر هیدروماینینگ می‌توان به افزایش قابلیت اطمینان، صرفه جویی در هزینه‌ها و عملکرد بهتر اشاره کرد. یکی از مضرات ماینینگ به روش سنتی، خرابی دستگاه‌های ماینینگ به دلیل داغ شدگی بیش از حد آن‌هاست. استفاده از سیستم‌های خنک‌ کننده‌ی آبی باعث کاهش میزان خرابی دستگاه‌ها می‌شود. عدم کارکرد دستگاه‌های ماینر در هر لحظه و هر ساعت موجب ضرر ماینرها می‌شود. اما استفاده از سیستم‌های خنک‌ کننده‌ی آبی، دمای دستگاه را در درجه‌ی مناسب تنظیم کرده و محیطی کارآمدتر را فراهم می‌کند. این وضعیت باعث می‌شود دستگاه‌ها با سرعت ثابت عمل ماینینگ را انجام دهند.

همچنین هیدروماینینگ با کاهش هزینه‌های برق مصرفی باعث افزایش سود جانبی برای سرمایه‌گذاران می‌شود. اگر زمینی وجود نداشته باشد، ماینینگ هم وجود نخواهد داشت؛ بنابراین انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک، ماینرها روش‌های سنتی ماینینگ را کنار گذاشته و از روش هیدروماینینگ استفاده کنند تا به زمین و محیط زیست آسیبی وارد نشود.

هیدروماینینگ | ارز دیجیتال

هیدروماینینگ، راهکاری بی ضرر برای محیط زیست

ماینینگ رمز ارز ها به روش سنتی، ابعاد وحشتناکی از مصرف انرژی را نشان می‌دهد. به طور مثال هر تراکنش اتریوم، 53 کیلووات ساعت انرژی مصرف می‌کند؛ در حالی که مصرف برق یک ماشین ظرف‌شویی در طول 1 سال، 288 کیلووات ساعت است. با این حساب انرژی حاصل از تراکنش 5 اتریوم می‌تواند به مدت یک سال ماشین ظرف‌شویی را روشن نگه دارد.

با این تفاسیر نمی‌توان انتظار داشت که ماینینگ ارز دیجیتال بدون مصرف انرژی انجام پذیرد. دلیل اصلی این موضوع، حفظ امنیت شبکه‌های زنجیره‌ی بلوکی‌ست. از دیدگاه محیط زیستی، مهاجرت ماینینگ فارم‌های بزرگ به دنیای هیدرو ماینینگ ضرورتی‌ست که علاوه بر کاهش قابل توجه هزینه‌ها، از آب خنک نیز برای خنک کردن دستگاه‌ها استفاده می‌کند.

استخراج ارز دیجیتال

تفاوت استخراج ارز دیجیتال با گذشته

واقعیت این است که روند کار استخراج ارز دیجیتال یا همان ماینینگ ارز دیجیتال هنوز همان است؛ اما در مقیاس عملیاتی بسیار بزرگ‌تری انجام می‌شود. با تکامل بازار ارز دیجیتال، استخراج‌کنندگان یا ماینرها ناگزیر به استفاده از سیستم‌ها و کارت گرافیک‌های بسیار قدرت‌مندتری برای پردازش سودآوری شدند.

همچنین هزینه‌ی استخراج به صورت شخصی و خانگی  بسیار گران شد و به همین دلیل دیگر گزینه‌ای عملی به حساب نمی‌آید. این موضوع همچنین نشان‌دهنده‌ی رشد انفجاری ماینینگ‌ها در سال‌های گذشته است. اگر این صنعت برای بقای خود به استفاده از انرژی حاصل از سوخت‌های فسیلی ادامه دهد، آسیب قابل توجهی به محیط زیست وارد می‌شود.

ماینینگ ارز دیجیتال | استخراج ارز دیجیتال | هیدروماینینگ

فواید استخراج ارز دیجیتال به روش هیدروماینینگ

استفاده از سیستم‌های خنک‌کننده‌ی آبی در فرآیند استخراج، تضمین می‌کند که سخت افزارهای ماینینگ و پردازنده‌ها با هزینه‌ای کم‌تر و در دمای عملیاتی امن نگهداری شوند. این امر باعث می‌شود که با حداقل زمان از دست رفته به دلیل خرابی، استخراج قابل اطمینان‌تری امکان‌پذیر باشد. همچنین مکانیزم‌های خنک‌کننده‌ی پیشرفته می‌تواند دمای پایین‌تری را حین تراکم بسیار بالای عملیات استخراج رمز ارز ها حفظ کند. بنابراین می‌توان تجهیزات استخراج را برای بالاترین توان استخراج ممکن با یک سرعت ثابت بهینه کرد.

برای استفاده از سیگنال های خرید و فروش ارز دیجیتال میتوانید از کانال رایگان سیگنال دهی ارز دیجیتال بایننس ایرانی استفاده کنید و از این بازار پر سود استفاده کنید و سرمایه خودتون رو چندین برابر کنید

Search
Generic filters

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,412.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,330.54
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 32.98
cardano
Cardano (ADA) $ 0.433945
xrp
XRP (XRP) $ 0.474397
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.30
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.061450
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 17.26
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011
terra-luna
Terra Luna Classic (LUNC) $ 0.000294
litecoin
Litecoin (LTC) $ 53.41