همه چیز در رابطه با بیت کوین

آیا پایان عمر بیت کوین به زودی فرا خواهد رسید؟

پایان عمر بیت کوین همواره یکی از مواردی است که برای تریدرها و سایر افراد عادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، مبهم می‌باشد. آنچه که باعث اهمیت این موضوع برای کاربران شده، سودی است که از طریق استخراج بیت کوین بدست می‌آورند.

همانطور که می‌دانید، دست‌آورد استخراج بیت کوین، چند برابر کارمزدی است که پیش از استخراج، پرداخته می‌شود. هنگامی که فعالیت بیت کوین به پایان برسد و دیگر امکان استخراج آن وجود نداشته باشد، تنها کارمزد است که باقی خواهد ماند.

اگر علاقه به موضوع استخراج بیت کوین دارید حتما این مقاله را بخوانید : چطور بیت کوین استخراج کنیم؟

پیش بینی های غیرمنتظره در مورد پایان عمر بیت کوین

برخی از بزرگ‌ترین اقتصاددان‌های جهان در مورد پایان عمر بیت کوین نظریه های مختلفی ارائه داده‌اند. برخی پیش بینی کرده‌اند که رشد زیاد اخیر بیت کوین، می‌تواند نشانه‌ای از سقوط یکباره این ارز و نصف شدن قیمت آن باشد.

در یک نگاه قدیمی‌تر، این تصور وجود داشت که ممکن است به علت عدم وجود پشتوانه بانک مرکزی و یا یک سازمان رسمی، ارزش این ارز دیجیتال بشدت سقوط کرده و به نوعی آغازی باشد برای پایان عمر بیت کوین!

فلسفه بیت کوین

آیا پایان فعالیت ارز دیجیتال بیت کوین دروغی بزرگ است؟

در همین راستا برخی دیگر از صاحب نظران انتقادات جالبی درباره پایان عمر بیت کوین دارند. آن‌ها ادعا دارند که اولین رسالت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و بسیاری دیگر از ارزها، حل مشکلات مربوط به تراکنشات است. از آنجا که همواره تراکنش‌هایی در دنیا وجود دارد، این ارز نیز باید در کنار این تراکنش‌ها، رشد و گسترش پیدا کند.

برای خرید اشتراک سیگنال ارزدیجیتال کلیک کنید.

حضور گسترده سرمایه‌داران بزرگ در زمینه خرید و فروش بیت کوین، می‌تواند ضامن تداوم فعالیت این شبکه باشد. بسیاری از سرمایه داران، منابع مالی خود را وارد این کسب و کار کردند که این حضور گسترده، نشان از اعتماد آن‌ها به دوام ارزهای دیجیتال دارد.

منظور اصلی از پایان عمر پادشاه ارزهای دیجیتال چیست؟

جالب است بدانید که اصلی‌ترین مفهومی که پشت جمله پایان عمر بیت کوین وجود دارد، اتمام 21 میلیون بیت کوینی است که در ابتدای کار به عنوان ظرفیت پایانی این ارز معرفی شد.

پیش بینی‌ها حاکی از آن است که سال 2140، زمان پایان یافتن ظرفیت تعیین شده‌ی ارز دیجیتال بیت کوین خواهد بود و دیگر بیت کوینی وجود نخواهد داشت که بتوان آن را استخراج کرد. بلکه از آن به بعد تنها خرید و فروش بیت کوین‌ها، و دریافت کارمزد باقی خواهد ماند.

علت محبوبیت بیت کوین را در این مقاله بخوانید : کلیک کنید.

مزایا و معایب ییت کوین

هر چند که امروزه ارزش این کارمزدها چندان زیاد نیست، اما احتمال افزایش ارزش آن در سال‌های پایانی استخراج بیت کوین، بسیار زیاد می‌باشد.

تاکنون تقریبا 10 درصد از کل ظرفیت نهایی تعین شده این ارز باقی مانده است. همین مشخص بودن میزان بیت کوین‌های قابل استخراج و تفاوت آن‌ها با اسکناس‌های عادی، از دلایل محبوبیت ارز دیجیتال است.

برخی از مشاوران اقتصادی بر این باورند که اگر بیت کوین سیستم شبکه‌ای خودش را تغییر بدهد، می‌تواند دوام خودش را تضمین کند. برخی از نظرات وجود دارند که مبنی بر تبدیل این ارز دیجیتال به وسیله‌ای برای حفظ ارزش دارایی هستند.

در تمام این نظرات به نوعی بر تغییر عملکرد سیستم بیت کوین به سمتی که موافقت حداکثری را جذب کند، تاکید کرده‌اند. این نظرات برای ارتقاء عملکرد این ارز پیش از پایان عمر بیت کوین اشاره دارند.

آیا امکان افزایش ظرفیت 21 میلیونی بیت کوین وجود دارد؟

همانطور که می‌دانید، در چند ماه اخیر قیمت بیت کوین رشد زیادی روبرو بوده و از طرفی میزان استخراج بیت کوین نیز محدود شده است. این عوامل باعث شده‌اند که شاهد افزایش سرمایه‌گذاری در این زمینه باشیم.

از مطالب بالا نتیجه گرفته می‌شود که سرمایه گذاران قدرتمندی به این بازار ورود پیدا کرده‌اند. مهم‌ترین مانع برای افزایش ظرفیت بیت کوین به بیش از 21 میلیون، همین سرمایه‌داران بزرگ هستند. استخراج بیشتر بیت کوین به نوعی باعث ضرر این سرمایه‌داران  خواهد شد.

قابل ذکر است که حتی با وجود این افزایش سرمایه‌گذاری‌ها و تعداد بیت کوین‌های استخراج شده، هنوز هم شبکه این ارز دچار نوعی بی اعتمادی است. این موضوع بیشتر به خاطره عدم وجود پشتوانه بانک مرکزی می‌باشد.

آینده بیت کوین

چرا تا به حال ظرفیت 21 میلیونی بیت کوین به پایان نرسیده است؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، میزان بیت کوین‌های قابل استخراج، مشخص شده است. اما سوالی که پیش می‌آید این است که چرا با وجود استقبال‌های گسترده درباره ارز دیجیتال بیت کوین، همچنان شاهد وجود 10 درصد از این ارز و کاهش استخراج آن شده‌ایم؟

به مرور زمان، ماینرها و تریدرها با دشواری‌های بیشتری طی فرآیند استخراج بیت کوین روبه‌رو شدند و این رویه هنوز هم ادامه دارد. در واقع معادلاتی که باید توسط کاربران صورت بگیرد تا بیت کوین استخراج شود، همواره سخت و سخت‌تر می‌شود.

این اتفاق با ورود سرمایه گذاران و افراد جدید به بازار خرید و فروش بیت کوین صورت گرفت. در واقع با افزایش سختی شبکه، میزان پاداش دریافتی شما نیز کاهش پیدا می‌کند.

برای مقابله با این شرایط، در مرحله اول باید سیستم و تجهیزاتی که برای سرمایه گذاری در اختیار دارید را بیشترکنید. همچنین افزایش سرمایه گذاری نیز کلیدی اساسی در این مرحله است. با نظر به شرایطی که بررسی کردیم، مدت زمان استخراج بیت کوین بسیار بالا می‌رود.

با توجه به تمام توضیحاتی که در بالا گفته شد، برای استخراج تعداد بیت کوین باقی مانده که 3 میلیون است، فرصتی حدود 100 سال لازم است. البته این مدت زمان تا حد زیادی به پیشرفت تکنولوژی وابسته می‌باشد. هر چقدر سیستم‌های تحت کنترل تریدرها ارتقاء پیدا کنند، میزان استخراج نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

کدام ارز دیجیتال رقیب قدرتمند بیت کوین است؟

برای پاسخ این سوال، ابتدا یکی از ارزهای دیجیتال نوین و نوظهور را به شما معرفی می‌کنیم. این ارز بیت کوین کش نام دارد. بیت کوین کش به نوعی جوان‌ترین عضو خانواده بیت کوین شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال جدید، توانسته در بسیاری از موارد موقعیت و خدمات بهتری نسبت به بیت کوین اصلی ارائه دهد.

برخی از جذاب‌ترین ویژگی‌های بیت کوین کش، کارمزد بسیار کمی است که از کاربران دریافت می‌کند. این رمز ارز دیجیتال توانسته با سرعت بسیار بالایی که دارد، کاربران بسیاری را مجذوب خود کند. این رمز ارز جدید تنها کمی پس از اینکه به بازارها عرضه گردید، مورد توجه و استقبال قرار گرفت.

بسیاری از متخصصان معتقدند که شاید در حال حاضر بیت کوین کش نتواند به ارزش بیت کوین برسد، اما در نزدیکی زمان پایان عمر بیت کوین ، ممکن است اصلی‌ترین گزینه برای جایگزینی باشد.

پادشاه رمزارزها

بازار بیت کوین در حال حاضر در چه وضعیتی قرار دارد؟

هر چند که زمزمه‌هایی در مورد پایان عمر بیت کوین به گوش می‌رسد، تریدرها و سرمایه گذاران همواره در حال استخراج این ارز دیجیتال هستند. حتی در برخی موارد این احتمال در نظر گرفته می‌شود که اگر عمر این استخراج 21 میلیونی به پایان برسد، بسیاری از تریدرها و ماینرها به ادامه کسب درآمد از طریق بازار ارزهای دیجیتال بپردازند.

ارز دیجیتال بیت کوین در حال حاضر رقیبی بی‌همتا در زمینه ارزهای دیجیتال است. بیت کوین از لحاظ قیمت و محبوبیت در میان تریدرها، حرف اول را می‌زند. امروزه دومین ارز پرطرفدار دنیا که همان اتریوم است، اختلاف زیادی با بیت کوین دارد.

یکی از مواردی که با توجه به زمان‌گیر بودن استخراج هر یک بیت کوین وجود دارد، بحث انتخاب استخراج یا خرید بیت کوین برای سرمایه گذاری است. در نظر داشته باشید که تامین هزینه استخراج بیت کوین و تامین دستگاه‌ها و ابزارهای مورد نیاز، در صورت خرید بیت کوین، وجود نخواهد داشت.

به خاطره مواردی که در بالا اشاره شد، پیشنهاد می‌شود که برای سرمایه گذاری در این زمینه، خرید بیت کوین را نسبت به استخراج آن در اولویت قرار دهید؛ چرا که حتی در هنگام پایان عمر بیت کوین نیز تنها راه برای سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال، خرید آن خواهد بود.

Search
Generic filters
2 دیدگاه
بیت کوین
امتیاز دهید

پست های مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,403.21
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,328.41
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 33.05
cardano
Cardano (ADA) $ 0.434218
xrp
XRP (XRP) $ 0.476084
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.31
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.061761
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 17.25
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011
terra-luna
Terra Luna Classic (LUNC) $ 0.000299
litecoin
Litecoin (LTC) $ 53.49