نقش فومو در ارزدیجیتال | سیگنال فروش بیت کوین | سیگنال ارز دیجیتال | تحلیل ارزهای دیجیتال

فومو چیست ؟ نقش فومو در بازار ارزهای دیجیتال

فومو چیست و تاثیر فومو در بازار ارز دیجیتال چیست ؟ شاید با شنیدن کلمه فومو به مغزتان فشار می آورید. و در لغت نامه ذهنتان به دنبال فومو چیست می گردید. اصطلاح فومو تقریبا از زمان پیدایش شبکه های اجتماعی علی الخصوص گوشی های هوشمند به کاربرده شد. و به معنی ترس جا ماندن از دنیا و عقب افتادن از بقیه افراد جامعه است.

فومو چیست و نقش فومو در بازار ارز دیجیتال

کسانی که دچار سندروم فومو می شوند. به طرز باور نکردنی خود را سرزنش کرده و فکر می کنند دنیا و همه آدم ها با سرعت و به مانند رودخانه در حرکتند و بالعکس خود را در حالت سکون و سکوت تصور می کنند.

با فراگیر شدن اینترنت و گوشی های هوشمند که همیشه و همه جا در دسترس است. استرس و اضطراب افراد به طرز قابل توجهی بالا رفته و افراد بسیاری به این سندروم دچار شده اند.

فومو چیست تاثیر فومو در بازار ارز دیجیتال

به طوری که افراد چه در محل کار و چه در اماکن عمومی و اتوبوس ها و مترو و حتی خطرناک تر از همه در پشت فرمان اتومبیلشان. و از همه شگفت انگیزتر در تفریحگاه ها و اماکن تفریحی و حتی در رختخواب تا پاسی از شب به دنبال وب گردی در شبکه های اجتماعی هستند.

آری به راستی فومو چیست. که تقریبا همه ما دچار این سندرم شده ایم و با چک کردن گوشی و ایمیل خود، به خیال آن که شاید پیامی داشته باشیم. خود را آزار می دهیم. فومو حتی با چک کردن مداوم عکس های صفحات دوستانمان خود را نشان می دهد.

فومو چیست نقش فومو در بازار ارز دیجیتال

تاثیر فومو در بازار ارز دیجیتال

حالا که فهمیدیم فومو چیست. بیایید تاثیر آن را بر بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال بررسی کنیم. فومو در بازارهای مالی عامل ترس از جا ماندن از سود و یا ترس از دست دادن سود می باشد. همان ترسی که در سال 1399 شمسی باعث به هم ریختن بازار بورس و فرابورس ایران شد.

بعد از پیچیدن خبر سود دوستان و همسایگان، افراد به دلیل ترس جا ماندن از سود. بدون کسب دانش کافی و مشاوره افراد ناآگاه، بی محابا اقدام به خرید سهام کردند. و بلافاصله بعد از تشکیل اولین صف فروش. اقدام به فروش سهام کردند. و ضررهای جبران ناپذیری را هم به خود و هم به دیگران تحمیل کردند.

در این میان افرادی هم به دلیل فومو یا ترس از دست دادن سود با وجود سقوط بورس هم چنان سهام خود را نگه داشتند و ارزش سرمایه خود را پایین آوردند.

فکر کنم همه ما تاثیر فومو در بازارهای مالی را تجربه کرده ایم. اما در این میان افرادی نیز بودند که با وجود اینکه دانش کافی نداشتند. اما سودهای کلان از خرید و فروش به موقع سهام بردند و توانستند ارزش سرمایه خود را حفظ کرده و یا حتی بیشتر کنند.

فومو چیست نقش فومو در بازار ارز دیجیتال

کنترل فومو در بازار ارزهای دیجیتال

تاثیر فومو در بازار ارزهای دیجیتال بسیار حیاتی تر است. زیرا تجربه نشان داده که بیشترین سودها و حتی ضررها در این بازار به دست آمده است.

ارز دیجیتال بیت کوین با اینکه در سال 2009 تا سال 2010 زیر یک دلار معامله می شد. اما به یک باره در سال 2011 به 32 دلار رسید. این افزایش ناگهانی سبب  محبوبیت بیت کوین در بین افراد شد و بازار را برای ورود سرمایه گذاران جدید باز کرد.

در این میان بازار به دنبال بهانه بود. تا از این ارز برای صعود سرمایه گذاران استفاده کند. و با انتشار یک خبر از مواد دارویی و یا خبر خرید یک تهیه کننده فیلم و سریال از بیت کوین قیمت آن به شدت افزایش یافت. و سرمایه گذاران و استخراج کنندگان به ارزش سال های بعدتر این ارز دیجیتال امیدوارتر شدند.

به طوری که در سال 2011 قیمت بیت کوین از 0.30 دلار به 29.60 دلار افزایش یافت و این افزایش قیمت ناگهانی و یک ساله تاثیر فومو در بازار ارزهای دیجیتال بود.

البته افرادی هم در این بازار ضرر کرده اند. در حقیقت آن ها همان افرادی هستند. که بدون داشتن تجربه پا در این عرصه گذاشتند. اما اکنون تیم کریپتو اکسیر با تحلیل های دقیق و سیگنال های معتبر در کانال VIP خود. شما را در این بازار تنها نگذاشته و برای رسیدن به قله های موفقیت شما را همراهی خواهند کرد. و تاثیرات فومو در معاملات شما را کمرنگ خواهند کرد.

 

نقش فومو در ارزدیجیتال | سیگنال فروش بیت کوین | سیگنال ارز دیجیتال | تحلیل ارزهای دیجیتال

فومو چیست و نقش آن در بازار ارزهای دیجیتال

در این بخش از مقاله سعی داریم به نقش فومو در بازار ارزهای دیجیتال بپردازیم. فومو در ارزهای دیجیتال سبب سردرگمی افراد شده و آن ها را به تصمیمات عجولانه و خریدهای شتابزده و بدون تفکر وادار می کند.

بنابراین قیمت ها به شدت افزایشی شده و سرمایه گذاران را به شدت برای خرید وسوسه می کند. اما خطر از این جا آغاز می شود که پس از فروکش کردن فومو. قیمت ها از قله به یکباره به کف سقوط می کنند. البته کسانی که با تکیه بر علم و آگاهی خود و یا افراد با تجربه پا به این عرصه گذاشته اند و در کف خرید کرده اند.

ارز خود را نزدیک قله به افراد تازه وارد و مبتدی و البته بی تجربه خواهند فروخت. و اکنون این افراد ثروت خود را از بازار بیرون کشیده و در کنجی به دنبال فرصت ورود بعدی نشسته اند.

البته در این بین کسانی هم هستند. که شتابزده و بدون دانش کافی ارز خریده اند. این افراد (جز در موارد شانسی) اکثرا در قله می خرند. و با افت شدید قیمت مواجه می شوند ودیگر ارز دیجیتال آنها خریداری ندارد، تا این که قیمت به کف برسد.

فومو چیست

نتیجه گیری درباره فومو چیست و تاثیر فومو در بازار ارز دیجیتال

درباره نقش فومو در بازار ارزهای دیجیتال باید به این نکته اشاره کنیم. که فومو باعث می شود تا افراد با تجربه و حتی افراد مبتدی که با کریپتو اکسیر همراه هستند. و با تحلیل ها و سیگنال های حرفه ای این تیم پیش می روند. راه خود را از بقیه جدا کرده و مرزهای موفقیت را به سهولت پشت سر بگذارند. و این همان چیزی است که تاثیر فومو را در بازار ارزهای دیجیتال پررنگ تر می کند.
فومو یکی از علت های شکست مردم در بازار ارزهای دیجیتال است. چون نوسانات بسیار زیادی دارد که به خاطر ترس از جا ماندن از سود به افراد دست می دهد.

در اصطلاح به این ترس فومو گفته می شود. اما دیگر جای نگرانی نیست افراد علاقه مند به این بازار می توانند. با عضویت در کانال VIP سیگنال دهی ارز دیجیتال کریپتو اکسیر بدون استرس و نگرانی با خیال راحت بهترین سیگنال ها را دریافت کرده. و سود خود را از این بازار برداشت کنند.

Search
Generic filters
2 دیدگاه
مقالات ارز دیجیتال
5/5 - (1 امتیاز)

پست های مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,412.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,330.54
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 32.98
cardano
Cardano (ADA) $ 0.433945
xrp
XRP (XRP) $ 0.474397
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.30
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.061450
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 17.26
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011
terra-luna
Terra Luna Classic (LUNC) $ 0.000294
litecoin
Litecoin (LTC) $ 53.41