دوج کوین | ارز دیجیتال | سیگنال ارز دیجیتال

دوج کوین در آینده جای بیت کوین را خواهد گرفت! (از افسانه تا حقیقت)

دوج کوین نوعی ارز دیجیتال است که این روزها نام آن زیاد شنیده می‌شود. دوج کوین در  ابتدا صرفاً جنبه سرگرمی داشت و شت‌ کوین خطاب ‌می‌شد اما با گذشت زمان محبوب شد. در حال حاضر با نام دوج‌ کوین (Dogecoin) در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال شناخته‌ می‌شود.

امروزه بازار ارزهای دیجیتال بسیار داغ است و در حال طی کردن یک روند صعودی بسیار قدرتمند می‌باشد. این روند به گونه‌ای می‌باشد که طی ماه‌های اخیر قیمت اکثر ارزهای شناخته شده‌ی بازار چندین برابر شده است. رشد خرید و فروش ارز دیجیتال به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد، مهمترین دلیل آن تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال می‌باشد.

اما برخی از آن‌ها تحت تاثیر جو حاضر و همسو با دیگر ارزها وارد این روند صعودی شده‌اند. ما دراین مقاله قصد داریم به معرفی ارز Dogecoin، تاریخچه آن و دلیل محبوبیتش بپردازیم. دوج کوین چیست؟ و چگونه محبوب شد؟ آیا تاریخچه دوج کوین را می‌دانید؟ برای شناخت این ارز، دلیل محبوبیت و تاریخچه‌ی آن تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

دوج کوین | ارز دیجیتال | سیگنال ارز دیجیتال

شت کوین قدیم، دوج کوین امروز، بیت کوین آینده:

در اواخر سال ۲۰۱۳ دو شخص با نام‌های پالمر جکسون و بیلی مارکوس با هدف شوخی و سرگرمی دوج کوین را به وجود آوردند. پالمر مدیر بازاریابی محصولات adobe و بیلی مارکس مهندس نرم افزار بودند.  این کوین در ابتدا به قدری غیرجدی و بی مصرف بود که آن را شت کوین می‌نامیدند.

این پروژه‌ بر اساس میم طنز محبوبی بنا نهاده شد که محوریت آن سگ ژاپنی شیبا اینو بود. میم‌ها در واقع عکس‌ها و فیلم‌های جذاب و خنده‌داری هستند که به سرعت محبوب و منتشر می‌شوند.

سپس بنیان‌گذاران Dogecoin تصمیم عجیبی گرفتند و ۱۰۰ میلیارد از کل این کوین را عرضه کردند. دلیل این اقدام این بود که دوج کوین به عنوان ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری تلقی نشود. آن‌ها حتی قصد داشتند محدودیت استخراج را بردارند تا این کوین جدی گرفته نشود.

دوج کوین | ارز دیجیتال | سیگنال ارز دیجیتال

وضعیت استخراج امروزه دوح کوین

اما امروزه در هر سال می‌توان تعداد واحدهای محدودی Dogecoin استخراج کرد. یکی دیگر از اقداماتی که برای جلوگیری از استفاده این توکن به عنوان راهکار پرداخت بلند مدت انجام‌ دادند، این بود که به ماینرها اجازه می‌دادند به طور تصادفی صفر تا هزاران کوین را به صورت رایگان استخراج نمایند.

این کار باید باعث ناامیدی ماینرها از این کوین به عنوان ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری می‌شد اما چنین نبود. طولی نکشید که تعداد بازدیدها و کاربران وب‌سایت رسمی دوج کوین به مقدار قابل توجهی افزایش یافت.

Dogecoin که در ۶ دسامبر ۲۰۱۳ بنا شد درآن زمان جدی گرفته ‌نمی‌شد اما به ‌سرعت مورد توجه قرارگرفت و شناخته‌تر و محبوب‌تر ‌شد. به طوری که در روز ۲۵ دسامبر  ۲۰۱۳ با یک هک بسیار بزرگ مواجه شد. در این هک که کریسمس دوج کوین نام گرفت ۱۱ میلیون دوج کوین به سرقت برده شد.

پس از این سرقت و هک فجیع، انجمن شیبز با هدف کمک به قربانیان این سرقت شکل گرفت. چند هفته پس از تشکیل این انجمن ۱۵ میلیون از این ارز دیجیتالی برای کمک به قربانیان جمع آوری شد. این همدلی و اقدام سخاوتمندانه بسیار مورد توجه جامعه قرار گرفت و باعث محبوبیت این ارز دیجیتال شد. با محبوب شدن این ارز دیگر آن را شت کوین خطاب نمی‌کردند بلکه همان Dogecoin نامیده می‌شد.

تا به ‌امروز نیز این ‌ارز را با نام دوج کوین می‌شناسند و مسلماً در آینده خرید و فروش ارز دیجیتال، آن را کوین خطاب خواهیم ‌کرد. علت این محبوبیت و پیشرفت سریع در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال چه بود؟ آیا خرید و فروش سیگنال ارز دیجیتال برای دوج کوین، مناسب است؟

برای رسیدن به پاسخ این سوالات باید تاریخچه‌ی آن بررسی شود.

دوج کوین | ارز دیجیتال | سیگنال ارز دیجیتال

چرا دوج کوین محبوب شد؟ دلایل محبوبیت این ارز دیجیتال چه بود؟

یک سال بعد از ایجاد دوج کوین (۲۰۱۴) کاربران آن به ‌فکر اثبات کاربردی بودن آن در دنیای واقعی افتادند. برای این منظور کاربران و جامعه‌ی مشتاق Dogecoin، دوج‌ها را برای ارائه کمک‌های مردمی جمع‌آوری کردند.

این کمک‌ها در ابتدا برای حمایت از خیریه و اهداف ورزشی صورت گرفت و بعدها گسترش بیشتری پیدا کرد. این شروعی بود برای مورد توجه قرار گرفتن و محبوبیت ارز دیجیتال دوج کوین. برخی از این کمک‌ها که به واسطه جمع آوری دوج انجام شد عبارت اند از:

  • اولین جنبش درسال ۲۰۱۴ به جمع آوری ۳۰۰۰۰ دلار برای کمک به تیم سورتمه‌سُری جامائيکا جهت شرکت در المپیک روسیه منجر شد. رسانه‌های خبری بسیاری همچون بیزنس اینسادر، گاردین و واشنگتن پست به انتشار این ‌جریان به دیگر کشورها کمک کردند.
  • در فوریه ۲۰۱۴ نیز ۳۰۰۰۰دلار توسط این انجمن برای کمک به خیریه 4paws for ability  جمع آوری شد. این مؤسسه خیریه سگ‌های خدماتی را جهت کمک به کودکان با بیماری خاص در اختیار آن‌ها قرار می‌داد.
  • درمارس ۲۰۱۴ حدود ۵۰۰۰۰ دلار توسط این انجمن برای کمک به خیریه‌ ساخت تاسسیات تصفیه آب کنیا جمع‌آوری شد.
  • اولین باری که این پروژه به صورت مستقیم و فیزیکی تبلیغ می‌شد در یک رویداد ورزشی بود. به این‌صورت که برای کمک به مسابقات اتومبیل‌رانی خودروهای استوکی به‌نام جاش وایر، پستی درقسمت ردیت کانال دوج کوین منتشر شد. به ‌واسطه این پویش جامعه Dogecoin ۵۵۰۰۰ دلار دوج را برای کمک به این مسابقات اهدا ‌کردند و اسپانسر برتر آن شدند.
پروژه‌ای به نام Doge TipBot

یکی دیگر از اقداماتی که باعث گسترش و محبوبیت دوج کوین شد ایجاد پروژه‌ای به نام Doge TipBot  بود. این پروژه به کاربران اجازه‌ی انجام تراکنش‌های خرد برای انتشار محتوای مورد علاقه‌شان را می‌داد. درنتیجه کاربران تشویق به استفاده ‌از این سرویس و دوج کوین ‌می‌شدند، همچنین افراد زیادی به سمت ارزهای دیجیتال جذب شدند.

شما برای کسب پرسودترین سیگنال ارز دیجیتال دوج کوین، باید مبلغی را به عنوان حق عضویت به یک تامین کننده سیگنال ارز دیجیتال پرداخت کنید.

دلیل دیگری که باعث محبوبیت جهانی دوج کوین در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال و بین مردم شد، حمایت سلبریتی‌ها و افراد مشهور از این کوین بود. افراد مشهوری همچون کارول باسکین، جن سیمونز، کای گرین، مارک کوبان، لیل یاچی و… از جمله حامیان این ارز دیجیتال بودند.

به مرور زمان تعداد این افراد بیشتر می‌شد و باعث مورد توجه قرار گرفتن Dogecoin در بین مردم شد. ثروتمندترین و مشهورترین شخصی که بیشترین تاثیر را در محبوبیت دوج کوین داشته مدیر عامل تسلا یعنی ایلان ماسک می‌باشد. اما ایلان ماسک چگونه توانست لقب تاثیرگذارترین شخص در محبوبیت و رشد Dogecoin را به خود اختصاص دهد؟

دوج کوین | ارز دیجیتال | سیگنال ارز دیجیتال

از ورشکستگی جاش موهلند تا مدیر عاملی ماسک و رشد ۸۰۰ درصدی دوج کوین:

در سال ۲۰۱۷ خالق پروژه Doge Tip Bot یعنی جاش موهلند در ردیت سایت رسمی دوج کوین اعلام ورشکستگی کرد. او در ردیت عنوان‌ کرد که این پروژه را بابت هدردادن دوج کوین‌های نگهداری‌ شده در پلتفرم تعطیل کرده ‌است. دلیل بر باد دادن دوج کوین‌ها را مخارج و هزینه‌های عملیاتی پروژه و پرداخت بدهی‌های خود اعلام نمود. اما این پایان داستان دوج کوین نبود.

در سپتامبر ۲۰۱۸ ایلان ماسک برای اولین بار با دوج کوین ارتباط برقرار کرد و به این ارز دیجیتال جذب شد. سپس ماسک با خالق Dogecoin یعنی جکسون پالمر برای جلوگیری‌ از اقدام ربات‌های کلاهبردار مشورت و درخواست کمک کرد.

این ربات‌های کلاهبردار با جا زدن خود به ‌جای ماسک اقدام به سرقت ارزهای دیجیتال دیگران می‌کردند. ۷ ماه بعد، ایلان ماسک در یک نظرسنجی به نام (دروغ اول آوریل) به عنوان مدیر عامل دوج کوین انتخاب شد. پس از این اتفاق ماسک اعلام کرد که: ((Dogecoin می‌تواند ارز دیجیتال مورد علاقه من باشد. کوین واقعاً اتفاق جالبی است.)

ماسک در توییت‌های متعددی به حمایت‌ از این ارز دیجیتال پرداخت و این آغازی بود برای رشد پی‌درپی دوج کوین.

دوج کوین | ارز دیجیتال | سیگنال ارز دیجیتال

سگ‌ها می‌ترکانند… آن‌ها بهترین کوین را دارند

او در مارس ۲۰۲۰ توییتی با این مضمون انتشار کرد: ((سگ‌ها می‌ترکانند… آن‌ها بهترین کوین را دارند.)) پس‌از گذشت ۴ ماه از این توییت برای ۴۶.۹میلیون دنبال‌کننده‌ خود یک میم دوج کوین را با زیرنویس (این اجتناب پذیر است)منتشر کرد. همچنین دراواخر سال ۲۰۲ با انتشار (یک کلمه: دوج) در توییتر باعث شد در ۲۰ دسامبر۲۰۲۰ قیمت‌ها ۲۵درصد رشد کنند.

ماسک در جای دیگری به شوخی عنوان کرد که ممکن است روزی دوج کوین ارز رسمی مریخ شود. تمام این‌ها باعث می‌شد هر روز افراد بیشتری به این ارز دیجیتال روی بیاورند و جذب آن شوند. اما اوج کار در ژانویه ۲۰۲۱ در میان هیاهوی بازار سهام وال استریت بتز که بازارهای مالی سنتی را فرا گرفته بود، اتفاق افتاد. ماسک توییتی منتشر کرد که مربوط به عکس یک سگ بر روی جلد مجله Dogue  بود.

با انتشار این توییت قیمت Dogecoin ۸۰۰ درصد افرایش یافت، قیمتش به ۰۸/۰ دلار رسید و رکورد جدیدی به ثبت رساند. پس از آن اتفاق شوکه کننده، مسیر رشد دوج کوین همچنان ادامه دارد. دوج کوین هر روزه کاربران زیادی را به خود جذب می‌کند. امروزه سیگنال ارز دیجیتال زیادی در این زمینه خرید و فروش می‌شود.

دوج کوین | ارز دیجیتال | سیگنال ارز دیجیتال

خرید و فروش دوج کوین:

ممکن ‌است برخی‌از شما مخاطبان عزیز بعداز خواندن این مقاله به فکر خرید و فروش این ارز دیجیتال افتاده باشید. اما آیا تجربه و علم این کار دارید؟ اگر به فکرسودهای کلان از خرید و فروش ارز دیجیتال مانند Dogecoin هستید پیشنهاد ما به‌ شما تیم بایننس ایرانی است. تیم مجرب بایننس ایرانی با تکیه ‌بر علم و تجربه‌ی خود، شما را در این مسیر راهنمایی و کمک کند.

جمع‌بندی:

باتوجه به تمام مطالبی که گفته‌شد می‌توان نتیجه گرفت که مردم توجه ویژه‌ای به موضوعات طنز و اقدامات انسان‌دوستانه دارند. طنز گونه بودن این پروژه و مفید بودن آن برای مردم و کاربران در کنار حمایت افراد مشهوری مانند ایلان ماسک دلایلی برای پیشرفت و محبوبیت این ارز دیجیتال بود. به‌ این ترتیب، برخلاف انتظارت دوج کوین به ‌قدری بزرگ شد که امروزه کنترل آن بسیارسخت است و هر روز محبوب‌تر می‌شود. برای اطلاع از ارز های دیجیتال آینده دار میتونید با عضویت در کانال سیگنال دهی بایننس ایرانی از این پتانسیل بازار با آسودگی خاطر استفاده کنید.

Search
Generic filters
بدون دیدگاه
دوج کوین
امتیاز دهید

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,403.21
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,328.41
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 33.05
cardano
Cardano (ADA) $ 0.434218
xrp
XRP (XRP) $ 0.476084
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.31
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.061761
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 17.25
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011
terra-luna
Terra Luna Classic (LUNC) $ 0.000299
litecoin
Litecoin (LTC) $ 53.49