سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم

سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم و داستان پیدایش اتریوم کلاسیک

سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم و داستان تبدیل شدن ارز دیجیتال اتریوم به اتریوم کلاسیک چه بود ؟  داستان پیدایش اتریوم از سال ۲۰۱۳آغاز شد و پس از یک هک بزرگ در سال ۲۰۱۶ اتریوم جدیدی به‌وجود آمد. در این هنگام ارز دیجیتال اتریوم قبلی را اتریوم کلاسیک نامیدند و اتریوم جدید با نام اتریوم شناخته شد. اما ایا این داستان یک نوع سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم برای ما محسوب میشود ؟در این مقاله قصد داریم ماجرای پیدایش ارز دیجیتال اتریوم و تفاوتش با اتریوم کلاسیک را بررسی کنیم. و در انتها ببینیم آیا از این اتفاق به عنوان یک سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم میتوان کمک گرفت یا خیر پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

اولین سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم توسط چه کسی به وجود آمد؟

در اواخر سال ۲۰۱۳ شخصی به نام (ویتالیک بوترین) پلتفرم جدیدی را معرفی کرد که اتریوم Ethereum نام گرفت. این شخص نابغه در واقع برنامه نویس بود و توجه ویژه‌ای به بیت کوین و تکنولوژی بلاک چین داشت. او حتی جز توسعه دهندگان بیت کوین و بلاک‌ چین بود. بیت کوین نقص‌هایی داشت و نمی‌تواست برخی کارها را انجام دهد لذا به فکر راه‌اندازی پلتفرم جدیدی به‌نام اتریوم افتاد.

سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم

در واقع اتریوم دارای پلتفرم غیرمتمرکزی است که کار آن براساس قرارداد‌های هوشمندی انجام می‌شود. این پلتفرم به دنبال تبدیل شدن به یک ابرکامپیوتر جهانی است و ارز مربوط به آن اتر (ETH) نامیده می‌شود. با پیاده‌سازی برنامه‌های غیرمتمرکز بر روی شبکه و یا بلاک‌چین اتریوم می‌توان در هرزمان بدون واسطه به آن دسترسی داشت. اتریوم بسیار ایمن است لذا به جرات میتوان گفت یکی از بهترین سیگنال های سودآور سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم است. برای مثال برنامه‌های اجرا شده بر روی اتریوم دچار سانسور، تقلب، دخالت دیگران، از کار افتادگی و کندی نمی‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پلتفرم وEthereum می‌توانید با متخصصان تیم بایننس ایرانی صحبت کنید. سپس با اطلاعات کامل از این پلتفرم استفاده کنید.

بررسی چگونگی پیدایش سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک

اتریوم طی مدتی کمتر از  ۲سال توانست برنامه‌های پیش بینی شده خود را به موقع انجام دهد و رشد کند. Ethereum در این مدت توانست با رشدی بالغ‌بر ۲۱دلار از لایت کوین جلو زده و به رتبه دوم بازار برسد. اما در اواخر سال ۲۰۱۶ اتفاقاتی افتاد که در نهایت توانست جایگاه آن را تثبیت کند. به این صورت که در جریان یک هک بزرگ اتریوم جدیدی به واسطه نجات اتریوم قبلی به وجود آمد. در ادامه پس از ارائه مفهوم قرارداد هوشمند و DAO داستان ایجاد اتریوم جدید را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک

تیم سازنده ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک

تعریف قرارداد هوشمند در اتریوم کلاسیک

قرارداد هوشمند در واقع یک کد برنامه‌نویسی است و زمانی که بر روی بلاک چین اجرا شود قابل توقف نیست. این قرارداد دارای مفادی است که در زمان اجرای شرایط باید تمام این مفاد رخ دهند. البته در اجرای شرایط قرارداد هوشمند هیچ واسطه‌ای نیاز نیست و به طور مستقیم عمل می‌کند. حتی می‌توان بااستفاده از این قرارداد برنامه غیرمتمرکز ساخت و آن را بر روی بلاک چین بدون توقف اجرا کرد. این فناوری مارا یک قدم به انتخاب و سرمایه گذاری بر طبق سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم نزدیک تر میکند.

بررسی و تعریف DAO در اتریوم

DAO در اصل مخفف جملهDecentralized Autonomous Organization   است. معنای این جمله؛ (سازمان خودگران غیرمتمرکز) می‌باشد که یک قرارداد هوشمند پیشرفته است. DAO یک صندوق سرمایه‌گذاری برای جذب سرمایه بود که اداره آن به صورت غیرمتمرکز انجام می‌شد . از این طریق سرمایه‌گذاران می‌توانستند برنامه‌های غیرمتمرکز خود را توسعه دهند. مردم می‌توانستند اتریوم‌های خریداری شده خود را در DAO واریز کنند و در ازای آن توکن دریافت کنند.

این توکن‌ها به سرمایه گذاران حق رای می‌داد. برنامه‌نویسان می‌توانستند بعداز ارسال ایده و شرکت در رای‌گیری پس از به‌دست آوردن ۲۰ درصد آرا برنامه خود را بسازند. این افراد با ساخت برنامه و انتشار آن به سود می‌رسیدند و از سود آن به سرمایه‌گذاران نیز می‌رسید. این طرح پیچیده و غیر متمرکز بدون واسطه و با موفقیت در حال اجرا بود. و پس از ۳۰ روز از شروعش توانست بیش از ۱۵۰میلیون دلار اتریوم یعنی ۱۴درصد کل اتریوم‌ها را جذب کند. البته در این سیستم امکان بازپس‌گیری اتریوم‌ها در ازای پس دادن توکن‌ها وجود داشت. همه چیز به بهترین نحو در حال اجرا بود تا اینکه اتفاق غیر منتظره‌ای افتاد. این اتفاق چیزی نبود جز یک هک بزرگ و سرقت بیش از ۵۰ میلیون دلار اتریوم.

اتریوم کلاسیک

هک DAO چگونه اتفاق افتاد و چه تاثیری بر روی اتریوم داشت؟

در تاریخ ۱۷ ژوئن ۲۰۱۶ هک بزرگی توسط یک هکر ناشناس صورت گرفت. این هکر با استفاده از باگ امنیتی که در کد DAO وجود داشت توانست آن را هک و سرقت کند. در این هک حدود ۵۰ میلیون دلار اتر به سرقت رفت و باعث کاهش  قیمت Ethereum به ۱۲ دلار شد. در رابطه با این هک باید بدانید که شخص هکر توانسته بود اتریوم‌ها را برای خود انتقال دهد. اما طبق محدودیت موجود در قرارداد هوشمند تا ۲۸ روز حق برداشت مبلغ آن را نداشت. در نتیجه این زمان ۲۸روزه فرصت مناسبی برای توسعه دهندگان اصلی بود تا بتوانند راه‌حلی پیدا کنند. سه راه‌حل برای حل این مشکل پیشنهاد شد. اولین راه‌حل به هکر اجازه برداشت را می‌داد، راه دوم استفاده از سافت فورک و راه سوم هارد فورک بود.

درنتیجه رای‌گیری‌ها و مشورت‌های صورت گرفته برای حفظ اعتبار اتریوم سافت‌فورک یا همان انشعاب نرم برای بازگردانی دارایی‌ها انتخاب شد. اما این روش معایبی داشت و باعث ایجاد بی نظمی در بلاک چین اتریوم می‌شود. در ضمن هکر می‌توانست با تراکنش‌هایی با کارمزد بالا در سیستم اختلال و بلاک‌های خالی ایجاد کند. باتوجه به این موضوعات تصمیم عوض شد و برای بازگردانی اتر‌ها از روش هارد فورک یا انشعاب سخت استفاده شد. تا اینجای کار نمیتوان تصمیمی بر انتخاب سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم گرفت. در ادامه همراه ما باشید.

سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم

استفاده از هارد فورک و بازگردانی اتریوم‌ها چگونه باعث ایجاد اتریوم جدید شد؟

بازگردانی اتریوم‌ها با استفاده از هارد فورک باعث تغییر قوانین اتریوم و ایجاد ارز دیجیتال جدیدی شد. زیرا در این روش نسخه جدیدی ایجاد می‌شد و نسخه قدیمی‌ همچنان پابرجا بود. این کار باعث می‌شد دو اتریوم وجود داشته باشد. همین امر موجب مخالفت‌هایی می‌شد اما برای این مشکل هم راه‌حلی پیدا شد. اولا به دارندگان ارز قدیمی ارز جدید نیز داده می‌شود، دوما نام آن‌ها را عوض کردند. راه اول موجب حمایت از بلاک چین و اتریوم جدید و راه دوم سبب تفکیک آن‌ها از هم شد.

با این اوصاف اتریوم قبلی اتریوم کلاسیک نام گرفت و نماد آن در صرافی‌ها به ETC تغییر یافت. اتریوم جدید نیز با همان نام Ethereum کار خود را آغاز کرد. مبنای کار هر دو اتر بر پایه بلاک چین غیرمتمرکز است. از دیگر شباهت‌های این دو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داشتن صرافی و اپلیکیشن‌های مخصوص به خود که به صورت غیرمتمرکز عمل می‌کنند.
  • اساس کاری بر پایه قراردادهای هوشمند.
  • زبان برنامه‌نویسی قراردادهای هر دو سالیدیتی است.

بلاکچین اتریوم

در ابتدا این دو تفاوت چندانی باهم نداشتند. در اصل اتریوم کلاسیک همان اتریوم بود که بر روی بلاک چین قدیمی قرار داشت. اما به مرور زمان بین این دو تفاوت هایی ایجاد شد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم و از بین سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم و اتریوم کلاسیک یکی را انتخاب میکنیم

چه تفاوت‌هایی بین اتریوم و اتریوم کلاسیک وجود دارد؟

بسیاری از توسعه دهندگان و افراد فعال به سمت اتریوم گرایش پیدا کردند. این امر موجب قوی‌ شدن شبکه اتریوم نسبت به اتریوم کلاسیک شد و در واقع قدرت بر ایدئولوژی غلبه کرد. اما چه تفاوت‌هایی بین این دو اتر بود؟ به طور خلاصه این تفاوت‌ها شامل موارد زیر می‌شود.

  • تفاوت در بازار غیر متمرکز

تعداد افرادی که از برنامه‌های غیرمتمرکز اتریوم استفاده می‌کنند بسیار بیشتر از افرادی است که از اتریوم کلاسیک استفاده می‌کنند. بیش از ۹۰ درصد برنامه‌های غیرمتمرکز و افراد توسعه دهنده آن به اتریوم انتقال یافتند. لذا تعداد برنامه‌های غیر متمرکز یا Dappهای فعال در اتریوم کلاسیک بسیار کم و انگشت شمار است. در عوض اتریوم دارای برنامه‌ها و توسعه دهندگگان بسیاری از جمله متامسک (Metamask) است.

 

  • تفوت در بازار

حجم معاملات و قیمت اتریوم بسیار بیشتر از اتریوم کلاسیک است. اتریوم مدتهاست در رده دوم بازار است ولی اتریوم کلاسیک جدید در رده‌های پایین بازار قرار دارد. در نتیجه این معیار بهترین سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم محسوب میشود

 

  • تفاوت در استخراج و ماینینگ

در ابتدا هر دو از روش Ethash استخراج را انجام می‌داند و از یک سخت افزار استفاده می‌کردند. اما اتریوم به فکر راه جایگزین افتاد و در حال تست آن‌هاست. این روش‌ها تعداد تراکنش‌ها را نامحدود می‌کند در حالی که اتریوم کلاسیک دارای محدودیت ۲۱۰ میلیون واحد در سال است. همچنین امنیت ماینینگ اتریوم از اتریوم کلاسیک بیشتر است. استفاده از ProgPow در اتریوم باعث شده استحراج فقط با با کارت گرافیک (GPU) انجام شود. اما در اتریوم کلاسیک این کار صورت نگرفته و با استفاده از ASIC به راحتی ماینینگ صورت می‌گیرد.

به طور کلی در سال‌های اخیر توسعه دهندگان اتریوم کلاسیک به فکر نجات آن از این حالت متروکه و پرخطر شده‌اند. آن‌ها با برخی شرکت‌های بزرگ قرارداد همکاری بسته‌اند و در حال به‌روزرسانی شبکه‌ها هستند. با استفاده از به‌روزرسانی آتلانتیس بین این دو ارز اتر، تعامل و همکاری صورت گرفته است. همچنین امکان انجام تراکنش‌های ناشناس نیز به آن افزوده شده است.

اتریوم کلاسیک

جمع بندی سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک

در این مقاله سعی شد تمام رویدادهایی که برای اتریوم افتاد از آغاز تا زمان پیدایش ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک شرح داده شود. پس از این که با تاریخچه این ارز دیجیتال آشنا شدید و متوجه جایگاه مناسب آن در بازار شدید قطعا بهتر میتوانید از این داستان به عنوان یک سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم کمک بگیرید و سرمایه گذاری مطمئن و درستی را انجام بدهید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و ترید اتریوم می‌توانید در کانال رایگان سیگنال خرید ارز دیجیتال اتریوم تیم بایننس ایرانی عضو شوید. این تیم با داشتن کادری باتجربه و متخصص بصورت روزانه سیگنال های دقیق و درستی را صادر میکند. جهت عضویت با فیلترشکن روشن اینجا کلیک کنید

Search
Generic filters

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,216.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,904.29
tether
Tether (USDT) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 43.33
cardano
Cardano (ADA) $ 0.535852
xrp
XRP (XRP) $ 0.382162
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.31
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071640
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.96
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.68