واریز و برداشت صرافی های ارز دیجیتال ایرانی

سقف واریز و برداشت صرافی های ارز دیجیتال ایرانی

در رابطه با سقف واریز برداشت صرافی های ایرانی در ابتدا قابل ذکر است که صرافی‌ها به عنوان متولیان قانونی جهت تبدیل یک ارز به سایر ارزها، روزانه مقادیر قابل توجهی پول فیزیکی یا دیجیتالی را جا‌به‌جا می‌کنند و از این طریق و با دریافت مبلغی به عنوان کارمزد کسب درآمد می‌کنند.

در واقع عملکرد صرافی‌ها باید زیر نظر و مطابق با دستورالعمل‌های بانک مرکزی ایران باشد. البته غیر از صرافی‌ها طی دو سال اخیر به دلیل نیاز به  پرداخت‌های الکترونیک در بستری امن نهادهای جدیدی تحت عنوان پرداخت یاری زیر نظر بانک مرکزی نیز شروع به فعالیت کرده‌اند که آن‌ها نیز باید از دستورالعمل‌های این بانک پیروی کنند.

با توجه به این پیش درآمد لازم به ذکر است که بانک مرکزی ایران در ۱۳ تیرماه ۱۴۰۱ بخش نامه‌ای جدید جهت میزان سقف واریز یا برداشت از پرداخت یار را صادر کرده ‌است که برای کلیه این نهادها لازم الاجرا می‌باشد.

طی این دستورالعمل از تاریخ مذکور سقف واریز یا برداشت برای هر حساب بانکی یا شماره شبا تنها ۱۰۰ میلیون تومان در روز خواهد بود.

بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی کدام اند؟ کلیک کنید!

این اطلاعیه تمام صرافی‌های ایرانی و کاربران آن‌ها را که به شرکت‌های پرداخت یاری متصل هستند را به طور مستقیم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

روش های واریز یا برداشت بیشتر از سقف تعیین شده؟

حال پرسشی که به احتمال زیاد برای شما هم بوجود آمده باشد، این است که افرادی‌ که قصد واریز یا برداشت بیش از این مبلغ را دارند چه باید بکنند؟ ظاهرا برای رفع این مشکل تنها دو راه وجود دارد.

  • استفاده از چند شماره شبا جهت واریز یا برداشت
  • انجام تراکنش‌ها با فاصله حداقل ۲۴ ساعت در روز( طی چند روز متوالی)

نکته مهم در مورد این بخش‌ نامه آن است که صرافی‌ها نقشی در تعیین این سقف نداشته‌اند و این محدودیت برای شرکت‌های پرداخت یاری از سوی بانک مرکزی تعیین شده‌است. البته بالطبع کلیه موسسات در ارتباط با این نهادها که صرافی‌ها را نیز شامل می‌شود تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ بنابراین اکثر صرافی‌ها از طریق اطلاعیه‌ این موضوع را برای کاربران خود شفاف سازی کرده‌اند.

Search
Generic filters

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,236.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,909.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 44.13
cardano
Cardano (ADA) $ 0.564024
xrp
XRP (XRP) $ 0.377542
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.88
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.079643
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.10
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000016
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.25